Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Beseda s tenistou Jiřím Veselým

Tenista Veselý besedoval s žáky pardubických základních škol

19.5.2015

Na besedu s dětmi z Pardubic dnes do Sportovní haly Dašická přijela česká tenisová hvězda, daviscupový reprezentant a současný 37. hráč světového žebříčku Jiří Veselý. Mladý hráč si s dětmi povídal o světě tenisu - dotazy žáků z pěti základních škol ve městě nebraly konce stejně jako zájem vyfotit se s jedním z nejlepších tenisových reprezentantů České republiky.

třída Míru noc

Pardubice testovaly několik variant čištění dlažby na nově opravené třídě Míru

18.5.2015

V pondělí dopoledne se na nově opravené třídě Míru testovalo několik variant čištění nové dlažby. Nečistoty na přírodním kameni byly odstraňovány tlakem páry, pískováním a chemicky. Ani jeden z testovaných způsobů však zatím není ideální. Město proto bude hledat další možnosti.

EuroEquus Jerez

Pardubice představí své rodinné stříbro napříč Evropou

18.5.2015

Na pardubických oslavách Evropského dne koní se druhý zářijový víkend představí členská města sdružení Euro Equus - belgický Waregem, španělský Jerez de la Frontera, portugalská Golega a polská Wroclav. Informace o tom, co zajímavého mohou Pardubice návštěvníkům nabídnout, zamíří ve stejném termínu do ostatních členských měst sdružení. Na způsobu vzájemné propagace se na květnové valné hromadě sdružení dohodli zástupci členských měst.

psi-na-bruslich.jpg

Pardubice opět vyrážejí na brusle

15.5.2015

Pardubičtí po roční přestávce opět vyrážejí společně na in-line bruslích do ulic města. První letošní společná projížďka městem odstartuje v neděli 24. května v 16:00 z třídy Míru, kde bude hodinu před startem připraven doprovodný program. Akci Pardubice na bruslích organizuje město již 13 let, v loňském roce však byla její kontinuita přerušena kvůli opravám ulic v centru města.

zdroj_Autokemp Cihelna Pardubice

Jediný pardubický autokemp už zahájil letošní sezónu

14.5.2015

Se začátkem května odstartovala letní sezóna jediného pardubického autokempu na Cihelně. Městské zařízení, které bylo loni po rekonstrukci znovu otevřeno, si postupně opět získává své návštěvníky. Ti se mohou ubytovat jak ve zdejších chatkách nebo mobilheimech, tak i ve svých karavanech nebo stanech.

TK_nový kamerový systém

Pardubice letos instalují přes 40 nových kamer

13.5.2015

Zbrusu novým kamerovým systémem s 81 digitálními kamerami se budou moci pochlubit Pardubice. Primátor města Martin Charvát dnes podepsal smlouvu s firmou, která vybuduje 1. etapu této moderní technologie zahrnující více než 40 kamer. Vítěz tendru bude zajišťovat také výstavbu nového dispečinku nebo úložiště dat. Do plného provozu by se měla tato první část realizace za zhruba 11,5 milionu korun dostat na jaře příštího roku.

Pardubice_květen 1945

Oslavy 70 let od konce druhé světové války pokračují. Chybět nebude ani stylový průvod

12.5.2015

Už v pátek 15. května dorazí na pardubický zámek Rudá armáda a rozbalí si zde svůj tábor. Odstartuje tím další z oslav 70. výročí ukončení druhé světové války nazvaná „1945 – když skončila válka“. O den později, v sobotu 16. května, je v rámci této kulturně-vzdělávací akce připraven bohatý program.

Pardubická krajská nemocnice_PG_archiv

Díky dotaci města bude mít pardubická nemocnice lepší vybavení na dvou klinikách

12.5.2015

Nové vybavení si bude moci díky dotaci města pořídit nemocnice v Pardubicích. Radnice poskytne jejímu zřizovateli, Pardubickému kraji, 3 miliony 700 tisíc korun. Ten za ně nakoupí přístroje pro chirurgickou a porodnicko-gynekologickou kliniku.

Ilustrační foto_byty Pardubice

Město prodá dalších 117 bytů ve svém vlastnictví

11.5.2015

Rada města Pardubic odsouhlasila odprodej dalších 117 městských bytů do soukromého vlastnictví. Jedná se o bytové jednotky v domech, v nichž zůstaly i po předchozím prodeji některé volné byty v majetku města a jejichž majitelé neprojevili o koupi těchto bytů zájem. Stávajícím nájemcům město nabídne několik variant, bez střechy nad hlavou je nenechá.

Letní kino

Město podpoří letní kino, provozovatel připraví filmový festival

11.5.2015

Pokud zastupitelé města dají na doporučení rady města a schválí šestisettisícovou dotaci projektu Pardubické letní kino 2015, obohatí letošní Zrcadlo umění filmový festival na pardubickém zámku. O místě prázdninového promítání letního kina zatím není rozhodnuto.

1 72 123 124 125 126 127 128 129 143 213 284