Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Nejlepší sportovci Pardubicka

Ve středu poznáme nejúspěšnější sportovce Pardubicka za rok 2013

20.1.2014

Ve středu 22. ledna od 18 hodin proběhne v Kulturním domě Hronovická slavnostní vyhlášení nejúspěšnějších sportovců Pardubicka za rok 2013.

Zelená brána

Rekonstrukce předbraní zpřístupní i druhé patro

17.1.2014

Předbraní Zelené brány prochází rozsáhlou rekonstrukcí. První patro dostane nový strop. Zároveň zde vznikne nové dřevěné schodiště, po kterém se návštěvníci budou moct nově podívat i do druhého patra. Kulturní centrum Pardubice sem chce umístit stálou expozici o historii Pardubic.

mag-cedule.jpg

Strategický plán? Výzva pro pardubické studenty

17.1.2014

Na přípravě strategického plánu, které pro období let 2014 až 2025 zpracovává město Pardubice, se podílejí i studenti deseti pardubických středních škol. Členové studentského parlamentu, který od roku 2001 ve městě funguje, pracují ve čtyřech pracovních skupinách, které hledají odpovědi na to, co považují mladí lidé v Pardubicích za největší problém a jak to chtějí zlepšit.

hala-2-of-6-.jpg

Likvidace torza haly v Tyršových sadech začíná

15.1.2014

Město Pardubice dnes předalo staveniště torza haly v Tyršových sadech. Převzali si ho zástupci firmy ABAJO z Karlových Varů, kteří vyhráli výběrové řízení na demolici této nikdy nedostavěné sportovní haly.

odpady-1.jpg

Roční poplatky stačí zhruba na sběr a svoz odpadů

14.1.2014

Poplatek za likvidaci odpadů zůstává v Pardubicích pro letošní rok 500 korun. Od obyvatel města se přitom vybere částka, která zhruba pokryje náklady na sběr a svoz netříděného komunálního odpadu, tedy popelnic. Náklady na další služby spojené s likvidací odpadů jdou na vrub rozpočtu města.

Albert

Vybírat za parkování u Alberta je protiprávní

13.1.2014

Vlastník obchodního komplexu u pardubického nádraží, v němž sídlí například hypermarket Albert, nemá právo vybírat parkovné, ani jinak omezovat parkování na tomto pozemku. Přestože je pozemek soukromý, má statut veřejné komunikace. Majitel, společnost Saller Group, nemá právo zde omezovat či zpoplatňovat parkování.

Automatické mlýny

Kam to pardubické Automatické mlýny domelou?

9.1.2014

O pardubických Automatických mlýnech se v posledních měsících popsaly desítky stran v řadě místních i celostátních periodik. Situace kolem této významné stavby zbudované podle návrhů architekta Josefa Gočára je však velmi spletitá. Následující řádky přinesou shrnutí událostí posledních měsíců.

hala Tyršáky

Likvidace torza haly začne v lednu

8.1.2014

Před podpisem je smlouva s firmou, která zlikviduje torzo haly v Tyršových sadech. Uzavřena by měla být ještě v tomto týdnu. S demolicí chce vítěz výběrového řízení začít bezprostředně po podpisu smlouvy. Město na demolici „vydělá“ více než 100 tisíc korun.

letiste.jpg

Zájem o pardubické letiště stoupá, padl další rekord

6.1.2014

Pardubické letiště odbavilo oproti roku 2012, kdy z Pardubic odlétlo nebo zde přistálo zhruba 125 tisíc cestujících, loni již 184 tisíc pasažérů. Padl tak další rekord. Stávající terminál již není schopen odbavit všechny lety a vedení letiště je proto musí odmítat. Napřesrok by měl stát terminál nový, díky kterému bude moci rozvoj pardubického letiště pokračovat.

primatorka-stepanka-frankova-s-pavlikem-provnim-ditetem-narozenym-v-roce-2014-v-pardubicke-nemocnici-a-jeho-maminkou.jpg

Primátorka popřála dětem z přelomu roku

2.1.2014

První dítě narozené v Pardubicích v roce 2014 a jedno z posledních, narozených v roce loňském, navštívila dnes v krajské nemocnici primátorka Pardubic Štěpánka Fraňková. První pardubické dítě roku 2014 Pavlík, ani holčička Ria, odložená poslední den roku 2013 do babyboxu, si tuto událost zcela určitě pamatovat nebudou. Zlaté přívěsky, které od primátorky dostali, jim snad přinesou štěstí na celý život.

1 64 123 124 125 126 127 128 129 191 254