Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Mladí mají diskotéky, senioři odpolední čaje

10.10.2011

Takzvané odpolední čaje připravilo město Pardubice pro své seniory. Ti se na nich budou moci scházet pravidelně jednou měsíčně se svými vrstevníky a užít si nedělní odpoledne ve společnosti přátel a hudby, kterou mají rádi. První Čaje se konají 16. října, den před zahájením letošního Týdne pro seniory.

Uzavírky v době Velké pardubické

7.10.2011

V Pardubicích finišují přípravy na vrchol dostihové sezony - Velkou pardubickou. Plné ruce práce mají nejen organizátoři dostihů. Velká pardubická totiž není pouze sportovní, ale také společenskou událostí, kterou město žije nejen v den startu slavného dostihu. Ve čtvrtek 6. října začaly tradiční Městské slavnosti plné zajímavých akcí, o den dříve Východočeský umělecký maratón.

img-9802.jpg

Dostihovou dráhu pro Velkou pardubickou poničil neznámý útočník

6.10.2011

Neznámý vandal poškodil jen pár dní před startem Velké pardubické dostihovou dráhu pardubického závodiště. Neznámou látkou „spálil“ trávu na několika místech, mimo jiné na doskoku Taxisova příkopu či v cílové rovince. Představitelé závodiště odhadují škodu na 100.000 korun. Případem se zabývá Policie ČR. Představitelé závodiště přesto věří, že víkendové dostihy proběhnou podle plánu.

Město příští rok opět podpoří majitele památek

6.10.2011

Město Pardubice v roce 2012 opět finančně podpoří prostřednictvím Programu regenerace městské památkové rezervace opravy památkově chráněných objektů ve svém historickém centru. Již nyní přijímá od majitelů památek dotazníky, které plní funkci žádosti o tyto dotace. Anketní dotazníky musí vlastníci usilující o dotace odevzdat do konce října.

Pardubice chtějí své cyklisty rozmazlovat

5.10.2011

Pardubičtí radní schválili akční plán rozvoje cyklistické dopravy. Materiál dává představu o tom, jak by měly Pardubice vypadat do konce roku 2015 z pohledu cyklistů. „V současné době řada cyklistických stezek vede odnikud nikam. Když vyrazím na kole, tak vždycky musím někde vjet ze stezky na silnici. Chtěli bychom proto stávající stezky propojit do logického celku,“ vysvětluje náměstek primátorky Martin Bílek.

Komuniké

5.10.2011

z 22. řádného jednání Rady města Pardubice

Pro doklady až příští týden

5.10.2011

Upozorňujeme klienty, kteří se chystají vyřídit své záležitosti na oddělení občanských průkazů, cestovních dokladů a evidence obyvatel na náměstí Republiky, že toto oddělení bude ve dnech 6. a 7. října uzavřeno.

Pardubice vydaly pohádky. Samozřejmě perníkové

5.10.2011

Nové DVD vydává v těchto dnech město Pardubice. Na rozdíl od předešlých prezentačních nosičů však neobsahuje informace o městě, ale pohádky. A jak se na Pardubice sluší, nejsou to pohádky obyčejné, nýbrž perníkové.

Projekt přednádraží je zpracovaný a odevzdaný

4.10.2011

Rekonstrukce pardubického přednádraží se opět přiblížila své realizaci. Týmu dvaceti lidí se za necelých pět měsíců podařilo získat všechna potřebná povolení, včetně územního souhlasu a stavebního povolení, na projekt, který změní tvář města. V poslední možný den, tedy v pátek 30. září, tak mohli odevzdat i kompletní dokumenty k dalšímu schvalovacímu kolu.

Internetová výběrová řízení ušetřila městu miliony

3.10.2011

Zveřejňování veřejných zakázek na webu ušetřilo městu Pardubice za půl roku více než 15 milionů korun, což představuje více než 40 procent předpokládané ceny všech 66 takto zadaných zakázek. Jen u jedenácti zakázek překročila reálná cena cenu předpokládanou. U ostatních město proti původnímu předpokladu ušetřilo od jednoho do více než 60 procent projektové ceny.

1 64 126 175 176 177 178 179 180 181 189 251