Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Vánoční trhy

Vánoční trhy oživují Pernštýnské náměstí

10.12.2013

Pernštýnské náměstí nabízí v předvánočním čase velký řemeslný jarmark i pestrý kulturní program – koncerty, pohádky, betlém, koledy a hlavně zábavu pro děti. Ve druhém adventním týdnu ožívá Pernštýnské náměstí čilým ruchem řemeslného trhu.

Fortuna

Poslední možnost zakoupit lokální dukát Pardubická fortuna

10.12.2013

Pokud si chcete zakoupit a uschovat na památku lokální platidlo „40 pardubických fortun“, máte poslední možnost! Projekt Lokální dukát v Pardubicích totiž pomalu spěje ke svému konci.

město - letecký

Městům se nelíbí zdražení tepla

6.12.2013

Čelní představitelé Pardubic, Hradce Králové a Chrudimi, kteří jsou členy dozorčí rady Elektrárny Opatovice a.s., chtějí vyvolat společné jednání s předsedou představenstva společnosti. Nelíbí se jim zdražení ceny tepla, které oznámila společnost, ani to, že se o něm dozvěděli ex post.

Kácení

Lesní práce pro letošek skončily

6.12.2013

Město Pardubice na podzim letošního roku zahájilo práce na lesních porostech ve Studáneckém lese. V průběhu několika týdnů byly provedeny výchovné probírky v porostech mladších a starších čtyřiceti let, byly odstraněny souše v porostu mezi zástavbou Dubiny a asfaltovou silničkou a byla provedena mýtní těžba mezi zástavbou a silničkou. Zároveň došlo v lokalitě severně od ulice Lesní a Dašická k plánované mýtní těžbě v několika místech.

obrázek

Pardubice mají finalistu ve Zlatém oříšku

5.12.2013

Pardubice budou mít o tomto víkendu zastoupení ve finále 15. ročníku soutěže Zlatý oříšek. Tento projekt podporuje aktivní, nadané a úspěšné děti z České republiky. Do finále postoupilo 30 dětí, mezi nimi, jako jediný z Pardubického kraje, i jedenáctiletý Jakub Zeman ze ZŠ Pardubice - Dubina.

hala Tyršáky

Halu ČSTV lze zlikvidovat levněji

5.12.2013

Nové výběrové řízení na demolici torza haly ČSTV v Tyršových sadech ukázalo, že halu lze zlikvidovat levněji. Nabídky uchazečů o tuto zakázku jsou podstatně nižší, než byly při prvním, v říjnu zrušeném, výběrovém řízení.

Propagační materiály

Město Pardubice vydalo nové propagační materiály

5.12.2013

Turistům a návštěvníkům Pardubic se nyní dostávají do rukou tři nové publikace, které jim pomohou v lepší orientaci a zpříjemní jim pobyt v našem městě. „Všechny materiály mají jednotný formát A6, a to zejména z důvodu praktičnosti. Dámy si brožuru mohou uložit do kabelky, pánové pohodlně strčit do kapsy od kalhot a vydat se s ní do města,“ říká náměstek pardubické primátorky František Brendl.

CreArt .

Umělce čekají díky CreArtu workshopy v Janově a Linzi

5.12.2013

Pardubičtí umělci mají díky zapojení města do mezinárodního projektu CreArt možnost zúčastnit se dvou zahraničních workshopů - v italském Janově a rakouském Linzi.

Kurátorka

Naše město očima čtyř skvělých výtvarníků

4.12.2013

V Domě U Jonáše se dnes uskuteční vernisáž výstavy sestavené z obrazů, jejichž inspirací se staly Pardubice. V rámci cyklu Východočeské galerie Pardubice Prostor pro jednoho kurátora je představí primátorka Pardubic Štěpánka Fraňková. Výstava bude pro veřejnost otevřená až do 26. ledna.

1.Spalovna Rybitví

Město opakuje NE spalovně v Rybitví

3.12.2013

Rada města dnes deklarovala trvající odpor města proti umístění spalovny nebezpečného a ostatního odpadu v Rybitví. Reagovala tak na odvolání společnosti AVE CZ proti rozhodnutí Krajského úřadu Pardubice, kterým zamítl žádost společnosti o vydání integrovaného povolení na rekonstrukci a provoz spalovny.

1 64 123 124 125 126 127 128 129 189 252