Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

radnice

Bezpečnostní opatření v úterý „zavřou“ základní školu

26.9.2014

Základní škola ve Štefánikově ulici bude v úterý 30. září z bezpečnostních důvodů uzavřena. Vyhlášení ředitelského volna na tento den souvisí s nahlášeným bombovým útokem na budovy Univerzity Pardubice.

Pardubice znak

Čerpání evropských dotací brzdí některá ministerstva

26.9.2014

V Pardubicích se na konci týdne sešli vrcholní představitelé metropolitních aglomerací. Zástupci brněnské, ostravské, plzeňské, olomoucké, ústecko-chomutovské a hradecko-pardubické oblasti budou hrát významnou roli v čerpání evropských peněz v následujícím programovém období. Hlavním bodem setkání, které se uskutečnilo na pozvání primátorů Pardubic a Chomutova, bylo vyjádření znepokojení nad dosavadním přístupem některých ministerstev při přípravě na čerpání peněz z evropských fondů prostřednictvím tzv. integrované územní investice (ITI), jejichž součástí města jsou.

konference

Pardubice hostily výroční konferenci Ministerstva pro místní rozvoj

26.9.2014

Pardubice se staly centrem evropských dotací. Ve středu se zde uskutečnila výroční konference Integrovaného operačního programu, jehož prostřednictvím mohla Česká republika od roku 2007 do současné doby získat více než 26 miliard korun, které si mezi sebe rozdělilo 8173 projektů. Další prostředky bude možné z evropských fondů čerpat v novém programovém období, na které se připravují také Pardubice.

Vlajka

V Lánech u Dašic zemřel kandidát, komunální volby se tam odkládají

25.9.2014

Kvůli nedostatku kandidátů do zastupitelstva se volby v Lánech u Dašic letos konat nebudou. Současný starosta, který byl také na kandidátce, zemřel. Protože v Lánech podalo kandidátku pouze sdružení nezávislých kandidátů, není v současné době dost uchazečů o místo v pětičlenném zastupitelstvu. Volby se proto musí odložit na začátek příštího roku.

Ilustrační foto 3

Nevyužitá škola bude sloužit dětem a klientům s handicapem

24.9.2014

Pardubické zastupitelstvo na svém posledním předvolebním zasedání schválilo záměr prodat budovu v Klášterní ulici č.p. 52 Základní škole a Praktické škole Svítání. Obecně prospěšná společnost objekt koupí za cenu určenou znaleckým posudkem.

mag-cedule.jpg

Komuniké

24.9.2014

Po zasedání rady města 23. září 2014

Automatické mlýny

Zastupitelé neschválili nákup Automatických mlýnů

23.9.2014

Zastupitelé zamítli odkup Automatických mlýnů městem. Společnost GoodMils je městu nabízela za 25 milionů korun, zastupitelstvem však neprošel ani návrh na jednání o snížení prodejní ceny na 10 milionů korun. Zda město bude o odkupu mlýnů opět uvažovat, bude záviset na příští politické reprezentaci.

zrcadlo18.jpg

Rozvoj kultury podpoří rozvoj Pardubic

19.9.2014

Chtějí-li se Pardubice zařadit do rodiny moderních evropských měst, nesmějí zapomínat ani na kulturu. Právě kultura a kulturní dědictví, ať již hmotné nebo nehmotné, výrazně ovlivňují postoje a jednání jednotlivců. Spolu s jejich kreativitou otvírají cestu k všestrannému rozvoji města. Proto vznikla Strategie pro kulturu a kreativitu Pardubic, kterou bude v příštím týdnu projednávat zastupitelstvo.

Hvězda

Sportovci i veřejnost plánují DUKLU SPORTOVNÍ

18.9.2014

Veřejnost i sportovci vyjádřili včera své představy o budoucí podobě sportovního areálu na Dukle. Při dvouhodinovém workshopu mohl každý se zúčastněných přiblížit, jak by tento rozlehlý areál v srdci Dukly měl vypadat.

Zámeček DED 2014

Památky přilákaly během odpoledne téměř deset tisíc lidí

17.9.2014

Zájem veřejnosti o památky otevřené v Pardubicích 14. září v rámci celoevropské akce Dny evropského dědictví překonal všechna očekávání. Během jediného odpoledne navštívilo 15 objektů devět a půl tisíce lidí. V loňském roce to bylo 5603 návštěvníků.

1 71 135 136 137 138 139 140 141 210 280