Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

mag-cedule.jpg

Město zpřístupní internet svým klientům

25.7.2014

Pardubice umožní v budovách, kam nejčastěji chodí lidé vyřizovat své záležitosti, bezplatný přístup k internetu. Veřejnou bezdrátovou síť v budovách magistrátu na náměstí Republiky, v ulici U divadla a v Černé za Bory chce zřídit v příštím roce.

ITI  pa+Hradec

Východočeské metropole se shodly na stěžejních projektech

23.7.2014

Chytrá, vzdělaná a udržitelná -představitelé Pardubic a Hradce Králové se dnes shodli na prioritách a věcném zaměření takzvané Integrované územní investice (ITI). Jejím prostřednictvím by aglomerace obou měst měla v následujících letech získat téměř šest miliard korun z Evropské unie.

budova radnice

Společné evropské projekty dostávají jasné obrysy

22.7.2014

Společné čerpání evropských dotací, na které se připravují města Pardubice a Hradec Králové, dostává konkrétní obrysy. Města v současné době připravují společné projekty, na něž chtějí čerpat prostředky z EU prostřednictvím tzv. Integrované územní investice (ITI). O těch budou jednat tento týden.

Kontejner na bioodpad

Bioodpad končí v dražkovické kompostárně už deset let

21.7.2014

Stále více obyvatel Pardubic bydlících v zástavbě rodinných domů třídí bioodpad. V polovině letošního roku bylo již 1777 majitelů hnědých popelnic. Nejen od nich, ale i od dalších producentů se sváží zelený odpad do kompostárny v Dražkovicích, která letos slaví desáté narozeniny.

mag-cedule.jpg

Veřejnost se může seznámit s novou strategií města

17.7.2014

Obyvatelé Pardubic se budou moci seznámit s plánem rozvoje Pardubic na následujících deset let. Nový Strategický plán rozvoje města Pardubic pro období 2014 – 2025 schválili zastupitelé na květnovém zasedání. Představení strategického plánu veřejnosti se uskuteční v pondělí 28. července 2014 v 16:00 hodin ve Společenském sále pardubické radnice.

Ilustrační foto 3

Dukelské arboretum mládne

17.7.2014

Zhruba po půl století prochází arboretum na Dukle omlazovací kúrou. V dendrologické zahradě bude během revitalizace ošetřeno 225 stávajících dřevin, dalších 1268 dřevin bude nově vysazeno. Revitalizace přijde na zhruba 840.000 korun, 80 procent nákladů pokryjí dotace ze Státního fondu životního prostředí a strukturálních fondů Evropské unie.

mag-cedule.jpg

Náměstek Brendl: Pan Seiner se ohledně Tyršových sadů mýlí

15.7.2014

Nepřesné informace a křivé nařčení publikoval včera v médiích pan Miroslav Seiner ze sdružení Chráníme stromy. S financováním revitalizace Tyršových sadů a podzámeckého biotopu to není tak, jak on tvrdí. Navíc, námi poskytované informace jsou pravdivé, vycházejí z vysoutěžené ceny a přidělených dotací a píšeme, zda jsou uvedené částky s nebo bez daně z přidané hodnoty.

pardubice-logo-1c.jpg

Nové smlouvy na energie dostanou lidé poštou

14.7.2014

Smlouvy s novými dodavateli silové energie a zemního plynu přijdou účastníkům e-aukce poštou. Informoval o tom organizátor e-aukce společnost A-TENDER s tím, že o tento způsob doručení projevili účastníci aukce velký zájem.

Tyršovy sady2

Do Tyršových sadů se nastěhují stavbaři

11.7.2014

Do centrálního pardubického parku se v nejbližších dnech nastěhují stavbaři. Město dnes podepsalo smlouvu s vítězem veřejné soutěže na rekonstrukci Tyršových sadů a podzámeckého biotopu. Příští pátek předá společnosti BAK staveniště a práce mohou začít. Podle harmonogramu, který firma při podpisu smlouvy předložila, bude hotovo do konce června příštího roku.

tělocvična Ohrazenice

Na ohrazenické děti čeká tělocvična jako nová

10.7.2014

Téměř celý minulý školní rok se museli žáci z ohrazenické základní školy obejít bez tělocvičny. Nyní na ně čeká rekonstruované, novotou vonící sportoviště, odpovídající současným požadavkům. Město tato rekonstrukce přišla zhruba na 13 milionů korun, dalších miliony míří do Ohrazenické školy v rámci zateplování školních budov.

1 71 139 140 141 142 143 144 145 210 280