Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Logo

V září opět začne celoplošná deratizace

28.8.2014

Pardubice se budou opět zbavovat hlodavců. V průběhu září a října položí pracovníci odborné firmy na území celého města jedovaté návnady do kanalizační sítě a na některá veřejná prostranství ve městě.

zš ilustrační

Pro dva tisíce pardubických dětí bude 1. září „poprvé“

28.8.2014

Více než dva tisíce pardubických dětí vyrazí 1. září poprvé za vzděláním. Do školních lavic sedmnácti základních škol usedne 1107 prvňáčků, 970 dětí zamíří poprvé do mateřské školy. Do prvních tříd základních škol nastoupí v září zhruba o 80 dětí více než loni.

Primátorka

Primátorka: Zpráva kontrolního výboru nerespektuje zákon

27.8.2014

Primátorka Pardubic Štěpánka Fraňková kritizuje zprávu kontrolního výboru, která měla být dodatečně zařazena do programu úterního jednání zastupitelstva. Přesto, že zpráva rozeslaná zastupitelům není v souladu se zákonem, a přesto, že se jí zastupitelstvo nezabývalo, neboť skončilo poté, co zastupitelé neschválili program jednání, nechá primátorka prověřit závěry kontrolního výboru interními auditory.

Senát PČR a Dětský parlament

Dětský parlament čeká velká obměna

26.8.2014

Dětský parlament, který s nadcházejícím školním rokem vstoupí do 14. funkčního období, čeká velká obměna. Zhruba polovina z více než třiceti dětí ukončila povinnou školní docházku a v poradním orgánu rady města je nahradí mladší. Někteří z odcházejících však předem avizovali, že po prázdninách budou mít zájem, pokud je spolužáci nominují, pracovat i v parlamentu studentském.

tělocvična Ohrazenice

Do škol poslalo město během prázdnin téměř 46 milionů

25.8.2014

Rušno bylo v řadě pardubických škol i o prázdninách. Dva volné měsíce město tradičně využívá k tomu, aby ve školách provedlo maximum oprav a rekonstrukcí. Běžná údržba školních budov přijde město ročně zhruba na deset milionů korun. Letos k tomu Pardubice přidaly dalších téměř 46 milionů. Nyní jsou již školy připraveny přijmout první žáky.

Děti ve školce - ilustrační foto

Město bude žádat o dotaci na novou školku

21.8.2014

Ve Svítkově mají vzniknout nové třídy základní a mateřské školy. Město bude žádat o dotaci na stavbu nového objektu, díky kterému by se měla v šestém městském obvodu zvýšit kapacita mateřských škol. Projektová cena bude zhruba 35 milionů korun, až z 85 procent by stavbu mohlo dotovat Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

město - letecký

Východní Čechy chtějí s podporou EU zkvalitnit vzdělávání

20.8.2014

Vedení měst Pardubic a Hradce Králové dnes schválilo návrh strategie, na jejímž základě bude moci Hradecko-pardubická aglomerace získat až šest miliard korun. Jednou z hlavních oblastí, do kterých v následujících letech bude možné čerpat prostředky prostřednictvím takzvané Integrované územní investice (ITI), bude vzdělávání.

pardubice.jpg

Ukrajinský lékař se vrací do Čech, pomohou Pardubice

20.8.2014

Ukrajinský lékař narozený v Kladně se po mnoha desetiletích i s rodinou vrací do České republiky. Pomocnou ruku mu podaly Pardubice. Poskytnou rodině bydlení a v začátcích jí pomohou i finančně.

radnice při západu slunce

KOMUNIKÉ

19.8.2014

ze schůze rady konané dne 19. srpna 2014

doprava 17.listopadu

Chodník na 17. listopadu musí ladit s třídou Míru

18.8.2014

Chodník na 17. listopadu musí ladit s třídou Míru, rozhodlo vedení Pardubické radnice a zastavilo městským obvodem plánovanou pokládku asfaltu na chodníky. Opravenou vozovku v ulici navazující na třídu Míru bude lemovat nový chodník v příštím roce.

1 67 121 122 123 124 125 126 127 133 198 264