Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

odpady.jpg

V ulicích Pardubic se objeví červené kontejnery

28.3.2012

K zeleným, modrým, žlutým a bílým kontejnerům na separovaný odpad přibudou v dubnu a květnu v pardubických ulicích kontejnery červené. Jsou určený na drobný elektroodpad a baterie, pro něž je v kontejneru vyhrazen samostatný box. Lidé tak již nebudou muset s drobnými vyřazenými spotřebiči na sběrný dvůr, jako tomu bylo doposud.

dsc-6333.jpg

Otvírací doba platí v úřadě stejně jako v obchodě či u lékaře

23.3.2012

Pardubické noviny přinesly v tomto týdnu informace o špatně fungujícím odbavovacím systému na oddělení občanských průkazů pardubického magistrátu, kvůli němuž žadatelé o doklady odcházejí z úřadu s nepořízenou. Taková situace opravdu může nastat. Stejně jako platí v obchodech otvírací doba a u lékařů ordinační hodiny, platí totiž v úřadech hodiny úřední.

dsc-3868.jpg

Odborníci ocenili kalendář „Pardubice a Pernštejnové 2012“

23.3.2012

V Technickém muzeu v Praze byly v pátek slavnostně oznámeny výsledky 12. ročníku soutěže Kalendář roku 2012. Mezi více než devadesáti soutěžícími se rozdělovaly ceny v deseti kategoriích a město Pardubice neodešlo s prázdnou. Domů si přivezlo zvláštní cenu za nástěnný kalendář „Pardubice a Pernštejnové / Čechy, Morava a Pernštejnové“ za příkladnou propagaci a podporu pamětihodností města.

odpady.jpg

Ročně vyhodíme odpadky za 70 milionů

22.3.2012

Město Pardubice vydalo loni na likvidaci odpadů více než 70 milionů korun. Pětisetkorunový poplatek, který platí obyvatelé města starší šesti let jednou ročně, pokryl náklady zhruba z 54 procent. Necelých deset procent nákladů získalo město od firem zabývajících se likvidací tříděného odpadu, zbývajících téměř 27 milionů korun (zhruba 302 koruny na osobu) zaplatilo, podobně jako v minulých letech, z vlastního rozpočtu.

uzitel-e-14.jpg

Nejlepší učitelé převzali ocenění

21.3.2012

Téměř čtyři desítky pedagogů ze školských zařízení zřizovaných městem dnes ve společenském sále radnice převzali ocenění za svou práci. Pardubice oceňují při příležitosti Dne učitelů nejlepší kantory již od roku 2007. Chtějí tak zvýšit společenskou prestiž tohoto povolání a poděkovat učitelům za jejich práci.

logolink.jpg

Další miliony pomohou zpříjemnit Duklu a Višňovku

16.3.2012

Sídliště Dukla a Višňovka mohou získat z prostředků Evropské unie dalších 17 milionů korun na regeneraci svých veřejných prostranství. Tuto částku je možné rozdělit v rámci 9a výzvy, kterou právě vyhlásil řídící výbor Integrovaného plánu rozvoje města sídlišť Dukla a Višňovka.

l.jpg

Aquacentrum Pardubice už má svůj ceník

13.3.2012

Hodinové vstupné do bazénu pro pravidelné plavce za čtyřicet korun, dvě hodiny v aquaparku pro rodiče s jedním dítětem za 320 korun. Návštěvníci už ví, kolik od května zaplatí za vstup do Aquacentra Pardubice.

zs-polabiny-2.3.jpg

Baby boom školy nezaskočí

12.3.2012

Pardubické základní školy v současné době vzdělávají 7142 dětí. V následujících letech bude žáků přibývat, neboť do škol nastupují silné ročníky, které v předchozích letech „přinutily“ město k rozšiřování kapacity školek. V základních školách nedostatek míst nehrozí, jejich kapacita je naplněna zhruba ze tří čtvrtin. Rezervy má prakticky každá škola ve městě, s výjimkou školy ve Studánce, do níž se tradičně hlásí nejvíce dětí.

800px-judgestools.jpg

Správní soud demolici vily v parku neodložil

6.3.2012

Nejvyšší správní soud dosud nerozhodl o kasační stížnosti, jíž se Miloš Holeček domáhá zrušení nařízení o zbourání své vily, postavené bez stavebního povolení na pozemku, který není podle územního plánu určen pro výstavbu. Prvního ledna však vydal usnesení, kterým kasační stížnosti nepřiznal odkladný účinek. Stavební úřad magistrátu je tak povinen přistoupit k exekuci.

l.jpg

Aquacentrum Pardubice je bez ředitele

2.3.2012

Správní rada obecně prospěšné společnosti PAP Pardubice, která je provozovatel modernizovaného Aquacentra Pardubice, přijala na svém včerejším jednání výpověď dosavadního ředitele společnosti Jana Luptovského. „Pan Luptovský podal výpověď ještě ve zkušební době k 29. únoru. Výpověď k 31. březnu podal také technický náměstek PAP Pardubice Radek Musil,“ říká náměstek primátorky Jindřich Tauber, který má rekonstrukci areálu na starost.

1 66 131 175 176 177 178 179 180 181 196 261