Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

kontejnery-2.jpg

Děti poslaly k recyklaci téměř 14 tun plastů

25.6.2014

Děti z třiadvaceti základních a mateřských škol sebrali v tomto školním roce 13,58 tun PET lahví. Do sběru se zapojilo 4125 dětí. Množství plastových lahví odevzdaných k recyklaci v základních a mateřských školách rok od roku roste, loni žáci nasbírali 11,1 tun.

zvonice 2

Poslední červen bude připomínkou úmrtí Arnošta z Pardubic

24.6.2014

Pardubice si v červnu připomenou 650. výročí úmrtí prvního pražského arcibiskupa Arnošta z Pardubic. Hlavní část vzpomínkové akce se uskuteční v kostele sv. Bartoloměje a na otevřeném prostranství u nedaleké zvonice. Život a význam této významné osobnosti českých dějin a patrona Pardubic si bude město připomínat i na podzim v rámci Dnů evropského dědictví.

město - letecký

Filosofie pardubického územního plánu slaví úspěch

23.6.2014

Potlesk na otevřené scéně sklidil během víkendu na mezinárodní konferenci reSite 2014 koncept nového pardubického územního plánu, jehož mottem je „návrat do města“. Pardubice se svým přístupem k rozvoji sídla a vnímáním zásadních ekonomických aspektů řadí ke světovým metropolím.

kemp

Pardubický autokemp po třech letech znovu ožívá

23.6.2014

Jediný autokemp v Pardubicích se po třech letech opět otevřel. Po rekonstrukci se v těsné blízkosti koupaliště může ubytovat zhruba 120 lidí, z toho 44 v chatkách a mobilheimech. Během července by do areálu měl ještě přibýt bezbariérový mobilní bungalov.

pardubice-logo-1c.jpg

Rádio Frekvence 1 se poslední školní den přestěhuje do Pardubic

20.6.2014

Druhou zastávkou výjezdní show rádia Frekvence 1 se 27. června stanou Pardubice. I zde se příznivci rádia mohou podívat pod poličku rádiového vysílání se všemi stěžejními hvězdami. Od šesti hodin ráno do dvou hodin odpoledne bude improvizované studio vysílat oblíbené pořady tak, jak je znáte z éteru.

škola Závodu míru po rekonstrukci

Město zateplí další školy a školku

18.6.2014

Zateplení se dočkají další dvě základní školy a jedna mateřská. Město vypsalo výběrové řízení, projektová cena stavebních prací u všech tří škol přesahuje částku 58 milionů korun s DPH. Na projekt úspory energií město dostane dotaci z Operačního programu Životní prostředí (OPŽP).

trideni-odpadu.jpg

Pardubičtí loni zrecyklovali téměř 130 tun elektrozařízení

17.6.2014

Staré televize, monitory, ale i vysloužilé drobné elektrospotřebiče či baterky. Skoro 130 tun tohoto elektroodpadu odnesli loni Pardubáci ke zpětnému odběru. Město při recyklaci elektra spolupracuje se společností ASEKOL, za loňský rok od ní Pardubice za zpětný odběr získaly 184 tisíc korun.

závodiště děti

Dostihy propojily dětský domov s nadací Terezy Maxové

16.6.2014

Sobota na pardubickém závodišti patřila nejen dostihům, ale také dětem. Primátorka Pardubic pozvala do městské lóže děti z místního dětského domova a zástupkyně Nadace Terezy Maxové dětem. Zatímco děti se celé odpoledne báječně bavily, dámy se stihly během dostihů domluvit na další spolupráci.

ZŠ Dubina

Děti z Dubinské školy tráví týden s Edisonem

16.6.2014

Základní škola na Dubině hostí v tomto týdnu osm účastníků projektu Edison, organizovaného mezinárodní studentskou organizací AIESEC. Žáci základní školy se během týdne setkávají s vysokoškoláky z celého světa a v angličtině s nimi hovoří o zemích, z nichž do České republiky přijeli. Cílem projektu je zprostředkovat vzájemné poznání jiných kultur a vést mladé lidi k toleranci a pochopení.

Ilustrační foto 3

Náměstek Brendl: Podpora malých obchodníků je v zájmu nás všech

16.6.2014

Město podpořilo projekt Spindo, který je zaměřený na podporu soukromých obchodníků v Pardubicích. Cílem je zvýšit konkurenceschopnost malých, lokálních obchodů vůči velkým, nadnárodním řetězcům a umožnit jim lepší komunikaci se svými zákazníky.

1 68 128 129 130 131 132 133 134 201 267