Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

pardubice-logo-1c.jpg

Exteriérová výstava Paneláky v Pardubicích

3.2.2015

Od 4. února do 19. dubna 2015 se v Pardubicích představí exteriérová výstava Příběh paneláku v Pardubickém kraji, která přiblíží historii a současnost vybraných panelových sídlišť v Pardubicích (Dukla, Polabiny, Karlovina, Dašická) a v Litomyšli (sídliště Komenského Náměstí). Tato výstava, volně přístupná široké veřejnosti na křížení ulic Jindřišská a Jiřího z Poděbrad na Karlovině, je třetí výstavou z putovního cyklu věnovaného vybraným panelovým sídlištím v jednotlivých krajích České republiky.

Komunitní centrum

Městu už oficiálně slouží Kácéčko v Češkově ulici

3.2.2015

V pondělí 2. února bylo v Češkově ulici slavnostně otevřeno nové komunitní centrum. Vzniklo v prostorách tamní klubovny a provoz zahájilo již v lednu. V rámci slavnostního otevření děti soutěžily o nejhezčí logo takzvaného Kácéčka. Radnice si od programu slibuje lepší začlenění komunity z této rizikové oblasti mezi ostatní obyvatele města. Pardubice požádaly na tento projekt o dotaci na ministerstvu vnitra.

mestske-slavnosti.jpg

Pardubice včera vstoupily do kulturou a sportem nabitého roku

27.1.2015

Večery plné humoru a smíchu odstartovaly rok, který se v Pardubicích ponese ve znamení kultury více než v letech předchozích. V městském divadle začal patnáctý ročník GRAND Festivalu smíchu, který do Pardubic tradičně přináší nejlepší komediální inscenace vzniklé za uplynulý rok v českých divadlech.

Sportovec roku 2014

Město sportu ocenilo nejlepší z nejlepších

21.1.2015

Pardubice včera vyhlásily nejúspěšnější sportovce roku 2014. Pro ceny si přišly dvě desítky sportovců v kategorii dospělí, mládež i masters, oceněni byli také dva zdravotně postižení sportovci, kteří reprezentují Pardubice. Vloni se dařilo i sportovním družstvům, pro cenu si přišli rovněž trenéři a nechybělo ani speciální poděkování sportovcům velkých jmen, kteří včera vstoupili do Síně slávy, Evženu Erbanovi a Libuši Uhrové.

zápisy 2013-1

Na zápis do prvních tříd se chystá na 1200 předškoláků

19.1.2015

Pardubice se opět chystají na zápisy do prvních tříd. Konat se budou ve středu 4. 2. a ve čtvrtek 5. 2. od 13 do 18 hodin ve všech 17 základních školách zřizovaných městem Pardubice. K povinné školní docházce musejí rodiče podle školského zákona přihlásit dítě narozené do 31. srpna 2009, výjimečně mohou být zapsány i děti narozené až do 30. června 2010.

sportovec 2014 plakát

V úterý budeme znát nejlepší sportovce Pardubicka

19.1.2015

Kdo je nejlepší a v jakém sportu, to se už zítra dozvědí pardubičtí sportovci i veřejnost. V KD Hronovická se v úterý v podvečer uskuteční tradiční vyhlášení ankety „Nejlepší sportovec Pardubicka“, tentokrát za kalendářní rok 2014.

Pernštýnské náměstí

Město ve spolupráci s podnikateli hodlá udělat z Pardubic místo pro efektivní podnikání

15.1.2015

Strategii rozvoje města, dopravu i vzdělávání řešili na svém lednovém setkání političtí představitelé Pardubic společně s místními podnikateli a Krajskou hospodářskou komorou. Schůzku iniciovalo město a slibuje si od ní navázání lepších vztahů s těmi, kteří mohou aktivně pomoci rozvoji Pardubic svými odbornými radami a praktickými zkušenostmi.

Radnice, francouzská vlajka

Město Pardubice vyjádřilo soustrast Francii

9.1.2015

Vyvěšením české a francouzské vlajky na půl žerdi na budově magistrátu na Pernštýnském náměstí vyjádřilo v pátek ráno statutární město Pardubice soustrast pozůstalým po obětech brutálního teroristického masakru ve Francii.

Nadjezd Paramo 2

V lednu se začne opravovat nadjezd u Parama, radnice je připravena v případě nálezu válečné letecké bomby ochránit obyvatele jejich včasnou evakuací

9.1.2015

Koncem měsíce ledna by podle plánu měla začít oprava křižovatky u Parama. Podle informací pardubické pobočky Ředitelství silnic a dálnic by z tohoto, ve špičce těžko průjezdného uzlu, měly zmizet semafory. Ty má nahradit kruhová křižovatka o průměru 40 metrů. Místní komunikace I/37 by se zase měla dočkat rozšíření na čtyři pruhy, a to v délce takřka jeden kilometr. Rekonstrukce pamatuje i na pěší a cyklisty. Šestý městský obvod a všichni, kdo přes křižovatku projíždějí ve směru na Přelouč, by se tak do podzimu roku 2017 mohli u Parama dočkat vytoužené plynulé dopravy.

Radnice zimní

Primátor Pardubic Martin Charvát pozastavil nákup tabletů pro zastupitele

8.1.2015

Na základě dohody všech členů pardubické „radniční“ Koalice pro lepší Pardubice (ANO 2011, ČSSD, TOP 09 a Koalice pro Pardubice) pozastavil primátor Pardubic Martin Charvát nákup tabletů pro zastupitele. Záměr nákupu tabletů pro elektronizaci jednání i jejich technickou specifikaci odsouhlasilo minulé vedení Pardubic usnesením Rady města Pardubic ze dne 19. srpna 2014.

1 69 120 121 122 123 124 125 126 137 204 272