Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

r-k1.jpg

Opravy pardubických ulic ovlivní pořádání řady sportovních a kulturních akcí

25.3.2014

Rekonstrukce hlavních pardubických ulic, jako jsou třída Míru nebo 17. listopadu, neovlivní v letošním roce jenom dopravu v našem městě, ale také pořádání různých sportovních a kulturních akcí. Pořadatelé prosto musí měnit trasy nebo v krajním případě pro tento rok rušit své akce.

škola Závodu míru po rekonstrukci

Město investovalo téměř půl miliardy do školních budov

24.3.2014

Pardubice investovaly za posledních sedm let do zateplení mateřských a základních škol více než 445 milionů korun. Více než polovinu těchto investic uvolnilo ze svého rozpočtu město, přes 219 milionů získalo z evropských dotací a od státu prostřednictvím Státního fondu životního prostředí. Díky těmto penězům výrazně snížilo energetickou náročnost 21 školských zařízení.

radnice při západu slunce

Pardubice opět ocení nejlepší pedagogy

24.3.2014

Pardubice letos u příležitosti Dne učitelů ocení 43 následovníků Jana Ámose Komenského. Nejlepší pedagogové ze základních škol a školských zařízení převezmou uznání na radnici v úterý 25. března. Město vyznamená „své“ nejlepší učitele již poosmé.

Gampa

Rozviňte svou kreativitu v městské galerii

19.3.2014

Pardubice se 22. března již podruhé zapojí do Evropského dne kreativity. Letošní oslavy budou v režii uznávaného výtvarníka Mariána Karla, který v Galerii města Pardubic povede celodenní výtvarný workshop s výukou figurální kresby.

Pa+HK rady

Hradec a Pardubice chystají společné evropské projekty

14.3.2014

Společné čerpání evropských dotací bylo hlavním tématem společného jednání rad měst Hradec Králové a Pardubice. Představitelé obou krajských metropolí se shodli na tom, že v současné době je nutné věnovat maximální pozornost přípravě projektů, na jejichž naplnění chtějí města prostřednictvím integrovaných územních investic evropské dotace čerpat.

Mag cedule

Ve společenském sále se bude hovořit o Jessice

13.3.2014

Program umožňující majitelům bytových domů získat zvýhodněné úvěry na rekonstrukci a modernizaci bytových domů v lokalitách Dukla, Višňovka, Polabiny a střed města se představí možným klientům 17. března ve Společenském sále radnice. O úvěry s nízkými úroky a s fixací na celou dobu splatnosti mohou prostřednictvím programu Jessica majitelé domů žádat do konce příštího roku.

radnice

Komuniké

12.3.2014

ze schůze rady konané dne 11. března 2014

plaketa

Policejní prezident ocenil policisty i politiky

11.3.2014

Statečnost jedné policistky a čtyři jejích kolegů z Pardubického kraje ocenil dnes policejní prezident. Ocenil také práci primátorky města Pardubic Štěpánky Fraňkové a hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického.

zápisy 2013

K zápisům do základních škol přišlo 1277 dětí

11.3.2014

Na začátku únoru se na sedmnácti základních školách zřizovaných městem Pardubice uskutečnil zápis do 1. ročníků. Zápisu se zúčastnilo 1277 dětí.

poslanci

Na radnici se sešli východočeští poslanci

10.3.2014

Poprvé po podzimních parlamentních volbách se na pardubické radnici sešlo politické vedení města se zástupci Pardubického kraje v Parlamentu ČR. Hovořilo se o čerpání evropských dotací, dopravě, ale zejména o další spolupráci poslanců a senátorů s krajským městem.

1 6 12 14 15 16 17 18 19 20 22