Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

pardubice-logo-1c.jpg

Primátor Pardubic chce náměstí Jana Kašpara

13.4.2015

Primátor Pardubic Martin Charvát chce zahájit kroky a procesy k vytvoření náměstí Jana Kašpara na zrekonstruované pardubické třídě Míru. Pardubický rodák, průkopník české aviatiky dodnes nemá ve svém rodném městě důstojný pomník. Náměstí Jana Kašpara by mělo vzniknout na prostranství mezi budovou České pojišťovny a palácem Magnum, které plánovaně vzniklo při projektování rekonstrukce třídy Míru.

pardubice-logo-1c.jpg

Projekt 300 stojanů pro Pardubice zlepší parkování kol ve městě

13.4.2015

Pardubice chtějí v centru města zvýšit počet kvalitních stojanů na jízdní kola. Projekt 300 stojanů pro Pardubice počítá celkem s 632 místy pro uzamčení bicyklu. K novým stojanům bude možné kolo opřít a připevnit v místě rámu. Instalovány budou nejen tam, kde dosud cyklistům k parkování chybí, ale počítá se i s tím, že nahradí většinu stojanů nevyhovujících.

Konference CreArt Španělsko

Mladí umělci z Pardubic dostávají šanci v Evropě

10.4.2015

Na konferenci ve španělském Valladolidu v pátek diskutovalo 13 zástupců evropských měst o projektu „CreArt“, který umožňuje mladým umělcům prosadit se v zahraničí. Náměstek primátora zodpovědný za kulturu Jakub Rychtecký ve svém diskuzním příspěvku vyzvedl dosavadní výsledky projektu a konkrétní přínosy pro mladé umělce z Pardubic. Upozornil však i na složitosti související s administrací evropských projektů.

Vítání občánků

Primátor Martin Charvát vítal poprvé nové občánky města

10.4.2015

Primátor Martin Charvát ve čtvrtek poprvé ve své funkci vítal v obřadní síni radnice nové občánky města. Novopečeným rodičům poté předal květinu, pamětní list a zlatý přívěsek ve tvaru podkovy.

trasa půlmaratonu

Pardubický půlmaraton láká i atlety z partnerských měst

10.4.2015

Vinařský půlmaraton láká běžecké špičky z celého světa. Již řadu let se do něj zapojují i atleti z partnerských a spřátelených měst Pardubic. V sobotu 18. dubna se na více než dvacetikilometrovou trať vydá 22 atletů z pěti evropských měst, která mají k Pardubicím bližší vztah než města ostatní.

Velvyslanec Bulharské republiky

Primátor Martin Charvát přivítal velvyslance Bulharské republiky

9.4.2015

Primátor města Martin Charvát přivítal ve středu v podvečer vzácnou návštěvu – do Pardubic zavítal velvyslanec Bulharské republiky - Jeho Excelence pan Latchezar Petkov.

Ukliďme Česko_oficiální banner

Třetí dubnovou sobotu vyčistí dobrovolníci už po sedmé břehy v Pardubicích – Rosicích nad Labem

8.4.2015

Uklidit levý břeh řeky Labe spolu s břehy vybraných slepých ramen v Rosicích nad Labem. To je účelem druhého ročníku celorepublikové akce „Ukliďme Česko“, ke které se 18. dubna opět připojí i Pardubice. Sedmý městský obvod, který akci organizuje, naplánoval velký úklid od 9. hodiny ranní. Sraz dobrovolníků je u budovy rosického úřadu.

Studentská rada Univerzity na radnici

Primátor Martin Charvát jednal se zástupci Studentské rady Univerzity

8.4.2015

Primátor Martin Charvát a ředitel Dopravního podniku města Pardubic Tomáš Pelikán se dnes na radnici setkali se zástupci Studentské rady Univerzity. Studentská rada přišla s návrhem, zda by ve městě bylo možné prodloužit věk, do kdy mohou studenti denního studia zdejší Univerzity využívat slev na MHD nebo do městského aquacentra. Protože veškeré slevy se dle zákona vztahují na studenty do 26 let, musí požadavky Studentské rady Univerzity Pardubice nejprve projednat orgány města.

radnice při západu slunce

O dotaci z programu regenerace se uchází pět památek

7.4.2015

Pardubice prostřednictvím Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón v roce 2015 opět podpoří opravy památkově chráněných objektů v historickém centru. O dotace ze státní a městské kasy se letos uchází pět majitelů historických objektů.

školka-babička 2

Zítra začnou dvoudenní zápisy do pardubických mateřinek

7.4.2015

Mateřské školy v Pardubicích jsou připraveny na první kolo zápisů. Konat se budou ve středu 8. dubna od 8:00 do 16:30 hodin a ve čtvrtek 9. dubna od 8:00 do 11:00 hodin a jsou určeny dětem, které do 31. srpna tohoto roku oslaví třetí narozeniny, a dětem starším. Stejně jako loni se i letos očekává, že k zápisům do školek přijde kolem jednoho tisíce dětí.

1 72 127 128 129 130 131 132 133 143 213 284