Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Nebezpečný azbest na ZŠ Závodu míru

Děti se vrátí do „své“ školy v pondělí

29.10.2013

Škola je bez azbestu, děti se můžou bezpečně vrátit. To jsou výsledky měření na základní škole Závodu míru, která byla od září kvůli výskytu nebezpečného materiálu uzavřena. 4. listopadu se dětem brána jejich školy opět otevře.

b-th-009.jpg

Benešovka překonala světový rekord

25.10.2013

Žáci tří základních pardubických škol uspěli v celosvětové konfrontaci. Při Dětském maratonu, kterého se zúčastnilo 586 týmů z celého světa, obsadili žáci Základní školy Benešovo náměstí třinácté místo.

Sokol vchod

Rekonstrukce sokolovny začíná. Devadesát let stará budova se změní v moderní sportoviště

24.10.2013

Sokolovna Na Olšinkách se pro následující měsíce promění ve velké staveniště. V nejbližších dnech bude totiž zahájena rozsáhlá rekonstrukce budovy, která už více než devadesát let slouží pardubickým sportovcům.

radnice-13.jpg

Průzkum: Hrdí jsme na Velkou pardubickou a sázíme na odpovědnost

24.10.2013

Obyvatelé Pardubic jsou hrdi na tradici Velké pardubické, za největší bolest města považují dopravu, největší pozitivum vidí v dostupnosti města a ve sportovním a kulturním vyžití, které město nabízí.

hokej

Chceme-li hokeji pomoci, musíme jednat

23.10.2013

Intenzivní jednání čekají po dnešní valné hromadě HC ČSOB Pojišťovna Pardubice dva největší akcionáře klubu – Romana Šmidberského a město Pardubice. Oba věříme v budoucnost klubu. Pokud chceme, aby kvalitní hokej v Pardubicích zůstal, nezbývá, než urychleně hledat východisko ze současné nedobré situace HC, řekla primátorka Štěpánka Fraňková.

Strom instalace

Vánoční strom pro Pardubice roste v Hrobicích

23.10.2013

Služby města Pardubic již mají vybraný strom, který bude o letošním adventu zdobit Pernštýnské náměstí. Ti, kteří se půjdou 1. prosince podívat na slavnostní rozsvěcení vánočního stromu se dočkají i předvánočního překvapení.

K-centrum

K-centru nabídne po rekonstrukci lepší zázemí

22.10.2013

Ve čtvrtek 24. 10. bude slavnostně otevřeno zrekonstruované nízkoprahové zařízení pro uživatele drog K-centrum v Pardubicích. Tříměsíční rekonstrukce přišla na 1,2 milionů korun a ze svého rozpočtu ji hradilo město Pardubice.

Mlýny automatické

Podle dětí by mlýny měly být veřejným prostorem

21.10.2013

Pardubická mládež by chtěla, aby automatické mlýny sloužily veřejnosti. Vyplynulo to z ankety, kterou mezi svými spolužáky prováděli členové Dětského parlamentu. Děti by rozhodně nechtěly, aby se tento areál boural, nepreferují ani jeho využití pro administrativní nebo komerční účely.

senioři 2

Příští týden bude patřit seniorům

18.10.2013

Týden plný aktivit mají před sebou pardubičtí senioři. V pondělí 21. října začíná návštěvou seniorů u hasičů, tedy v sídle hasičského záchranného sboru v ulici Teplého, již sedmý Týden pro seniory s podtitulem Věk není překážkou.

mag-cedule.jpg

Město začíná s prodejem zbytného majetku

17.10.2013

Prodejnu drogerie či second-handu, bývalou provozovnu pečovatelské služby, kterou lze po kolaudaci opět užívat jako byt a nebo skautskou klubovnu budou moci v nejbližší době získat zájemci v dražbě. Prostory prodává město Pardubice na základě rozhodnutí zastupitelstva města.

1 62 120 121 122 123 124 125 126 185 246