Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Sportovec 2018

Anketa rozhodla o dalších nejlepších sportovcích roku

29.1.2019

Desítky oceněných sportovců a dva noví členové Síně slávy pardubického sportu. Takové jsou výsledky dalšího ročníku ankety Nejlepší sportovci Pardubicka za rok 2018, které přineslo včerejší slavnostní vyhlášení konané v Kulturním domě Hronovická.

les zima

Městské lesy sužuje lýkožrout a sucho

28.1.2019

Hospodaření v lesích města Pardubic v loňském roce ovlivnilo přemnožení lýkožrouta smrkového a velké sucho. Namísto úmyslné mýtní těžby tak lesníci likvidovali stromy napadené kůrovcem a ty, které nedokázaly odolat dlouhodobému suchu. Zároveň během roku 2018 v městských lesích vysázeli téměř 23 tisíc nových sazenic. Druhy stromů jsou voleny tak, aby vyhovovaly půdnímu typu i konkrétnímu stanovišti.

Předání defibrilátorů

Radnice po městě rozmístí další defibrilátory

25.1.2019

Několik defibrilátorů je již v provozu, další dva budou nově instalovány na sportovištích v Ohrazenicích a na Dukle. Zakoupení obou přístrojů včetně příslušenství vyšlo na necelých 90 tisíc korun a město je formou věcného daru předalo spolku FK Pardubice a Basketbalovému klubu Pardubice.

Terminál B - návrh

Zastupitelé rozhodli, pozemky pro terminál budou

25.1.2019

Je dojednáno. Pardubičtí zastupitelé většinově schválili odkup pozemků od společnosti EUROBIT REAL a.s., které město potřebuje k vybudování nového terminálu určeného pro regionální autobusovou dopravu. Koupě pozemků o celkové výměře 1 506 metrů čtverečných vyjde městský rozpočet na zhruba 7,6 milionu korun. Umožní však vybudovat terminál v rozšířené variantě, který nabídne maximální komfort pro cestující a potřebné zázemí pro řidiče.

výuka - škola

Pardubice zahajují projekt na podporu vzdělávání pedagogů a žáků

23.1.2019

Pardubice začaly s novým Místním akčním plánem rozvoje vzdělávání. Takzvaný MAP II naváže na plánování, které v regionu Pardubicka proběhlo v uplynulých dvou letech.

Bioodpad

„Zelených“ popelnic přibývá, město je dotuje

22.1.2019

U pardubických rodinných domů se stále častěji objevují vedle klasických popelnic i hnědé nádoby na biologický odpad. V loňském roce ukládalo odděleně odpad ze zahrad zhruba 37 procent obyvatel rodinných domů. Zájem o tuto službu roste přesto, že je placená. Za svoz biodpadu zaplatí účastníci 300 korun ročně, což je zhruba třetina nákladů na její provoz. Zbytek hradí město.

pyrotechnická služba

Evakuace nebude

18.1.2019

Obyvatelé části Svítkova a některých přilehlých obcí se sobotní evakuace bát nemusejí. Sonda, kterou dnes pyrotechnici provedli ve Svítkově na pozemcích připravovaných k výstavbě, prokázala, že v zemi, se neukrývá nevybuchlá bomba, ale staré železo.

Deska_magistrát

Upozornění na možnou evakuaci obyvatel

17.1.2019

Při stavebních pracích v katastru obce Svítkov bývá součástí příprav stavebních projektů pyrotechnický průzkum. Ten má odhalit, zda se v dané lokalitě nenachází nevybuchlá munice z dob druhé světové války, kdy byly Pardubice terčem několika náletů. Při provádění magnetometrického měření byl nyní v této lokalitě, ve zhruba třímetrové hloubce, zjištěn odraz od kompaktního neznámého předmětu.

Vítání občánků

Honzík a Eliška, nejčastější jména loňského roku

16.1.2019

V loňském roce se v pardubické nemocnici narodilo 1579 dětí. Nejčastěji zapisovaly matrikářky loni do matriky jméno Jan, rodiče tak pojmenovali 48 novorozených chlapců. Mezi dívčími jména vede Eliška, kterých se v roce 2018 v Pardubicích narodilo 31.

výstraha

Provoz MHD kvůli náledí omezen - aktualizace

14.1.2019

Dopravní podnik se od 20. hodiny snaží postupně obnovovat provoz. Kdy se provoz MHD dostane do standardního režimu, záleží na klimatických podmínkách. Pro detailní info sledujte web dopravního podniku. O opatrnost na zledovatělých chodnících prosíme i chodce.

1 5 8 11 12 13 14 15