Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Začátkem července auto nepřihlásíte

20.6.2012

V prvním červencovém týdnu bude uzavřeno oddělení registru vozidel pardubického magistrátu. Důvodem je přechod na nový Centrální registr vozidel, který bude sloužit jako centralizovaný informační systém veřejné správy.

Městská galerie vystaví díla nizozemských malířů

19.6.2012

Dva týdny budou v Galerii města Pardubic vystavena díla šestnácti výtvarníků z nizozemského Doetinchemu. Výstavu otevře primátor Doetinchemu Herman Kaiser. Prezentace současného nizozemského umění je součástí oslav 20. výročí partnerství měst Doetinchem a Pardubice. Potrvá do 6. července.

brusle.jpg

Poslední předprázdninové bruslení

19.6.2012

Na poslední společnou vyjížďku před letošními prázdninami se v pondělí 25. června vydají do ulic Pardubic milovníci koleček. Akce Pardubice na bruslích touto třetí letošní jízdou vstoupí do své druhé poloviny. Na další se inline bruslaři sejdou až v srpnu

img-0022.jpg

Naposledy v tomto složení se sešli městští a krajští radní

19.6.2012

Na výletní lodi Arnošt se včera, 18. června, sešli ke společnému jednání městští a krajští radní. V této sestavě naposledy, kraj totiž na podzim čekají volby. U společného stolu se tak například příště zcela jistě neobjeví hejtman Radko Martínek, který svoji pozici ve volbách obhajovat nebude. Byl proto čas na bilancování dosavadních vztahů, hovořilo se však i o výhledech do budoucna a plánovaných projektech. Řeč byla o pardubické nemocnici, projektu přednádraží, cyklostezkách nebo o splavnění Labe.

Primátorka: Jsme rukojmím ve sporu obchodních společností

14.6.2012

Společnost Czech Coal počátkem června přestala Elektrárně Opatovice (EOP) dodávat hnědé uhlí. Situací, kdy dodavatel uhlí elektrárně nečekaně vypověděl smlouvu a přerušil dodávky paliva, se ve středu zabývalo mimořádné jednání dozorčí rady elektrárny.

4.jpg

Pardubické ulice budou patřit divadlu, zpěvu a tanci

14.6.2012

Pardubice ožijí už podvanácté festivalem Zrcadlo umění. Přehlídka různých uměleckých žánrů začne v úterý 19. června slavnostním průvodem a potrvá do pátku 22. června.

dsc-6333.jpg

Komuniké

13.6.2012

ze 43. řádného jednání Rady města Pardubic, 12. 6. 2012

let7.jpg

Město chce nechat změřit hluk kolem letiště

13.6.2012

Armáda na měření hluku v okolí pardubického letiště nevyčlenila finanční prostředky, státní hygiena říká, že měření hluku u vojenského letiště je pouze v kompetenci armády. Občané města, kteří bydlí v blízkosti letiště, však takové měření požadují. Proto chce město zadat měření hluku na vlastní náklady.

pardubice-cervene.jpg

Městem koluje petice studentů gymnázia

12.6.2012

Studenti pardubického Gymnázia Dašická ulice vyrazili do boje za budoucnost své školy. Petice, požadující setrvání současné ředitelky Jitky Svobodové ve funkci a zachování samostatnosti úspěšné a prestižní školy, koluje městem. Petiční archy mohou lidé podepisovat i v podatelně radnice na Pernštýnském náměstí.

prvni-pietni-vzpominka-r.jpg

O víkendu bude otevřená stezka Pardubicemi po stopách Silver A

11.6.2012

Pardubice budou mít od víkendu novou naučnou stezku. Cesta Pardubicemi po stopách Silver A vznikla u příležitosti 70. výročí druhého stanného práva, které vyhlásili němečtí okupanti na území protektorátu Čechy a Morava. Stezka představuje návštěvníkům několik míst spojených s činností Silver A v Pardubicích a osudy hlavních aktérů.

1 67 132 171 172 173 174 175 176 177 198 263