Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

závodiště děti

Dostihy propojily dětský domov s nadací Terezy Maxové

16.6.2014

Sobota na pardubickém závodišti patřila nejen dostihům, ale také dětem. Primátorka Pardubic pozvala do městské lóže děti z místního dětského domova a zástupkyně Nadace Terezy Maxové dětem. Zatímco děti se celé odpoledne báječně bavily, dámy se stihly během dostihů domluvit na další spolupráci.

ZŠ Dubina

Děti z Dubinské školy tráví týden s Edisonem

16.6.2014

Základní škola na Dubině hostí v tomto týdnu osm účastníků projektu Edison, organizovaného mezinárodní studentskou organizací AIESEC. Žáci základní školy se během týdne setkávají s vysokoškoláky z celého světa a v angličtině s nimi hovoří o zemích, z nichž do České republiky přijeli. Cílem projektu je zprostředkovat vzájemné poznání jiných kultur a vést mladé lidi k toleranci a pochopení.

Ilustrační foto 3

Náměstek Brendl: Podpora malých obchodníků je v zájmu nás všech

16.6.2014

Město podpořilo projekt Spindo, který je zaměřený na podporu soukromých obchodníků v Pardubicích. Cílem je zvýšit konkurenceschopnost malých, lokálních obchodů vůči velkým, nadnárodním řetězcům a umožnit jim lepší komunikaci se svými zákazníky.

mag-cedule.jpg

Komuniké

10.6.2014

po zasedání Rady města Pardubice dne 10. června 2014

Logo

Do e-aukce se lze hlásit o týden déle

4.6.2014

Zájemci o nákup levnějších energií mohou podávat přihlášky o týden déle. Definitivně posledním dnem, kdy se lidé mohou do e-aukce přihlásit, bude pátek 13. června.

Příhrádek

Město podporuje převod Příhrádku na kraj

3.6.2014

Pardubice nebudou usilovat o odkup tří historických domů na Příhrádku, které stát nabízí k prodeji. Podporují však zájem Pardubického kraje získat Příhrádek od Národního památkového ústavu bezúplatným převodem.

predbrani-5-of-27-.jpg

Poprvé v historii je otevřeno celé předbraní

3.6.2014

Po rozsáhlé rekonstrukci dnes vkročil první návštěvník i do třetího podlaží předbraní Zelené brány. Toto patro nebylo pro veřejnost ještě nikdy přístupné. Lidé nyní mohou nahlédnout i do míst, kudy v minulosti vedla cesta na městské hradby.

Časopis To jsou Pardubice

Nový časopis města: To jsou Pardubice

2.6.2014

Pardubická radnice v květnu vydala zbrusu nový časopis přibližující krásy, zajímavosti a osobnosti našeho města. „Chtěli jsme představit (nejen) občanům Pardubic naše město z jiného pohledu, rozhodli jsme se proto vydat časopis, který bude zajímavě napsaný a doplněný skvělými fotografiemi a grafikou. A nazvali jsme ho jednoduše, ale myslím, že výstižně - To jsou Pardubice,“ uvedl náměstek primátorky František Brendl.

Mag cedule

KOMUNIKÉ

29.5.2014

ze schůze rady konané dne 27. května 2014

Hlavní město cyklistů 2014

Kolo ze soutěže Hlavní město cyklistů jede k postiženým

23.5.2014

Cena za vítězství v soutěži Hlavní město cyklistů 2014, bílé kolo symbolizující přístup města k cyklistice, míří do rukou abilympioniků. Bude sloužit k rozvozu svačin v rámci projektu Svačinky do škol.

1 6 10 11 12 13 14 15 16 17 22