Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Deska_magistrát

Upozornění na možnou evakuaci obyvatel

17.1.2019

Při stavebních pracích v katastru obce Svítkov bývá součástí příprav stavebních projektů pyrotechnický průzkum. Ten má odhalit, zda se v dané lokalitě nenachází nevybuchlá munice z dob druhé světové války, kdy byly Pardubice terčem několika náletů. Při provádění magnetometrického měření byl nyní v této lokalitě, ve zhruba třímetrové hloubce, zjištěn odraz od kompaktního neznámého předmětu.

Vítání občánků

Honzík a Eliška, nejčastější jména loňského roku

16.1.2019

V loňském roce se v pardubické nemocnici narodilo 1579 dětí. Nejčastěji zapisovaly matrikářky loni do matriky jméno Jan, rodiče tak pojmenovali 48 novorozených chlapců. Mezi dívčími jména vede Eliška, kterých se v roce 2018 v Pardubicích narodilo 31.

výstraha

Provoz MHD kvůli náledí omezen - aktualizace

14.1.2019

Dopravní podnik se od 20. hodiny snaží postupně obnovovat provoz. Kdy se provoz MHD dostane do standardního režimu, záleží na klimatických podmínkách. Pro detailní info sledujte web dopravního podniku. O opatrnost na zledovatělých chodnících prosíme i chodce.

Adventní trhy 2018

Pardubický advent v novém formátu se líbil

14.1.2019

Pardubice mají za sebou první vánoční trhy v novém kabátu. Po vzoru jiných měst ožilo Pernštýnské náměstí i přes deštivé počasí milou vánoční atmosférou na celých 23 dnů. Radnice ohlasy na trhy aktuálně vyhodnocuje a v brzké době předá pořadatelům pro letošní rok některá doporučení.

doprava přednádraží křižovatka

S průzkumem dopravního chování pomohly stovky pardubických domácností

11.1.2019

Od září 2017 do května 2018 probíhal v Pardubicích průzkum dopravního chování. Na vybrané zvonky domácností zvonili tazatelé, kteří mimo jiné zjišťovali odkud, kam a jakým dopravním prostředkem obyvatelé Pardubic a okolí cestovali. Průzkum bude sloužit jako jeden z významných podkladů pro komplexní dopravní plán města, tzv. Plán udržitelné městské mobility. Zaměřuje se dopravu hromadnou, pěší, cyklistickou i motorovou a jejich vzájemnou součinnost.

Zámek_ilustrační foto

Pardubický zámek čerpá prostřednictvím města účelovou dotaci

11.1.2019

Pardubický zámek dostal od státu prostřednictvím města finanční podporu ve výši 700 tisíc korun. Pardubice získaly peníze pro zámek prostřednictvím žádosti o účelovou dotaci z rezervy Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón Ministerstva kultury. Dotace je přitom určena na pokrytí části nákladů spojených s opravou hradební zdi.

Radnice

Rada města vyhlásila výběrové řízení na člena představenstva HC Dynamo

10.1.2019

Rada města Pardubic na svém čtvrtečním jednání vyhlásila výběrové řízení na pozici člena představenstva akciové společnosti Hockey club Dynamo Pardubice. Nový člen, který vzejde z výběrového řízení a který bude v představenstvu zastupovat město, se přitom bude primárně starat o sportovní stránku klubu.

1. novoroční miminko

Na Nový rok přišlo v Pardubicích na svět šest miminek

2.1.2019

V pardubické porodnici na Nový rok přivítali celkem šest novorozenců. Prvním miminkem roku 2019 se v Pardubicích stala holčička Antonie, která přišla na svět 1. ledna v 5:17 hodin. O pouhých pět minut později, v 5:22 hodin, se narodil Filip, jemuž sice prvenství v rámci Pardubic uniklo, z porodnice si však odnese titul první chlapeček Pardubického kraje narozený v roce 2019.

1 5 8 12 13 14 15