Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

plesovauprava2012-12.jpg

Pardubický „ples v opeře“ uzavírá společenskou sezonu

19.2.2014

Pardubice čeká v polovině března další „ples v opeře“. Na jeden víkend se městské divadlo promění v nádherný secesní taneční sál. Divadelní bál a Pardubický ples budou jedněmi z posledních plesů letošní společenské sezony v Pardubicích. První bývá setkáním milovníků divadla, druhý městským plesem, který vyhledávají zvláště pardubičtí patrioti.

pardubice-6.jpg

Na nepořádek na soukromých pozemcích upozorněte obvod

19.2.2014

Není ojedinělým případem, kdy odbor životního prostředí magistrátu dostane od obyvatel Pardubic stížnost na nepořádek, zápach a množící se škůdce na sousedních pozemcích. Město má však v takových případech svázané ruce, kompetence i finanční prostředky k řešení těchto případů mají městské obvody.

17.listopadu

Perný rok pardubických řidičů začíná. Odměnou budou nové silnice

19.2.2014

Pardubičtí řidiči se v letošním roce dočkají dalších kvalitnějších silnic v centru města. Nový povrch bude položený v ulicích 17. listopadu a Jana Palacha (silnice č. II/324). Modernizace za 53 milionů korun se rozdělí do tří etap, odstartuje 1. dubna a potrvá až do začátku listopadu. Současně se bude opravovat i třída Míru. Obyvatelé města se tedy musí připravit na komplikace, které uzavírky přinesou. Odměnou jim bude zvýšený komfort v dalších letech.

Komuniké

18.2.2014

ze schůze rady konané dne 18. února 2014

živnostenský úřad

Podnikatelé pro koncese na prodej lihovin nespěchají

14.2.2014

Prodejci a distributoři alkoholu působící na Pardubicku nespěchají se žádostmi o udělení koncese na prodej kvasného lihu, konzumního lihu a lihovin. Většině z nich přitom oprávnění k prodeji lihu a lihovin 17. dubna zanikne. V regionu působí v této oblasti tisíce podnikatelů, o udělení koncese dosud požádalo zhruba 450.

ulice Bělehradská, Polabiny 2

Nájemníci dluží městu přes 15 milionů

12.2.2014

Nájemníci obecních bytů v Pardubicích dluží městu na nájemném více než 15 milionů korun. Město je věřitelem zhruba pětiny nájemníků svých bytů. Dlužníků sice postupně ubývá, neklesá však výše pohledávek.

Kontejner na bioodpad

Oddělený sběr bioodpadu v letošním roce

6.2.2014

Magistrát města ve spolupráci se Službami města Pardubic zabezpečuje již osmým rokem projekt odděleného sběru bioodpadu ze zástavby rodinných domů. Cílem projektu je umožnit občanům odkládat zelený odpad (tráva, listí, ovoce, zelenina apod.) odděleně od komunálního odpadu a tím zamezit ukládání tohoto odpadu na skládky. Odpad, který je ukládán do zapůjčených nádob (compostainerů) a následně odvážen na kompostárnu v Dražkovicích, je zpracováván na kvalitní kompost.

kidsmart

Učitelky z mateřinek se učily na dětských počítačích

5.2.2014

Společnost IBM darovala městu Pardubice čtyřicet počítačových jednotek v hodnotě přesahující 1,2 miliony korun. Jsou určených dětem předškolního věku. Dnes zástupci firmy IBM ředitelky a učitelky obdarovaných školek provedli speciálními softwarovými programy, které uvedou děti do světa výpočetní techniky.

zápisy 2013-5

Začínají zápisy do prvních tříd i do přípravek

4.2.2014

Ve středu 5. února začínají v Pardubicích dvoudenní zápisy dětí do prvních ročníků základních škol. Ve Speciální mateřské škole, základní škole a praktické škole Do Nového budou otevřeny opět 2 přípravné třídy pro předškoláky a nově 1 samostatná třída pro žáky s autismem.

pes-14-of-18-.jpg

Zbytky haly posloužily záchranářům

3.2.2014

Sutiny, které zbyly po demolici torza nedostavěné sportovní haly na okraji Tyršových sadů, využili ještě před jejich odvozem záchranáři. Příslušníci Záchranné brigády kynologů Pardubického kraje zde své svěřence cvičili ve vyhledávání zavalených osob.

1 66 128 129 130 131 132 133 134 196 261