Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

nocleharna-v-azylaku-9.jpg

V Kosatci se chystá rychloseznamka sociálních služeb

11.6.2012

V integračním centru Kosatec se chystá poněkud zvláštní rychloseznamka. V krátkých rozhovorech zde nebudou navazovat první kontakty muži a ženy, jak je to obvyklé, ale poskytovatelé sociálních služeb z pardubického regionu. Všichni společně pak představí své služby veřejnosti.

kolo.jpg

Pardubáci dvakrát objeli zeměkouli na kole

8.6.2012

Celkem 88 000 kilometrů ujeli soutěžící po pardubických silnicích, cestách a silnicích v rámci květnové soutěže Do práce na kole. Pomyslně tak Pardubáci objeli zeměkouli víc než dvakrát. Celý květen jezdilo v našem městě do práce na kole pět set lidí.

des-2011.jpg

Doetinchemští připomenou pardubickým dvacetileté partnerství

8.6.2012

Dvě desetiletí trvající partnerství měst Pardubice a Doetinchem připomenou v červnu pardubickým občanům holandští umělci. Třetí červnový víkend se v Pardubicích v rámci doprovodného programu Zrcadla umění představí doetinchemský pochodový orchestr DES a taneční skupina Bertha Huls, v městské galerii bude instalována výstava obrazů výtvarníků z Doetinchemu a okolí.

radnice.jpg

Pardubice jsou znepokojeny situací na Gymnáziu Dašická

7.6.2012

Představitelé pardubické radnice jsou znepokojeni situací kolem výběrového řízení na místo ředitele Gymnázia Dašická. Dosavadní ředitelku Jitku Svobodovou výběrová komise po konkurzním řízení radě Pardubického kraje ke jmenování nedoporučila, nevybrala však ani jiného aspiranta na vedení prestižní pardubické střední školy.

radnice.jpg

Školení úředníků omezí chod stavebního úřadu

7.6.2012

Na stavebním úřadu pardubického magistrátu bude od pondělí 11. do středy 13. června chybět zhruba polovina úředníků. Nebude tedy moci poskytnout klientům takový rozsah služeb jako obvykle. V případě, že se občan bez služby „svého“ úředníka neobejde, měl by cestu na stavební úřad o několik dní odložit. Od čtvrtka 14. června již bude stavební úřad fungovat v normálním režimu.

dsc-0079.jpg

Aquacentrum Pardubice navštívily během prvních dnů tisíce lidí

5.6.2012

Pardubické aquacentrum má za sebou první dny svého provozu. Premiéroví návštěvníci si jeho prostory prošli při Dnu otevřených dveří. Prostory areálu si takzvaně „na sucho“ přišlo prohlédnout 3500 lidí!

zel.brana.jpg

Dotace na Zelenou bránu nepřijde, město ji stejně opraví

5.6.2012

Pardubice nedostanou na opravu Zelené brány dotaci ministerstva kultury o kterou žádaly. Stát prostřednictvím Programu záchrany architektonického dědictví podpoří památky, které potřebují stavební zásah naléhavěji než pardubická dominanta. Město přesto začne s opravami. Zatím počítá pouze s první a druhou etapou rekonstrukce vstupní brány do historického centra, poslední a nejnákladnější třetí etapu zatím odkládá.

p6041471.jpg

Pardubické nebe bude o víkendu plné leteckých soubojů

1.6.2012

Už po dvaadvacáté Pardubice připomenou, že jsou kolébkou českého letectví. Na místním vojenském letišti se po oba víkendové dny uskuteční 22. ročník Aviatické pouti. Do města se chystají historické i současné stroje a také tisíce návštěvníků.

p5310547.jpg

Primátorka a náměstci poděkovali zlatým hokejistům

31.5.2012

Na pardubické radnici se dnes, 31. května, objevil zlatý pohár pro vítěze hokejové extraligy. Do reprezentativních prostor Historického sálu jej s sebou přinesli hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice.

Pardubice jsou spojené s Prahou čtyřmi pruhy

31.5.2012

Od tohoto týdne se mohou řidiči dostat opět o něco pohodlněji a rychleji do Prahy a do Hradce Králové. Do provozu byl uvedený úsek silnice I/37 mezi Ohrazenicemi a Hrobicemi.

1 67 132 172 173 174 175 176 177 178 198 263