Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

mag-cedule.jpg

Komuniké

8.4.2014

ze schůze rady konané dne 8. dubna 2014

Ilustrační foto 3

Změny v SMS parkovném

3.4.2014

V rámci změn ohledně placeného parkování se snížil i počet lokalit pro platbu SMS parkovného. V důsledku toho se změnil i tvar zprávy. Aktuální znění naleznete na http://www.dpmp.cz/parkovani-v-pardubicich/, postup pro platbu prostřednictvím SMS je na http://www.dpmp.cz/sms-parkovne/. Starý tvar SMS již není platný. Návod na platbu prostřednictvím SMS a tvar zprávy pro danou lokalitu je uveden také na parkovacích automatech.

Děti ve školce - ilustrační foto

Do školek se hlásí méně dětí než loni

2.4.2014

Březnový zápis do pardubických mateřských škol byl opět ve znamení velkého náporu zájemců, v porovnání s minulým rokem však rodiče přihlásili do předškolních zařízení o 131 dětí méně. Přestože pro všech 1178 přihlášených dětí v městských školkách dostatek míst nebude, ve dvou mateřinkách zůstávají volná místa.

pardubice-logo-1c.jpg

Bez koncese čeká prodejce alkoholu pokuta

2.4.2014

Blíží se termín, kdy budou podnikatelé k prodeji alkoholu potřebovat koncesi. Zatím si pro ni na živnostenském úřadu bylo pouze několik stovek prodejců. Od 17. dubna totiž nesmí podnikatelé prodávat bez koncese alkohol. Za porušení tohoto předpisu jim hrozí až milionová pokuta.

technopark

Nabyvatel TechnoParku získá předkupní právo na pozemky

1.4.2014

Pardubice poskytnou novému majiteli areálu po zkrachovalé společnosti TechnoPark Pardubice jistotu, že bude moci získat pozemky v areálu bývalého vědeckého parku, které patří městu. Zaručí mu to souhlas zastupitelů s rozšířením předkupního práva na zhruba 6000 metrů pozemků uvnitř areálu TechnoParku.

hokejové utkání Pardubice vs. Třinec

Zastupitelé řekli „ano“ pardubickému hokeji

31.3.2014

Zastupitelé schválili dodatek k akcionářské smlouvě, který má vyvést hokejový klub z „červených čísel“. Tato stabilizační opatření vznikla jako kompromis mezi představami majoritního vlastníka klubu Romana Šmidberského a města, které drží 34,8 procenta akcií. HC ČSOB Pojišťovna Pardubice se v minulé sezoně dostal do zhruba dvacetimilionové ztráty.

koupaliště Cihelna

Autocamp u koupaliště má být v provozu již v létě

28.3.2014

Jediný pardubický autocamp by měl být do léta v provozu. Projekt počítá s obnovou infrastruktury a instalací nových sociálních zařízení včetně přípojek, čímž se vyřeší problém s hygienou v autocampu u koupaliště Cihelna.

Kontejner na bioodpad

Brzké jaro urychlilo svoz zeleného odpadu

27.3.2014

Mírná a krátká zima a brzký příchod jara zaktivizoval majitele zahrad dříve než v jiných letech. Proto také o dva týdny dříve, než bylo původně plánováno, začne v Pardubicích pravidelný týdenní svoz zeleného odpadu, který město organizuje již osmým rokem. „Zelené“ kontejnery začnou Služby města Pardubic vyvážet místo původně plánovaného 18. dubna již 4. dubna.

Jana Palacha

V úterý začíná rekonstrukce důležité tepny města

27.3.2014

1. dubna začíná rozsáhlá rekonstrukce ulic 17. listopadu a Jana Palacha. V první etapě získá nový povrch úsek od křižovatky ulic Staňkova a Svobody po křižovatku Teplého a Pichlovy.

nádraží

Od dubna přibude parkovací plocha u nádraží

26.3.2014

V Pardubicích přibude téměř 400 míst pro parkování. Od 1. dubna bude pro motoristy zpřístupněna zpevněná plocha v areálu lihovaru proti nádraží Českých drah. Automobily zde budou moci bezplatně zaparkovat jak lidé, odjíždějící vlakem či autobusem například do zaměstnání, tak návštěvníci Pardubic.

1 67 127 128 129 130 131 132 133 198 263