Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

logo Pardubic

V Pardubicích vzniká Centrum duševního zdraví

4.2.2019

Spolek Péče o duševní zdraví, který již více než dvacet let lidem pomáhá žít s duševní nemocí, obstál ve výzvě ministerstva zdravotnictví a získal možnost zřídit v Pardubicích Centrum duševního zdraví (CDZ) a po dobu 18 měsíců čerpat z Evropského sociálního fondu na jeho provoz dotaci až 14,9 milionu korun. Vznik centra podpoří také město.

Ilustrační foto_byty Pardubice

Město chce zvýšit počet obyvatel dostupným bydlením

31.1.2019

Město hledá způsob, jak podpořit příchod obyvatel do Pardubic. Jednou z cest, jak ve městě udržet stávající obyvatele v produktivním věku a přivést nové, je zajištění dostupného bydlení. Město proto připravuje strategii, na jejímž základě by se v dlouhodobém horizontu měla zlepšit dostupnost bydlení pro všechny skupiny obyvatel.

07062011183.jpg

Město vybírá lokalitu pro nový domov seniorů

29.1.2019

V Pardubicích v současné době chybí pobytové kapacity pro seniory, kteří aktuálně potřebují celodenní péči, a žádostí o přijetí do domovů pro seniory stále přibývá. Město proto hledá lokalitu vhodnou pro výstavbou nového objektu.

Sportovec 2018

Anketa rozhodla o dalších nejlepších sportovcích roku

29.1.2019

Desítky oceněných sportovců a dva noví členové Síně slávy pardubického sportu. Takové jsou výsledky dalšího ročníku ankety Nejlepší sportovci Pardubicka za rok 2018, které přineslo včerejší slavnostní vyhlášení konané v Kulturním domě Hronovická.

les zima

Městské lesy sužuje lýkožrout a sucho

28.1.2019

Hospodaření v lesích města Pardubic v loňském roce ovlivnilo přemnožení lýkožrouta smrkového a velké sucho. Namísto úmyslné mýtní těžby tak lesníci likvidovali stromy napadené kůrovcem a ty, které nedokázaly odolat dlouhodobému suchu. Zároveň během roku 2018 v městských lesích vysázeli téměř 23 tisíc nových sazenic. Druhy stromů jsou voleny tak, aby vyhovovaly půdnímu typu i konkrétnímu stanovišti.

Předání defibrilátorů

Radnice po městě rozmístí další defibrilátory

25.1.2019

Několik defibrilátorů je již v provozu, další dva budou nově instalovány na sportovištích v Ohrazenicích a na Dukle. Zakoupení obou přístrojů včetně příslušenství vyšlo na necelých 90 tisíc korun a město je formou věcného daru předalo spolku FK Pardubice a Basketbalovému klubu Pardubice.

Terminál B - návrh

Zastupitelé rozhodli, pozemky pro terminál budou

25.1.2019

Je dojednáno. Pardubičtí zastupitelé většinově schválili odkup pozemků od společnosti EUROBIT REAL a.s., které město potřebuje k vybudování nového terminálu určeného pro regionální autobusovou dopravu. Koupě pozemků o celkové výměře 1 506 metrů čtverečných vyjde městský rozpočet na zhruba 7,6 milionu korun. Umožní však vybudovat terminál v rozšířené variantě, který nabídne maximální komfort pro cestující a potřebné zázemí pro řidiče.

výuka - škola

Pardubice zahajují projekt na podporu vzdělávání pedagogů a žáků

23.1.2019

Pardubice začaly s novým Místním akčním plánem rozvoje vzdělávání. Takzvaný MAP II naváže na plánování, které v regionu Pardubicka proběhlo v uplynulých dvou letech.

Bioodpad

„Zelených“ popelnic přibývá, město je dotuje

22.1.2019

U pardubických rodinných domů se stále častěji objevují vedle klasických popelnic i hnědé nádoby na biologický odpad. V loňském roce ukládalo odděleně odpad ze zahrad zhruba 37 procent obyvatel rodinných domů. Zájem o tuto službu roste přesto, že je placená. Za svoz biodpadu zaplatí účastníci 300 korun ročně, což je zhruba třetina nákladů na její provoz. Zbytek hradí město.

pyrotechnická služba

Evakuace nebude

18.1.2019

Obyvatelé části Svítkova a některých přilehlých obcí se sobotní evakuace bát nemusejí. Sonda, kterou dnes pyrotechnici provedli ve Svítkově na pozemcích připravovaných k výstavbě, prokázala, že v zemi, se neukrývá nevybuchlá bomba, ale staré železo.

1 5 8 11 12 13 14 15