Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

František Brendl

Náměstek Brendl: Kino z parku zbytečně „nevyháníme“

9.7.2014

Letní kino je v Pardubicích už tradicí, kterou si místní ale i návštěvníci města užívají. Já sám do něj s rodinou rád zajdu, potkávám tam i své kamarády a známé. Jsem rád, že zde letní kino funguje. Uznávám, že v Tyršových sadech má své kouzlo, letos však musí ustoupit stavbařům.

pardubice-1.jpg

Benešovka nezapomíná na mezigenerační solidaritu

4.7.2014

Více než 13 tisíc korun získal darem Domov pro seniory Dubina. Nakoupí za ně rehabilitační pomůcky a další potřeby pro aktivizaci seniorů. Dar má ale ještě přidanou hodnotu. Peníze „vydělali“ žáci Základní školy Benešovo náměstí prodejem vlastnoručních výrobků na vánočním jarmarku a rozhodli se je věnovat právě pardubickým seniorům.

Do práce na kole

Pardubice potvrdily, že jsou Hlavním městem cyklistů

3.7.2014

Téměř 53 tisíce kilometrů našlapali během května pardubičtí účastníci soutěže Do práce na kole. Pomyslně tak po rovníku obkroužili celou zeměkouli a ještě dojeli z Pardubic na fotbalové mistrovství do Brazílie. Udělali něco pro zdraví a životní prostředí ušetřili před tunami škodlivých zplodin.

Arnošt oslava Duka

Dominik Duka vzdal hold Arnoštovi z Pardubic

1.7.2014

Historickou osobnost evropského významu, prvního pražského arcibiskupa Arnošta z Pardubic, si včera celé odpoledne připomínali občané našeho města spolu s hostem z nejvzácnějších – kardinálem Dominikem Dukou, současným pražským arcibiskupem. Od smrti duchovního velikána a přítele Karla IV. včera uplynulo 650 let a Pardubice se rozhodly připomenout tuto osobnost nanejvýš důstojně.

E-aukce energií 2013

Druhé kolo e-aukce přineslo větší úspory

27.6.2014

Druhé kolo elektronické aukce cen silové elektřiny, zemního plynu a stálých měsíčních plateb u obou komodit přineslo přihlášeným domácnostem ještě větší úspory, než kolo první. Lidé, kteří do červnové aukce v Pardubicích přihlásili 612 odběrních míst, ušetří téměř čtyři miliony korun.

noční Pernštýnské náměstí

Nová vyhláška omezí provoz předzahrádek

25.6.2014

Novela vyhlášky o veřejném pořádku, kterou v úterý schválili pardubičtí zastupitelé, omezuje provozní dobu restauračních zahrádek a předzahrádek, rozšiřuje lokality, kde platí zákaz pití alkoholu na veřejnosti a vymezuje další prostor pro volné pobíhání psů. V platnost vstoupí zhruba v polovině července.

radnice

Komuniké

25.6.2014

ze schůze rady konané dne 24. června 2014

kontejnery-2.jpg

Děti poslaly k recyklaci téměř 14 tun plastů

25.6.2014

Děti z třiadvaceti základních a mateřských škol sebrali v tomto školním roce 13,58 tun PET lahví. Do sběru se zapojilo 4125 dětí. Množství plastových lahví odevzdaných k recyklaci v základních a mateřských školách rok od roku roste, loni žáci nasbírali 11,1 tun.

zvonice 2

Poslední červen bude připomínkou úmrtí Arnošta z Pardubic

24.6.2014

Pardubice si v červnu připomenou 650. výročí úmrtí prvního pražského arcibiskupa Arnošta z Pardubic. Hlavní část vzpomínkové akce se uskuteční v kostele sv. Bartoloměje a na otevřeném prostranství u nedaleké zvonice. Život a význam této významné osobnosti českých dějin a patrona Pardubic si bude město připomínat i na podzim v rámci Dnů evropského dědictví.

město - letecký

Filosofie pardubického územního plánu slaví úspěch

23.6.2014

Potlesk na otevřené scéně sklidil během víkendu na mezinárodní konferenci reSite 2014 koncept nového pardubického územního plánu, jehož mottem je „návrat do města“. Pardubice se svým přístupem k rozvoji sídla a vnímáním zásadních ekonomických aspektů řadí ke světovým metropolím.

1 71 140 141 142 143 144 145 146 210 280