Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

pardubice-logo-1c.jpg

Rádio Frekvence 1 se poslední školní den přestěhuje do Pardubic

20.6.2014

Druhou zastávkou výjezdní show rádia Frekvence 1 se 27. června stanou Pardubice. I zde se příznivci rádia mohou podívat pod poličku rádiového vysílání se všemi stěžejními hvězdami. Od šesti hodin ráno do dvou hodin odpoledne bude improvizované studio vysílat oblíbené pořady tak, jak je znáte z éteru.

škola Závodu míru po rekonstrukci

Město zateplí další školy a školku

18.6.2014

Zateplení se dočkají další dvě základní školy a jedna mateřská. Město vypsalo výběrové řízení, projektová cena stavebních prací u všech tří škol přesahuje částku 58 milionů korun s DPH. Na projekt úspory energií město dostane dotaci z Operačního programu Životní prostředí (OPŽP).

trideni-odpadu.jpg

Pardubičtí loni zrecyklovali téměř 130 tun elektrozařízení

17.6.2014

Staré televize, monitory, ale i vysloužilé drobné elektrospotřebiče či baterky. Skoro 130 tun tohoto elektroodpadu odnesli loni Pardubáci ke zpětnému odběru. Město při recyklaci elektra spolupracuje se společností ASEKOL, za loňský rok od ní Pardubice za zpětný odběr získaly 184 tisíc korun.

závodiště děti

Dostihy propojily dětský domov s nadací Terezy Maxové

16.6.2014

Sobota na pardubickém závodišti patřila nejen dostihům, ale také dětem. Primátorka Pardubic pozvala do městské lóže děti z místního dětského domova a zástupkyně Nadace Terezy Maxové dětem. Zatímco děti se celé odpoledne báječně bavily, dámy se stihly během dostihů domluvit na další spolupráci.

ZŠ Dubina

Děti z Dubinské školy tráví týden s Edisonem

16.6.2014

Základní škola na Dubině hostí v tomto týdnu osm účastníků projektu Edison, organizovaného mezinárodní studentskou organizací AIESEC. Žáci základní školy se během týdne setkávají s vysokoškoláky z celého světa a v angličtině s nimi hovoří o zemích, z nichž do České republiky přijeli. Cílem projektu je zprostředkovat vzájemné poznání jiných kultur a vést mladé lidi k toleranci a pochopení.

Ilustrační foto 3

Náměstek Brendl: Podpora malých obchodníků je v zájmu nás všech

16.6.2014

Město podpořilo projekt Spindo, který je zaměřený na podporu soukromých obchodníků v Pardubicích. Cílem je zvýšit konkurenceschopnost malých, lokálních obchodů vůči velkým, nadnárodním řetězcům a umožnit jim lepší komunikaci se svými zákazníky.

mag-cedule.jpg

Komuniké

10.6.2014

po zasedání Rady města Pardubice dne 10. června 2014

Logo

Do e-aukce se lze hlásit o týden déle

4.6.2014

Zájemci o nákup levnějších energií mohou podávat přihlášky o týden déle. Definitivně posledním dnem, kdy se lidé mohou do e-aukce přihlásit, bude pátek 13. června.

Příhrádek

Město podporuje převod Příhrádku na kraj

3.6.2014

Pardubice nebudou usilovat o odkup tří historických domů na Příhrádku, které stát nabízí k prodeji. Podporují však zájem Pardubického kraje získat Příhrádek od Národního památkového ústavu bezúplatným převodem.

predbrani-5-of-27-.jpg

Poprvé v historii je otevřeno celé předbraní

3.6.2014

Po rozsáhlé rekonstrukci dnes vkročil první návštěvník i do třetího podlaží předbraní Zelené brány. Toto patro nebylo pro veřejnost ještě nikdy přístupné. Lidé nyní mohou nahlédnout i do míst, kudy v minulosti vedla cesta na městské hradby.

1 69 133 134 135 136 137 138 139 204 272