Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Velká pardubická

Město má novou trofej pro vítěze Velké pardubické

2.10.2014

Mnoho let dávaly Pardubice vítězi Velké pardubické asi půlmetrový pohár. Letos to však bude jiné. Podle návrhu architekta Milana Košaře vznikla letos nová, netradiční cena ze skla a přírodního kamene.

škola Závodu míru po rekonstrukci

Děti ve škole na Závodu míru se učí dotykem

1.10.2014

Digitální třídu vybavenou nejmodernějšími technologiemi, tedy dotykovou obrazovkou a tablety, převzala dnes základní škola Závodu míru v Pardubicích. Zapojila se do projektu Škola dotykem, který zkoumá vlivy a přínosy dotykových technologií ve výuce. Učebnu v hodnotě zhruba milion korun získala škola zdarma.

Dětský parlament

Politici diskutovali s Dětským parlamentem

1.10.2014

Palbě otázek čelilo vedení pardubické radnice při setkání s Dětským parlamentem. Děti si ze setkání odnesly mnoho nových informací, politici pak představu, jak by některé městské záležitosti řešila mladá generace.

Městská policie logo

Slovo lhostejnost strážník Kamaryt nezná

30.9.2014

Duchapřítomnost, profesionalita a rozhodnost, to jsou slova, která zcela jistě vystihují strážníka pardubické městské policie Lukáše Kamaryta. Ten koncem srpna jako první podal seniorovi, který zkolaboval na vlakovém nádraží, první pomoc. Za jeho úsilí ho ocenila primátorka města i ředitel Městské policie Pardubice.

Slavnosti sportu na Pernštýnském náměstí

Jednadvacáté Městské slavnosti začínají

29.9.2014

Již v pátek začnou Městské slavnosti. Stejně jako tomu bylo loni, tak i letos budou mít dvě části. „Náměstí v pohybu“, jak se letos jmenuje sportovní část slavností, představí desítky sportů a pardubických sportovních klubů. Sportovní část zakončí plochodrážní závod Zlatá přilba.

budova radnice

Kvůli anonymu bude uzavřena jedna ulice a několik škol

29.9.2014

Policie se intenzivně zabývá anonymním oznámením útoku na Univerzitu Pardubice. Vzhledem k tomu že oznamovatel nespecifikoval přesné místo útoku, týkají se bezpečnostní opatření všech budov. V úterý 30. září proto budou uzavřena všechna univerzitní pracoviště a také několik škol. V souvislosti s bezpečnostními opatřeními uzavře PČR od 09:00 do 15:00 také Studentskou ulici procházející univerzitním kampusem.

pardubice-logo-1c.jpg

Město a ČOI pořádají akci proti „šmejdům“

27.9.2014

Preventivně – informační přednášku nejen pro seniory připravuje město Pardubice s Českou obchodní inspekcí. Seminář, který začne 1. října v 13:00 ve Společenském sále radnice, se zaměří na téma tzv. šmejdů, tedy prodejců, kteří se lidem na předváděcích akcích snaží za každou cenu vnutit předražené zboží.

radnice

Bezpečnostní opatření v úterý „zavřou“ základní školu

26.9.2014

Základní škola ve Štefánikově ulici bude v úterý 30. září z bezpečnostních důvodů uzavřena. Vyhlášení ředitelského volna na tento den souvisí s nahlášeným bombovým útokem na budovy Univerzity Pardubice.

Pardubice znak

Čerpání evropských dotací brzdí některá ministerstva

26.9.2014

V Pardubicích se na konci týdne sešli vrcholní představitelé metropolitních aglomerací. Zástupci brněnské, ostravské, plzeňské, olomoucké, ústecko-chomutovské a hradecko-pardubické oblasti budou hrát významnou roli v čerpání evropských peněz v následujícím programovém období. Hlavním bodem setkání, které se uskutečnilo na pozvání primátorů Pardubic a Chomutova, bylo vyjádření znepokojení nad dosavadním přístupem některých ministerstev při přípravě na čerpání peněz z evropských fondů prostřednictvím tzv. integrované územní investice (ITI), jejichž součástí města jsou.

konference

Pardubice hostily výroční konferenci Ministerstva pro místní rozvoj

26.9.2014

Pardubice se staly centrem evropských dotací. Ve středu se zde uskutečnila výroční konference Integrovaného operačního programu, jehož prostřednictvím mohla Česká republika od roku 2007 do současné doby získat více než 26 miliard korun, které si mezi sebe rozdělilo 8173 projektů. Další prostředky bude možné z evropských fondů čerpat v novém programovém období, na které se připravují také Pardubice.

1 73 141 142 143 144 145 146 147 216 287