Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

17.listopadu

Začne další etapa opravy výpadovky na Chrudim

22.5.2014

Necelé dva týdny zbývají do začátku druhé etapy opravy ulic Jana Palacha a 17. listopadu. Uzavřen bude úsek mezi železničním podjezdem a křižovatkou s ulicí Teplého. Hotovo by mělo být do konce srpna.

Tesla Kyjevská

Přehled brownfieldů pomůže jejich využití

19.5.2014

Město připravuje pasport nevyužitých průmyslových ploch (brownfieldů) v Pardubicích. Cílem materiálu je získání detailního přehledu těchto strategických lokalit a pomoc při jejich rozvoji. Jednou z cest je i zanesení pardubických brownfieldů do databáze CzechInvest.

radnice

Pardubický magistrát zřizuje strategický odbor

14.5.2014

Efektivní zabezpečení rozvoje Pardubic, včetně čerpání finančních prostředků z Evropské unie a účelné a hospodárné využívání vlastních zdrojů budou hlavními úkoly odboru rozvoje a strategie (ORS), který vzniká na pardubickém magistrátu. Fungovat začne od července.

Mag cedule

Komuniké

14.5.2014

ze schůze rady konané dne 13. května 2014

Ilustrační foto 3

Pardubičtí živnostníci nacházejí zákazníky i v Evropě

9.5.2014

Pardubické Jednotné kontaktní místo (JKM) je jedním z nejvytíženějších v republice. Měsíčně se na něj obrací kolem 45 klientů. JKM nabízí bezplatnou pomoc těm, kteří začínají podnikat, nebo hodlají rozšířit své podnikání do zemí Evropské unie.

Dětský parlament Senát

Pardubický Dětský parlament navštívil senát

7.5.2014

Svézt se autobusem, který vozí na zápasy pardubické hokejisty, prohlédnout si Valdštejnský palác, zasednout do senátních lavic, diskutovat se senátorkou Miluší Horskou a nakonec se vyfotit s Carmen Mayerovou a Terezou Kostkovou, to vše stihli během jediného dne členové pardubického Dětského parlamentu.

pardubice-logo-1c.jpg

Druhé kolo e-aukce energií začalo, přihlášky noste do „Íčka“

5.5.2014

Sběr přihlášek do druhého kola elektronické aukce silové elektřiny a zemního plynu začal. Od dnešního dne až do 6. června bude pro zájemce otevřeno kontaktní centrum v pardubickém Informačním centru.

svatebni-sin-2.jpg

Svatby v květnu nejsou tabu, ale ani netáhnou

2.5.2014

„Svatba v máji, do roka na máry“ – že se lidé řídí touto starou českou pověrou, zaznamenává již několik let také pardubická matrika. V květnu si na Pardubicku chce říct své ANO pouze 19 párů, o jeden méně, než tomu bylo loni. V porovnání s ostatními měsíci je to znatelný pokles.

pardubice-logo-1c.jpg

Pozor na změnu dopravního značení v centru!

30.4.2014

Po vyhodnocení změn v dopravě, které nastaly se začátkem rekonstrukce třídy Míru, město upravilo vodorovné dopravní značení. Cílem je zvýšit bezpečnost cyklistů ve městě během rekonstrukce hlavní pardubické ulice.

Kunětická hora, cyklisté

Pardubice jsou hlavním městem cyklistů

29.4.2014

Díky pozitivnímu přístupu k rozvoji cyklodopravy Pardubice vybojovaly titul Hlavní město cyklistů 2014. Vítězství v soutěži si Pardubice zasloužily hlavně díky svým krokům v posledních třech letech, které město přiblížily na úroveň evropských cyklistických velmocí.

1 6 11 12 13 14 15 16 17 22