Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

1.9.2008-121.jpg

Pardubice na bruslích startují desátý ročník

11.4.2012

Už podesáté se budou pardubickými ulicemi v průběhu roku prohánět in-line bruslaři. Město Pardubice totiž pokračuje v budování pozice mekky českých bruslařů a také na letošní rok připravilo pět akcí s názvem Pardubice na bruslích.

start4.jpg

Více než tisíc běžců se postaví na start Pardubického vinařského půlmaratonu

10.4.2012

Rychlá rovinatá trať, podpora diváků, velká účast českých a zahraničních běžců. Přesně to je jeden z důvodů, proč je Pardubický vinařský půlmaraton jednou z nejvýznamnějších sportovních akcí města. Ten letošní se poběží v sobotu 14. dubna opět jako Mistrovství České republiky mužů a žen v půlmaratonu a na startu se objeví i řada vytrvalců z partnerských měst. Svým rozsahem se závod řadí mezi tři největší v České republice.

První pietní vzpomínka na Zámečku v roce 1945

Pardubice si připomenou sedmdesáté výročí Heydrichiády

5.4.2012

Pardubice si v tomto roce připomenou události, které jsou významnou součástí dějin nejenom našeho města. 27. května 1942 totiž uplyne sedmdesát let od atentátu na zatupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha.

dsc-3883.jpg

Objednávkový systém zatím není plně využívaný

4.4.2012

Od února 2012 je na živnostenském úřadě pardubického magistrátu v provozu objednávkový systém. Klienti oddělení registrace obecního živnostenského úřadu se mohou na požadovanou agendu objednat přímo na konkrétní den a hodinu prostřednictvím webového portálu www.pardubice.eu, sekce on-line rezervace, a vyhnout se tak čekání na úřadě. Přestože tento systém poskytuje klientům řadu výhod, není zatím příliš využívaný.

radnice.jpg

Lidí hlášených na adrese radnice přibývá

4.4.2012

V Pardubicích přibývá lidí, kterým je po zrušení dosavadního místa trvalého pobytu přidělena „úřední“ adresa Pernštýnské náměstí č.1, což je sídlo magistrátu. V současné době má na radnici hlášen trvalý pobyt 2270 lidí, tedy o zhruba 300 více než loni. Na radnici přitom mohou být přihlášeni pouze ti, kteří o adresu trvalého pobytu přišli ve správním řízení, nebo lidé, kteří se po návratu z ciziny nemají kam přihlásit a před odjezdem měli trvalý pobyt v Pardubicích.

spice.jpg

S primátorkou o černé stavbě v parku

2.4.2012

Vila Miloše Holečka „vyrostla“ na okraji parku Na Špici bez potřebných povolení a v rozporu s územním plánem. Úředníci marně usilovali o zastavení černé stavby. Dnes je na vilu vystaven demoliční výměr. Rozhodnutí o odstranění černé stavby už potvrdil i soud. Stavebník se stále snaží verdikt zvrátit. Má naději na úspěch?

ms-pospisilova-52.jpg

Pardubické mateřinky se připravují na zápisy

2.4.2012

V pondělí 23. a v úterý 24. dubna se uskuteční letošní zápisy dětí k předškolnímu vzdělávání. Pro letošní zápis bude připraveno v mateřských školách přibližně 840 míst. K zápisu do 1. ročníků základních škol odešlo z mateřských škol 967 dětí, avšak u více než sto dvaceti z nich se počítá s odkladem.

dsc-0002.jpg

V Semtíně hořel sklad, zdraví občanů města není ohroženo

29.3.2012

Dnes, 29. března, po čtvrté hodině ranní vyrazili hasiči k požáru zpracovatelské linky a skladu minerálních olejů v průmyslovém areálu v Semtíně. Zplodiny, které vinou požáru unikly do ovzduší, se díky dobrým rozptylovým podmínkám rozplynuly v ovzduší, přesto mohli občané Pardubic ještě kolem osmé hodiny zaznamenat neobvyklý zápach. Podle vyjádření odborníků i provedeného měření však není tímto množstvím rozptýlených látek zdraví lidí nijak ohroženo. Jednotkám hasičského záchranného sboru se podařilo požár uhasit během tří hodin, na úplném zabezpečení místa ještě pracují.

sala-pernstejnsky-rok-finale.jpg

Město si v dubnu oblékne pernštejnské šály

29.3.2012

Pardubická část Pernštejnského roku 2012 už zná svůj jízdní řád. Podílet se na něm bude téměř dvacítka místních institucí. Celý program je součástí celorepublikového projektu, který má za úkol propagovat význam jednotlivých šlechtických rodů v české historii. Vliv a význam rodu Pernštejnů je v Pardubicích doslova nepřehlédnutelný. Město se proto k Pernštejsnkému roku 2012 hrdí hlásí. Už na začátku roku vydalo kalendář „Pardubice a Pernštejnové 2012“, který si v březnu odnesl zvláštní cenu v soutěži Kalendář roku za příkladnou propagaci a podporu pamětihodností města.

Komuniké

28.3.2012

Z 35. řádného jednání Rady města Pardubice, 27. března 2012

1 66 131 174 175 176 177 178 179 180 196 261