Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

školka-babička 2

Pardubické školky jsou na žádosti o daňovou slevu připravené

7.1.2015

Mladé rodiny s dětmi předškolního věku si letos polepší. Při podání daňového přiznání mohou dostat slevu za umístění dítěte v předškolním zařízení. Slevu mohou využít už letos za uplynulý rok 2014, stačí vyplnit požadovaný formulář a nechat jej potvrdit ve školce. Slevu na umístění dítěte lze uplatnit na každé předškolní dítě v rodině. Pardubické mateřinky jsou na zájem rodičů připraveny, řada z nich formuláře aktivně nabízí.

Ing. Martin Charvát.jpg

O třídě Míru, Tyršových sadech i Automatických mlýnech hovořil primátor v Českém rozhlasu

6.1.2015

Rozhovor s pardubickým primátorem Martinem Charvátem v Dobrém ránu s Českým rozhlasem Pardubice

pf15n

Krásné Vánoce !

23.12.2014

Ani letos nebude 24.12. chybět symbolická štědrovečerní nadílka pro všechny, kteří se rozhodnou sdílet vánoční náladu s dalšími obyvateli města. Večer se otevřou místní kavárničky a vinárny, ale také brány pardubického zámku a všech expozic východočeského muzea, které zde sídlí. Hodinu před štědrovečerní půlnocí se Pernštýnské náměstí rozezní tradičním nočním zpíváním a ze schodů radnice zazní živě Rybova Česká mše vánoční. Přesně o půlnoci začne ve městském divadle Štědrovečerní zpívání, na něž si již několik let přicházejí stovky lidí společně zazpívat koledy. Město Pardubice přeje všem svým občanům krásné Vánoce!

pardubice-logo-1c.jpg

Zasklenou předzahrádku musí provozovatel Kra Kra odstranit

23.12.2014

Koncem listopadu vypršel termín, do kterého měl podle rozhodnutí stavebního úřadu provozovatel restaurace Kra Kra vyklidit a odstranit předzahrádku na náměstí Republiky. Vzhledem k tomu, že tak neučinil, se nejspíš nevyhne exekuci.

vlajka DYNAMO

Dynamo FANS obdrželi obrovskou zástavu

18.12.2014

Nový fanklub pardubického hokeje – Dynamo FANS – obdržel před domácím utkáním se Slavií Praha novou sektorovou vlajku. Ta má rozměry 30×15 metrů a při rozvinutí obejme Jižní tribunu pardubické ČEZ Arény.

budova radnice

Personální změny v orgánech městských společností se odkládají

18.12.2014

Rada města Pardubic se na své dnešní (18. 12.) mimořádné schůzi dohodla, že se dnes nebude zabývat personálními změnami v představenstvech a dozorčích radách společností, které město vlastní. Projednávání tohoto tématu bude logicky staženo i z dnešního zasedání Zastupitelstva města Pardubice. Zastupitelstvo se touto problematikou bude zabývat až na zasedání koncem ledna.

ilustrační foto

Magistrát bude přes svátky fungovat bez větších omezení

18.12.2014

Pardubická radnice bude i v posledních dnech tohoto roku k dispozici svým občanům. Vyřídit si vše potřebné bude možné v pondělí 22. i v úterý 23. prosince v běžných úředních hodinách. Ve stejném, nezměněném režimu bude otevřeno i po Vánočních svátcích v pondělí 29. a v úterý 30. prosince.

Návštěva francouzského velvyslance

Pardubice navštívil nový francouzský velvyslanec

16.12.2014

Francouzský velvyslanec v ČR Jean-Pierre Asvazadourian navštívil v pondělí 15. prosince odpoledne Pardubice. Součástí jeho programu bylo také setkání s primátorem Pardubic Martinem Charvátem a jeho náměstky. Tématem setkání byly možnosti spolupráce Pardubic s některým z francouzských měst.

mesto-kostel.jpg

Pardubice budují nový navigační systém pro své návštěvníky

11.12.2014

V centru města se v těchto dnech objevují sloupky se směrovými ukazateli, které návštěvníky města dovedou do historického centra, na zámek, ale třeba i k automatickým mlýnům, na závodiště či k aquacentru. Směrové růžice nahrazují již zastaralý městský navigační systém, v němž chyběla řada pro turisty zajímavých míst.

město - letecký

Nápady dětí mohou podpořit cestovní ruch

11.12.2014

Majitelé chytrých telefonů by mohli mít ve svých přístrojích hru inspirovanou Pardubicemi. S nápadem přišel jeden ze žáků pardubické Waldorfské školy a přihlásil jej do soutěže pro školy, vyhlášené městem Pardubice na téma Máme rádi Pardubice.

1 69 121 122 123 124 125 126 127 137 204 272