Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

koně

Do rodiny evropských koňských měst přibude Wroclav

24.10.2014

Asociace koňských měst Euro Equus se od příštího roku rozroste. Ke čtyřem evropským městům s dlouhou tradicí chovu koní nebo dostihů přibude polská Wroclav. Na rozšíření se shodla technická komise asociace, která zasedala v Pardubicích. Díky iniciativě sdružení koňských měst se také od roku 2015 bude slavit Evropský den koní.

To jsou Pardubice 2

Bartoška i Hašek jsou srdcem stále v Pardubicích

16.10.2014

Půl roku po prvním vydání časopisu To jsou Pardubice vydala pardubická radnice druhé číslo. Stejně jako v prvním vydání na jaro a léto má i to aktuální potěšit Pardubáky a zaujmout mimopardubické, že naše město má co nabídnout!

Buchtyáda 2013

Buchtyáda a další akce budou součástí Týdne pro seniory

15.10.2014

Již po osmé se bude v Pardubicích konat Týden pro seniory nesoucí podtitul „Věk není překážkou“. Součástí akce bude mimo jiné i druhý ročník Buchtyády, procházka městskou památkovou rezervací s historikem Františkem Šebkem či ukázka policejní práce v Seniorcentru.

Kostel sv. Bartoloměje

Je čas žádat o dotace na opravu památek

15.10.2014

Město Pardubice v příštím roce opět podpoří prostřednictvím Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón opravy památkově chráněných objektů v historickém centru. Do 3. listopadu přijímá od majitelů objektů dotazníky, které plní funkci žádosti o tyto dotace.

Cyklo 2

Husova ulice je pro cyklisty bezpečnější

14.10.2014

Pardubice coby hlavní město cyklistů pokračují v rozšiřování infrastruktury pro kolaře. V Husově ulici v minulém týdnu vznikly cyklopiktokoridory, které mají přispět ke zklidnění dopravy a upozornit řidiče, že zde může potkat cyklisty.

pardubice-1.jpg

Přijďte říci své k rozvoji Dukly

10.10.2014

Město chce v dohledné době změnit tvář dvou atraktivních lokalit v pardubickém sídlišti Dukla. Připravuje koncepci rozvoje lesoparku na Dukle a areálu Městského atletického stadionu. Chce znát nejen názor odborníků, ale také obyvatel města, proto pořádá v úterý 14. října veřejná setkání k oběma projektům.

Městská policie logo

Pardubice vytvoří mapu kriminality

9.10.2014

V Pardubicích začne vznikat unikátní mapa, z níž bude možno vyčíst, jak jsou na tom jednotlivé lokality z hlediska kriminality. Spolupracovat na ní budou městská a republiková policie, kterým mapa pomůže lépe koordinovat součinnost obou bezpečnostních složek a zajistit tak větší bezpečnost v ulicích Pardubic.

Ocenění nejlepších studentů

Město ocenilo nejúspěšnější studenty a žáky

9.10.2014

Město ocenilo žáky základních škol a středoškoláky, kteří v uplynulém školním roce dosáhli vynikajících studijních úspěchů, zejména reprezentovali Pardubice na krajských, národních i mezinárodních soutěžích a olympiádách. Středoškoláky ocenilo již po patnácté, žáky základních škol a víceletých gymnázií po šesté.

kone.jpg

Vrcholí přípravy na Velkou pardubickou

8.10.2014

V Pardubicích vrcholí přípravy na dostihový svátek, tradiční Velkou pardubickou. Plné ruce práce mají nejen organizátoři z Dostihového spolku, ale také organizátoři Městských slavností, jejichž kulturní část začíná ve čtvrtek 9. října. Na dostihy se připravuje i městská policie. Ta vzhledem ke komplikované dopravní situaci ve městě radí návštěvníkům Velké pardubické, aby se na dostihy, pokud mohou, vydali hromadnou dopravou.

dopravní hřiště

Evropské dotace mění pardubický lesopark

6.10.2014

Lesopark na Dukle by se v krátké době měl změnit k nepoznání. Město chce na jeho revitalizaci využít prostředky z Evropského fondu pro regionální rozvoj. Prvním projektem bylo dovybavení dětského dopravního hřiště a tím zvýšení jeho atraktivity a funkčnosti. O tom, jak by se měl lesopark v průběhu příštího roku změnit, se bude diskutovat 14. října v ZŠ Josefa Ressela.

1 73 142 143 144 145 146 147 148 217 289