Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

hokejový zápas

Zastupitelé schválili stabilizační program pro hokejový klub

10.12.2013

Pardubické zastupitelstvo schválilo soubor opatření, která by měla přispět ke stabilizaci HC ČSOB Pojišťovna Pardubice a.s. Klub se v minulé sezoně dostal do zhruba dvacetimilionové ztráty. Návrh vznikl jako kompromis mezi představami majoritního vlastníka klubu Romana Šmidberského a města, které drží 34,8 procenta akcií klubu.

Vánoční trhy

Vánoční trhy oživují Pernštýnské náměstí

10.12.2013

Pernštýnské náměstí nabízí v předvánočním čase velký řemeslný jarmark i pestrý kulturní program – koncerty, pohádky, betlém, koledy a hlavně zábavu pro děti. Ve druhém adventním týdnu ožívá Pernštýnské náměstí čilým ruchem řemeslného trhu.

Fortuna

Poslední možnost zakoupit lokální dukát Pardubická fortuna

10.12.2013

Pokud si chcete zakoupit a uschovat na památku lokální platidlo „40 pardubických fortun“, máte poslední možnost! Projekt Lokální dukát v Pardubicích totiž pomalu spěje ke svému konci.

město - letecký

Městům se nelíbí zdražení tepla

6.12.2013

Čelní představitelé Pardubic, Hradce Králové a Chrudimi, kteří jsou členy dozorčí rady Elektrárny Opatovice a.s., chtějí vyvolat společné jednání s předsedou představenstva společnosti. Nelíbí se jim zdražení ceny tepla, které oznámila společnost, ani to, že se o něm dozvěděli ex post.

Kácení

Lesní práce pro letošek skončily

6.12.2013

Město Pardubice na podzim letošního roku zahájilo práce na lesních porostech ve Studáneckém lese. V průběhu několika týdnů byly provedeny výchovné probírky v porostech mladších a starších čtyřiceti let, byly odstraněny souše v porostu mezi zástavbou Dubiny a asfaltovou silničkou a byla provedena mýtní těžba mezi zástavbou a silničkou. Zároveň došlo v lokalitě severně od ulice Lesní a Dašická k plánované mýtní těžbě v několika místech.

obrázek

Pardubice mají finalistu ve Zlatém oříšku

5.12.2013

Pardubice budou mít o tomto víkendu zastoupení ve finále 15. ročníku soutěže Zlatý oříšek. Tento projekt podporuje aktivní, nadané a úspěšné děti z České republiky. Do finále postoupilo 30 dětí, mezi nimi, jako jediný z Pardubického kraje, i jedenáctiletý Jakub Zeman ze ZŠ Pardubice - Dubina.

hala Tyršáky

Halu ČSTV lze zlikvidovat levněji

5.12.2013

Nové výběrové řízení na demolici torza haly ČSTV v Tyršových sadech ukázalo, že halu lze zlikvidovat levněji. Nabídky uchazečů o tuto zakázku jsou podstatně nižší, než byly při prvním, v říjnu zrušeném, výběrovém řízení.

Propagační materiály

Město Pardubice vydalo nové propagační materiály

5.12.2013

Turistům a návštěvníkům Pardubic se nyní dostávají do rukou tři nové publikace, které jim pomohou v lepší orientaci a zpříjemní jim pobyt v našem městě. „Všechny materiály mají jednotný formát A6, a to zejména z důvodu praktičnosti. Dámy si brožuru mohou uložit do kabelky, pánové pohodlně strčit do kapsy od kalhot a vydat se s ní do města,“ říká náměstek pardubické primátorky František Brendl.

CreArt .

Umělce čekají díky CreArtu workshopy v Janově a Linzi

5.12.2013

Pardubičtí umělci mají díky zapojení města do mezinárodního projektu CreArt možnost zúčastnit se dvou zahraničních workshopů - v italském Janově a rakouském Linzi.

Kurátorka

Naše město očima čtyř skvělých výtvarníků

4.12.2013

V Domě U Jonáše se dnes uskuteční vernisáž výstavy sestavené z obrazů, jejichž inspirací se staly Pardubice. V rámci cyklu Východočeské galerie Pardubice Prostor pro jednoho kurátora je představí primátorka Pardubic Štěpánka Fraňková. Výstava bude pro veřejnost otevřená až do 26. ledna.

1 64 122 123 124 125 126 127 128 189 251