Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Hradubicko_ilustrační foto

Pardubice a Hradec Králové slavnostně stvrdí svou spolupráci v rámci Hradecko-pardubické aglomerace

26.6.2015

Města Pardubice a Hradec Králové společně s nejdůležitějšími partnery v území slavnostně stvrdí vzájemnou spolupráci. Cílem Hradecko-pardubické aglomerace je v rámci Integrované územní investice (ITI) získat v následujících letech až šest miliard korun.

CreArt_logo_EU

Začíná třetí ročník evropské putovní výstavy

26.6.2015

Vernisáží pod širým nebem začíná v úterý 30. června evropská putovní výstava, organizovaná v rámci mezinárodního projektu CreArt. Tématem výstavy, na níž představí svá díla 21 mladých tvůrců ze dvanácti evropských měst, je vztah umělce a města. Název Město a já je až příznačný. Výstava bude do konce srpna instalována ve čtyřech galeriích ve městě. Práce dalších mladých umělců z Pardubic, kteří se v minulých letech do projektu Cre Art zapojili, budou „rozsety“ prakticky po celém městě.

Coca-Cola Cup 2015_Školský pohár

Česko-slovenský Školský pohár vybojovaly už podruhé fotbalistky z Pardubic

25.6.2015

Obrovský úspěch zopakovaly fotbalistky ZŠ a MŠ Pardubice-Ohrazenice ve 13. ročníku česko-slovenského Coca-Cola Cupu. Výběr trenérů Kamila Kozáka a Pavla Němečka na červnovém finálovém turnaji ve Vyškově znovu zvítězil a obhájil tak své loňské prvenství v této soutěži. S putovními poháry, které dívky získaly, se přišly spolu se zástupci školy pochlubit na pardubickou radnici.

kontejnery-8.jpg

Pardubice ušetřily vodu pro dva tisíce lidí

25.6.2015

Obyvatelé Pardubic v loňském roce odevzdali k recyklaci 3 086 televizí, 1 178 monitorů a téměř 40 tun drobných spotřebičů. Jejich recyklace ušetřila přírodě například více než 7000 metrů krychlových vody, což je objem představující roční potřebu vody k přežití, tedy k vaření a pití, pro téměř dva tisíce lidí. Téměř stovce domácností v ČR by tato voda pokryla roční spotřebu.

pardubice-logo-1c.jpg

Na východní tribunu Letního stadionu při koncertu nikdo nesmí

24.6.2015

Skupina Kabát, která zahraje v pátek 26. června od 20 hodin na pardubickém Letním stadionu, má povolení k noční produkci do 22:30 hodin. Koncert, na který dorazí až 8 tisíc lidí, organizátoři nahlásili včas a dostali souhlas s podnájmem fotbalového stánku U Stadionu. Fanoušci kapely ale budou muset respektovat připravená bezpečnostní opatření.

popler

Na závodiště se vrátila trvalá vzpomínka na kpt. Rudolfa Poplera

23.6.2015

Po dvaceti letech se na pardubické závodiště vrátila pamětní deska připomínající památku kpt. Rudolfa Poplera. Dostihový spolek a město Pardubice tak vzdávají poctu muži, s jehož jménem jsou pardubické dostihy neodmyslitelně spjaty. Slavnostního odhalení se ujal synovec Rudolfa Poplera Albert a také náměstek primátora města Pardubice Jan Řehounek spolu s místopředsedou představenstva Dostihového spolku a.s. Michaelem Skalickým.

Opravená sokolovna

Pardubická sokolovna je hotová, slavnostní otevření bude v září

22.6.2015

Závěrečná třetí etapa modernizace sokolovny v Pardubicích je hotová. Stavba za 128 milionů korun, kterou o rok prodloužily problémy s původním dodavatelem prací a následně i nové výběrové řízení, prochází v těchto dnech již kolaudací. Zrekonstruované sportoviště Tělocvičné jednoty Sokol si přišel prohlédnout primátor Pardubic Martin Charvát.

MHD_trolejbus_ilustrační foto

Pardubice výrazně zlevní časové jízdenky pro děti

22.6.2015

Ceny časových jízdenek pro školáky se v Pardubicích od srpna výrazně sníží, takzvané lítačky budou zároveň platit pro obě tarifní pásma po celý rok. Jízdenka na 365 dní zlevní oproti současné 10měsíční o 1180 korun a bude stát jen 450 korun. Levnější budou i 30denní časové jízdenky – z původních 205 korun přijdou nově na 135 korun. Ostatní žákovské tarify se zruší. Nový ceník v pondělí schválila Rada města Pardubic. Zelenou mu ale musí ještě dát představenstvo dopravního podniku.

Vyhlášení_soutěž ve sběru PET lahví 2015

Pardubické základní a mateřské školy nasbíraly za rok téměř 13,5 tuny PET lahví

19.6.2015

Historický sál pardubické radnice patřil v pátek dopoledne nejlepším školám, které se umístily na předních příčkách soutěže ve sběru PET lahví. Vítězem zápolení, kde byla kritériem hmotnost odevzdaných plastových lahví v přepočtu na jednoho žáka, se za školní rok 2014/2015 stala MŠ Čtyřlístek Nemošice, druhé místo patří ZŠ a MŠ Pardubičky – Kyjevská a třetí příčku obsadila ZŠ praktická a MŠ speciální – Artura Krause.

Zámeček

Pardubice v pondělí uctí památku obětí heydrichiády

19.6.2015

Město Pardubice spolu s Československou obcí legionářskou uctí památku obětí heyrichiády. Pietní akt se uskuteční v pondělí 22. června od 15 hodin v areálu Památníku Zámeček. Ke vzpomínkové akci se připojí i projekt Oheň (bez)naděje 2015, jemuž dal záštitu také primátor města Martin Charvát.

1 8 12 13 14 15 16 17 18 21 28