Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Kurátorka

Naše město očima čtyř skvělých výtvarníků

4.12.2013

V Domě U Jonáše se dnes uskuteční vernisáž výstavy sestavené z obrazů, jejichž inspirací se staly Pardubice. V rámci cyklu Východočeské galerie Pardubice Prostor pro jednoho kurátora je představí primátorka Pardubic Štěpánka Fraňková. Výstava bude pro veřejnost otevřená až do 26. ledna.

1.Spalovna Rybitví

Město opakuje NE spalovně v Rybitví

3.12.2013

Rada města dnes deklarovala trvající odpor města proti umístění spalovny nebezpečného a ostatního odpadu v Rybitví. Reagovala tak na odvolání společnosti AVE CZ proti rozhodnutí Krajského úřadu Pardubice, kterým zamítl žádost společnosti o vydání integrovaného povolení na rekonstrukci a provoz spalovny.

Pardubice znak

KOMUNIKÉ

3.12.2013

ze schůze rady konané dne 3. prosince 2013

Dej Tip

K nahlášení závady či nepořádku postačí telefon

3.12.2013

Od prosince mohou obyvatelé i návštěvníci Pardubic, majitelé chytrých telefonů, velmi jednoduše a rychle upozornit radnici na závady či nepořádky hyzdící krajské město. Prostřednictvím aplikace Dej Tip mohou zasílat fotografii kritického místa s komentářem a na webu pak sledovat, jak s jejich tipem úředníci naloží. Upozornění lze také vložit přímo na web města.

Všichni za Pardubice!

Nejlepší sportovci Pardubicka 2013

2.12.2013

Sportovní komise Rady města Pardubic ve spolupráci s Pardubickou sportovní organizací připravují tradiční vyhlášení ankety „Nejlepší sportovci Pardubicka 2013“.

senioři 2

Domov pro seniory na Dubině mění tvář

2.12.2013

Klienti pardubického Domova pro seniory na Dubině se v letos dočkali dalšího zkvalitnění nabízených služeb. V tomto městském zařízení byly zrekonstruovány další byty, které teď mohou plně sloužit i uživatelům s omezenou pohyblivostí.

Automobil

Řidičské průkazy lze měnit ještě v poslední den roku

2.12.2013

Velice exponovaným místem posledních měsíců jsou přepážky pardubického magistrátu s řidičskými průkazy. Nápor klientů, který začal už v létě, souvisí s výměnou řidičských průkazů vydaných od ledna 2001 až do dubna 2004, kterým končí platnost na konci letošního roku.

škola Závodu míru po rekonstrukci

Stavbaři definitivně opustili školu na Závodu míru

2.12.2013

Stavbaři v minulém týdnu ukončili rekonstrukci základní školy na sídlišti Závodu míru a školu definitivně opustili. Práce na zateplování objektu, komplikované nálezem azbestu v plášti některých budov, ukončili o čtvrt roku dříve, než původně plánovali.

Ilustrační foto 3

Pozor na falešné kontrolory!

28.11.2013

Obyvatelé Pardubic by se měli mít na pozoru! Falešní pracovníci Vodovodů a kanalizací Pardubice a.s. (VAK) se v uplynulých měsících objevili u dveří několika bytů našeho města. Chtěli „zkontrolovat“ vodu z vodovodu a následně nabízeli velmi drahé filtry, které by její kvalitu zlepšily. Jedná se však o podvodníky, kteří z lidí chtějí pouze vymámit peníze!

Mesto pro byznys

Nejlepším místem pro podnikání jsou Pardubice

27.11.2013

Rychlá a kvalitní elektronická komunikace s úřady, dostupnost úředníků, vysoký počet podnikatelských subjektů, ale také blízkost dálnice či výše investic do veřejné dopravy vynesly letos Pardubice na první místo srovnávacího výzkumu Město pro byznys Pardubického kraje. V loňském roce město obsadilo v tomto výzkumu páté místo.

1 64 125 126 127 128 129 130 131 190 253