Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

2. dubna 2014

Město podnikatelům po dobu rekonstrukce zlevní nájemné

23.4.2014

Nájemné v nebytových prostorech, které patří městu, během rekonstrukce třídy Míru a Sladkovského ulice rapidně klesne. Rada města schválila slevu 60 procent na nájemném pro provozovnu Hrubý na třídě Míru a Kutil v ulici Sladkovského.

radnice

Komuniké

23.4.2014

ze zasedání Rady města Pardubic 22. dubna 2014

Cyklistika

Pardubice v květnu vyjedou do práce na kole

22.4.2014

Do práce na kole vyjedou Pardubice už příští středu. Do čtvrtého ročníku cyklistické soutěže se v krajském městě přihlásila více než stovka lidí. Pardubice jsou jedním ze dvou měst, kde soutěž probíhá od jejího začátku.

Logo

Koncesi na prodej alkoholu si vyzvedlo 940 podnikatelů

18.4.2014

Podnikatelé, kteří se živí prodejem alkoholu, musí mít od dnešního dne speciální koncesi. Tu si však na pardubickém živnostenském úřadě vyzvedlo pouze 940 subjektů. Za prodej lihovin bez koncese hrozí pokuta až milion korun.

půlmaraton

Dopravu v sobotu zkomplikuje půlmaraton

17.4.2014

Tisíce běžců se tuto sobotu sjedou do Pardubic, v jejichž ulicích se poběží tradiční Vinařský půlmaraton. Trasa závodu i jeho doprovodných akcí povede tradičně ulicemi města. Kvůli jejich uzavření bude průjezd městem po celou sobotu komplikovanější než obvykle.

půlmaraton

Na vinařský půlmaraton přijedou sportovci z celé Evropy

16.4.2014

Pardubický vinařský půlmaraton bude i letos v duchu mezinárodní spolupráce. Závod, jehož hlavní část začíná v sobotu ve 12 hodin, svede dohromady profesionální běžce, rekreační sportovce i atlety-začátečníky nejen z České republiky. Svou účast přislíbily také téměř tři desítky atletů z partnerských měst.

Pernštýnské+Zelená brána

Podle nových map za novinkami turistické sezony

15.4.2014

Řada novinek čeká v letošní sezoně návštěvníky Pardubic. Do města a okolí se budou moci vydat podle nových map. Zavedou je například na zámek či na Kunětickou horu, ale i do znovuotevřeného kempu na Cihelně.

Mag cedule

Nehoda vyřadila z provozu semafory

15.4.2014

Kvůli ranní dopravní nehodě jsou na křižovatce ulic Dašická a Na Drážce semafory mimo provoz. Služby města Pardubic ihned začaly s opravami, světelná signalizace však bude mimo provoz zřejmě několik dní. S řízením provozu během největšího provozu bude pomáhat dopravní policie. Vzhledem ke komplikovanosti situace žádáme řidiče, aby věnovali zvýšenou pozornost této mimořádné události a úsekem projížděli opatrně.

radnice

Město nechce politickou agitaci na akcích, které dotuje

8.4.2014

Město zásadně odmítá propagaci jakýchkoliv politických stran na akcích, na které dává peníze. Ve všech smlouvách o poskytnutí dotace, které s organizátory zástupci magistrátu podepisují, je proto klauzule, která takovou reklamu zakazuje.

mag-cedule.jpg

Komuniké

8.4.2014

ze schůze rady konané dne 8. dubna 2014

1 6 12 13 14 15 16 17 18 22