Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

odpady-1.jpg

Roční poplatky stačí zhruba na sběr a svoz odpadů

14.1.2014

Poplatek za likvidaci odpadů zůstává v Pardubicích pro letošní rok 500 korun. Od obyvatel města se přitom vybere částka, která zhruba pokryje náklady na sběr a svoz netříděného komunálního odpadu, tedy popelnic. Náklady na další služby spojené s likvidací odpadů jdou na vrub rozpočtu města.

Albert

Vybírat za parkování u Alberta je protiprávní

13.1.2014

Vlastník obchodního komplexu u pardubického nádraží, v němž sídlí například hypermarket Albert, nemá právo vybírat parkovné, ani jinak omezovat parkování na tomto pozemku. Přestože je pozemek soukromý, má statut veřejné komunikace. Majitel, společnost Saller Group, nemá právo zde omezovat či zpoplatňovat parkování.

Automatické mlýny

Kam to pardubické Automatické mlýny domelou?

9.1.2014

O pardubických Automatických mlýnech se v posledních měsících popsaly desítky stran v řadě místních i celostátních periodik. Situace kolem této významné stavby zbudované podle návrhů architekta Josefa Gočára je však velmi spletitá. Následující řádky přinesou shrnutí událostí posledních měsíců.

hala Tyršáky

Likvidace torza haly začne v lednu

8.1.2014

Před podpisem je smlouva s firmou, která zlikviduje torzo haly v Tyršových sadech. Uzavřena by měla být ještě v tomto týdnu. S demolicí chce vítěz výběrového řízení začít bezprostředně po podpisu smlouvy. Město na demolici „vydělá“ více než 100 tisíc korun.

letiste.jpg

Zájem o pardubické letiště stoupá, padl další rekord

6.1.2014

Pardubické letiště odbavilo oproti roku 2012, kdy z Pardubic odlétlo nebo zde přistálo zhruba 125 tisíc cestujících, loni již 184 tisíc pasažérů. Padl tak další rekord. Stávající terminál již není schopen odbavit všechny lety a vedení letiště je proto musí odmítat. Napřesrok by měl stát terminál nový, díky kterému bude moci rozvoj pardubického letiště pokračovat.

primatorka-stepanka-frankova-s-pavlikem-provnim-ditetem-narozenym-v-roce-2014-v-pardubicke-nemocnici-a-jeho-maminkou.jpg

Primátorka popřála dětem z přelomu roku

2.1.2014

První dítě narozené v Pardubicích v roce 2014 a jedno z posledních, narozených v roce loňském, navštívila dnes v krajské nemocnici primátorka Pardubic Štěpánka Fraňková. První pardubické dítě roku 2014 Pavlík, ani holčička Ria, odložená poslední den roku 2013 do babyboxu, si tuto událost zcela určitě pamatovat nebudou. Zlaté přívěsky, které od primátorky dostali, jim snad přinesou štěstí na celý život.

CreArt logo

Projekt CreArt pokračuje i v roce 2014

2.1.2014

Mezinárodnímu projektu CreArt nedochází dech ani v roce 2014. Všichni umělci, kteří chtějí poznat umění a podmínky v této oblasti i v jiných evropských městech, se mohou těšit na další workshopy a otevřené výzvy.

Michal Koláček

Pardubice změnily formu nákupu energií. Energetická burza je efektivnějším řešením

20.12.2013

Pardubice změnily systém nákupu energií. Dva roky užívanou elektronickou aukci letos nahradil nákup elektřiny a zemního plynu na energetické burze. Město začátkem prosince pořídilo na trhu Českomoravské komoditní burzy Kladno dodávky na příští rok a zaznamenalo snížení nákladů u elektřiny o pětinu a mírný růst nákladů na zemní plyn.

Mag cedule

E-aukce energií ušetřila lidem osm milionů korun

19.12.2013

Elektronická aukce silové elektřiny a zemního plynu se setkala s úspěchem. Ačkoliv bylo na přípravu a sběr přihlášek pouze několik málo týdnů, přihlásili lidé celkem 1568 odběrných míst. Během aukce se podařilo ceny elektřiny a plynu snížit o 27 resp. 25 procent a ušetřit tak lidem více než osm milionů korun.

Logo

Pardubice jdou do roku 2014 s vyrovnaným rozpočtem

18.12.2013

Pardubičtí zastupitelé na svém posledním zasedání v letošním roce schválili rozpočet města pro příští rok. Ten bude, stejně jako v minulých letech, vyrovnaný, se zapojením části očekávaného přebytku letošního roku především na investiční akce spolufinancované z evropských dotací.

1 64 124 125 126 127 128 129 130 191 254