Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Pietní akt ke Dni vítězství_2015

V Den vítězství uctily Pardubice památku padlých na Zborovském náměstí

8.5.2015

V rámci 70. výročí konce 2. světové války dnes primátor Pardubic Martin Charvát spolu se svými náměstky uctili památku padlých položením věnců u pomníku Obětem 1. a 2. světové války na Zborovském náměstí. Vzpomínkového aktu, který se výjimečně nekonal z důvodu rekonstrukce Tyršových sadů u pomníku Osvobození, se zúčastnily desítky lidí.

Slavnostní odhalení desky npor_Eliáše

Slavnostního odhalení pamětní desky npor. Eliáše se zúčastnil také primátor a jeho náměstci

7.5.2015

Slavnostním odhalením nové pamětní desky nadporučíka Vladimíra Eliáše u polabinské základní školy, která nese jeho jméno, uctili dnes primátor Pardubic Martin Charvát a jeho náměstci Jiří Rozinek a Jakub Rychtecký spolu s představiteli II. pardubického obvodu a zástupci školy jednu z posledních pardubických obětí druhé světové války.

Bezpečnostní stojan_ilustrační foto

Město vychází vstříc cyklistům – instaluje více bezpečnostních stojanů na kola

6.5.2015

Město vyslyšelo přání svých občanů – valná většina plánovaných stojanů na jízdní kola bude bezpečnostní. Projekt 300 stojanů pro Pardubice, respektive design samotných stojanů, proto prochází v současné době úpravami. Zda bude nutné kvůli těmto změnám výrazně navýšit plánovaný rozpočet, bude jasné až po vypracování nové kalkulace.

Bełchatów 2015

Primátor Pardubic Martin Charvát navštívil partnerský Bełchatów

5.5.2015

Primátor Pardubic Martin Charvát navštívil polské partnerské město Bełchatów, kde se setkal s tamní novou starostkou Mariolou Czechowskou. Hlavním účelem pozvání bylo seznámení se s novou politickou reprezentací města. Primátor Martin Charvát také předložil zástupcům Bełchatówa návrh smlouvy o partnerské spolupráci mezi oběma městy.

Setkání starostů kraje v Holicích

Na setkání starostů Pardubického kraje v Holicích nechyběl ani primátor Martin Charvát

5.5.2015

Možnost diskutovat nad regionálními problémy s náměstkyní ministra vnitra Janou Vildumetzovou mělo v pondělí na společném setkání na padesát starostů Pardubického kraje. Nechyběl ani pardubický primátor Martin Charvát, který dorazil spolu s náměstkem Janem Řehounkem.

Jeden den s náměstkem Jiřím Rozinkem

Další tři delegáti Dětského parlamentu strávili den s významnou osobností města

4.5.2015

Vyzkoušet si práci 1. náměstka primátora Jiřího Rozinka mohl žák 7. třídy Jakub Novák ze Základní školy Pardubice – Studánka. Navíc se tento člen Dětského parlamentu podíval v rámci “ Jednoho dne S…“ i takzvaně do terénu. S náměstkem Jiřím Rozinkem zahájil letošní sezónu Železničního musea v Rosicích nad Labem.

Svatba

Snoubenci se květnovým svatbám stále vyhýbají

30.4.2015

Květen je stále v povědomí lidí měsícem, v němž není radno uzavírat manželství. Pověra, že manželství uzavřená v měsíci lásky nekončí šťastně, evidentně ve většině rodin přežívá. Také letošní květen proto zůstane obřadní síň pardubické radnice uzavřena. Svatebčané do ní vstoupí zase v sobotu 30. května, kdy na radnici uzavře sňatek pět snoubeneckých párů.

Norské fondy

Radnice chce konkurovat evropským úřadům

30.4.2015

Pardubická radnice chce umět konkurovat moderním evropským úřadům. Potřebné zkušenosti hodlá město získat díky možnosti spolupráce českých a norských měst. Co Pardubice od projektu očekávají, prezentoval na úvodním setkání se starosty 22 norských obcí, které organizoval Svaz měst a obcí ČR, náměstek primátora zodpovědný za dotační politiku a projektový management Jan Řehounek.

Železniční museum Rosice n/L

Železniční museum v Rosicích nad Labem letos slaví jubilejní 15. sezónu

29.4.2015

Železniční museum v Rosicích nad Labem letos slaví jubilejní 15. sezónu od svého založení. Pardubický spolek historie železniční dopravy, který museum provozuje, slaví dokonce už 25 let. Slavnostní proto bylo ve středu 29. dubna také zahájení letošní sezóny, kterého se za město Pardubice zúčastnili první náměstek primátora Jiří Rozinek s náměstkem Jakubem Rychteckým.

MŠ Klubíčko Grusova

Dvoukolový systém zápisů se osvědčuje

28.4.2015

Pardubicím se osvědčuje dvoukolový zápis do mateřských škol. V prvním kole začátkem dubna školky přijímaly pouze děti, které do konce srpna tohoto roku dosáhnou věku tří let. Přijati byli prakticky všichni přihlášení tříletí předškoláci. Mladší děti mohou rodiče do mateřských škol hlásit ve druhém kole zápisů.

1 72 124 125 126 127 128 129 130 143 213 284