Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Nejlepší sportovci Pardubicka

Nejlepší sportovci Pardubicka za rok 2013

22.1.2014

V Pardubicích byli dnes oceněni nejúspěšnější sportovci Pardubicka za rok 2013. Pro své ceny si přišlo třiadvacet individuálních sportovců, šest družstev, pět trenérů a dva zástupci pardubického sportu byli uvedeni do síně slávy.

Logo

Město odměňuje recyklaci elektrospotřebičů

22.1.2014

Soutěž „Zocelte se v recyklaci“ je další způsob, jak město Pardubice podporuje ekologické nakládání s vysloužilými spotřebiči. Každý, kdo od prvního října do poloviny prosince odevzdal na sběrné dvory vysloužilý spotřebič, se mohl zapojit do soutěže o poukázky k nákupu elektrických přístrojů.

Silver A

Unikátní tabulky vás provedou stezkou Pardubicemi po stopách Silver A

22.1.2014

Deset informačních tabulek z cortenového plechu zapuštěných do chodníku vás od ledna provede stezkou Pardubicemi po stopách Silver A.

Nejlepší sportovci Pardubicka

Ve středu poznáme nejúspěšnější sportovce Pardubicka za rok 2013

20.1.2014

Ve středu 22. ledna od 18 hodin proběhne v Kulturním domě Hronovická slavnostní vyhlášení nejúspěšnějších sportovců Pardubicka za rok 2013.

Zelená brána

Rekonstrukce předbraní zpřístupní i druhé patro

17.1.2014

Předbraní Zelené brány prochází rozsáhlou rekonstrukcí. První patro dostane nový strop. Zároveň zde vznikne nové dřevěné schodiště, po kterém se návštěvníci budou moct nově podívat i do druhého patra. Kulturní centrum Pardubice sem chce umístit stálou expozici o historii Pardubic.

mag-cedule.jpg

Strategický plán? Výzva pro pardubické studenty

17.1.2014

Na přípravě strategického plánu, které pro období let 2014 až 2025 zpracovává město Pardubice, se podílejí i studenti deseti pardubických středních škol. Členové studentského parlamentu, který od roku 2001 ve městě funguje, pracují ve čtyřech pracovních skupinách, které hledají odpovědi na to, co považují mladí lidé v Pardubicích za největší problém a jak to chtějí zlepšit.

hala-2-of-6-.jpg

Likvidace torza haly v Tyršových sadech začíná

15.1.2014

Město Pardubice dnes předalo staveniště torza haly v Tyršových sadech. Převzali si ho zástupci firmy ABAJO z Karlových Varů, kteří vyhráli výběrové řízení na demolici této nikdy nedostavěné sportovní haly.

odpady-1.jpg

Roční poplatky stačí zhruba na sběr a svoz odpadů

14.1.2014

Poplatek za likvidaci odpadů zůstává v Pardubicích pro letošní rok 500 korun. Od obyvatel města se přitom vybere částka, která zhruba pokryje náklady na sběr a svoz netříděného komunálního odpadu, tedy popelnic. Náklady na další služby spojené s likvidací odpadů jdou na vrub rozpočtu města.

Albert

Vybírat za parkování u Alberta je protiprávní

13.1.2014

Vlastník obchodního komplexu u pardubického nádraží, v němž sídlí například hypermarket Albert, nemá právo vybírat parkovné, ani jinak omezovat parkování na tomto pozemku. Přestože je pozemek soukromý, má statut veřejné komunikace. Majitel, společnost Saller Group, nemá právo zde omezovat či zpoplatňovat parkování.

Automatické mlýny

Kam to pardubické Automatické mlýny domelou?

9.1.2014

O pardubických Automatických mlýnech se v posledních měsících popsaly desítky stran v řadě místních i celostátních periodik. Situace kolem této významné stavby zbudované podle návrhů architekta Josefa Gočára je však velmi spletitá. Následující řádky přinesou shrnutí událostí posledních měsíců.

1 64 122 123 124 125 126 127 128 190 253