Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Kontejner na bioodpad

Otálející zima nutí služby k častějšímu svozu bioodpadu

27.11.2014

Na teplé počasí a rychle se probouzející přírodu reagovaly na jaře Služby města Pardubic zahájením svoz zeleného odpadu dříve než obvykle. Situace se opakuje i nyní, kdy Služby přidávají nad rámec harmonogramu další termín svozu.

Vánoční strom 2014

U morového sloupu vyrostl vánoční strom

25.11.2014

Téměř 17 metrů vysoký stříbrný smrk zdobí od pondělního dopoledne Pernštýnské náměstí. Služby města Pardubic jej během následujících dní „oblečou“ do vánočního, aby se v neděli v 16.15 k radosti velký i malých poprvé rozzářil na znamení nadcházejícího adventu. Strom pocházející ze zahrady jedné z vil v Sakařově ulice bude zdobit na 150 vánočních ozdob a krápníky z LED diod.

radnice

Pardubice povede čtyřkoalice v čele s Martinem Charvátem

21.11.2014

Složením slibu se v pátek 21. listopadu ujali mandátu zastupitelé města Pardubic zvolení v říjnových komunálních volbách. Radnici v následujících čtyřech letech povede koalice hnutí ANO, České strany sociálně demokratické, TOP 09 a Koalice pro Pardubice v čele s primátorem Martinem Charvátem.

soutěž Arnošt SŠ3

Soutěž pro studenty připomíná Arnoštovo výročí

20.11.2014

Výročí 650 let od úmrtí prvního pražského arcibiskupa Arnošta z Pardubic prostupuje letošní dění v Pardubicích. Město o něm vydalo brožuru z pera renomovaného historika Františka Šebka, připravilo vzpomínkovou akci v kostele svatého Bartoloměje a nezapomnělo ani na připomenutí dávné historie města žákům a studentům základních a středních škol v Pardubicích a okolí. Ve spolupráci s Východočeským muzeem v Pardubicích pro ně vyhlásilo dějepisnou soutěž Arnošt z Pardubic a jeho doba.

vánoce přípravy

Pardubice se oblékají do vánočního

19.11.2014

Už příští pondělí přijede na Pernštýnské náměstí vánoční strom, jen o pár dní později, konkrétně 30. listopadu, se mohou návštěvníci mikulášských trhů těšit na jeho rozsvěcení. Na nejkrásnější období v roce, období Vánoc, se město chystá už dnes.

Lesní porost

Lesopark Dukla dostává konkrétní podobu

19.11.2014

Pardubice chtějí mít do konce listopadu zpracovaný projekt na revitalizaci lesa na Dukle. S pomocí evropských dotací se má během příštího roku proměnit zalesněné území v těsném sousedství sídliště v příjemný lesopark, kde budou rádi trávit volný čas lidé z okolí.

školka-babička

Ve školce je místo i pro babičky

18.11.2014

Děti navštěvující mateřskou školu v Gebauerově ulici se těší nejen na kamarády a paní učitelky, ale také na babičky. Řadě dětí seniorky, docházející do školky jako dobrovolnice, částečně nahrazují prarodiče. Ti praví totiž často ještě pracují, nebo žijí jinde a dětem jejich společnost citelně chybí. Pobyt mezi dětmi je však velkým přínosem i pro seniory.

Městská policie Pardubice

Když Pardubice spí, strážníkům začíná další směna

14.11.2014

Tihle muži a ženy se o naší bezpečnost a o pořádek v ulicích města starají ve dne i v noci. Jejich noční služby jsou většinou mnohem dramatičtější, než denní. Strážníci Městské policie Pardubice jsou v noci voláni i k daleko závažnějším, ale i kurióznějším případům, než ve dne.

radnice

Klienti jsou s magistrátem většinou spokojeni, ukázal výzkum

12.11.2014

Průzkum spokojenosti klientů pardubického magistrátu, který letos na jaře v rámci svého studia prováděli studenti Fakulty ekonomicko-správní Univerzity Pardubice, ukázal, že klienti jsou s prací úřadu spokojeni. Přesto chce magistrát výsledky využít k dalšímu zlepšení svého servisu.

Pardubice znak

Ustavující zastupitelstvo se sejde 21. listopadu

12.11.2014

Krajský soud v pondělí 10. listopadu rozhodl o stížnosti proti výsledkům komunálních voleb do Zastupitelstva města Pardubic. Návrh fyzické osoby na vyslovení neplatnosti volby dvou nových zastupitelů zamítl. Ustavující zastupitelstvo se uskuteční v pátek 21. listopadu 2014 ve společenském sále radnice na Pernštýnském náměstí od 15:00.

1 74 143 144 145 146 147 148 149 219 292