Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

pardubice-logo-1c.jpg

Pardubické školy žádají o dotace na zabezpečení budov

31.3.2015

Pardubické základní a mateřské školy požádají o dotace na zabezpečení svých budov. Program vypsalo ministerstvo školství v návaznosti na loňskou tragédii ve škole ve Žďáru nad Sázavou, při níž přišel o život šestnáctiletý student. Zabezpečení 46 pardubických školských budov bude stát přibližně 1,84 miliony korun.

následná oční péče_nemocnice Pardubice_02

Zrekonstruované centrum péče o děti s vadou zraku nabídne větší komfort

30.3.2015

Pacienti dětské ambulance očního oddělení Pardubické nemocnice mají výrazně lepší komfort pro svou léčbu. Pracoviště, které zajišťuje péči o děti se zrakovou vadou ve spolupráci s PROZRAK o.p.s. a s finanční podporou Statutárního města Pardubice, prošlo rozsáhlou proměnou. Díky stavební rekonstrukci, novému vybavení čekáren a komplexní úpravě dvou nových vyšetřoven je pro děti a jejich rodiče připraveno kvalitnější a příjemnější prostředí.

Časopis To jsou Pardubice vyhrál

Časopis To jsou Pardubice je Firemním médiem roku 2014!

27.3.2015

Časopis města Pardubic s názvem To jsou Pardubice včera v Praze zvítězil v anketě Firemní médium roku 2014 v kategorii Tiskovina veřejné a státní správy. Historie soutěže sahá až do roku 2002 a vyhlašuje ji Komora Public Relations. Anketa Firemní médium roku je hodnocením institucionálních komunikací, a to jak interní komunikace organizace, tak prezentace a komunikace navenek.

Železniční konference Pardubice 2015

Primátor na zámku zahájil Železniční konferenci

27.3.2015

Rytířské sály pardubického zámku hostily ve čtvrtek Železniční konferenci, kterou jako představitel hostitelského města zahájil primátor Martin Charvát.

Zážitkový program zastupitelstva

Vedení města i zastupitelé si vyzkoušeli život s handicapem

26.3.2015

Vedení města i zastupitelé si dnes vyzkoušeli, jaké to je žít s handicapem. Díky zážitkovému programu, který připravila Komise pro bezbariérovost, se za asistence pracovníků České abilympijské asociace, pardubického TyfloCentra a KŘIŽOVATKY handicap centra vžili do situace zrakově a tělesně postižených. Se speciálními brýlemi, které simulují praktickou nevidomost – tzv. trubicovité vidění, zdolávali cestu z předsálí do Společenského sálu. V prostorách radnice, která je upravená i pro vozíčkáře, si vyzkoušeli také jízdu na elektrickém i mechanickém invalidním vozíku.

projednávání Kyjevská

Kyjevská je pro pardubické politiky prioritou

26.3.2015

Vedení města hledá dopravní řešení pro Kyjevskou ulici. Ta je, vedle křižovatky U Trojice, nejfrekventovanějším místem v Pardubicích. Lokalita s velkou koncentrací dopravy a napojením na krajskou nemocnici má v budoucnu pojmout také dopravu do areálu bývalé Tesly. Nad plány, jak je možné dopravu v této části města řešit, se sešlo vedení města s architektem Janem Kovářem, který se touto problematikou léta zbývá, a se zástupci krajské nemocnice a Pardubického kraje. Pro město je podle primátora Martina Charváta řešení dopravy na Kyjevské prioritní.

CreArt_ArtPrague

CreArt se prezentuje na uměleckém veletrhu ArtPrague

26.3.2015

Mezinárodní projekt CreArt se vydal cestou propagace i za hranice města a regionu. Od pondělí se představuje na 14. ročníku věhlasného uměleckého veletrhu ArtPrague. Prezentace v pražském Kafkově domě na Staroměstském náměstí je k vidění až do neděle 29. března.

Oceňování nejlepších pedagogů 2015

Oceňování pedagogů má od letoška větší prestiž

25.3.2015

Pardubice změnily systém oceňování nejlepších učitelů. Oproti minulým letům, kdy dostával cenu vždy jeden vybraný pedagog z každé příspěvkové organizace města ve školství a zdravotnictví, bylo letos poprvé oceněno pouze 6 nejlepších učitelů z těchto zařízení. Novinkou je také cena náměstka pro školství.

Velikonoce ilustrační záběr

Velikonoční veselení na Příhrádku a Velikonoce na zámku

25.3.2015

Magistrát města Pardubic a Pardubický kraj letos oslaví příchod svátků jara společně. Velikonoce na zámku i Velikonoční veselení na Příhrádku se uskuteční ve stejném termínu – v neděli 29. března. Program na zámku bude pokračovat také v pondělí 30. března. Návštěvníci obou kulturních akcí se mohou těšit na pestrou nabídku „velikonočních radovánek“ pro celou rodinu.

Memorandum o spolupráci

Vedení města podepsalo Memorandum o spolupráci s Krajskou hospodářskou komorou

23.3.2015

Vedení Pardubic dnes podepsalo Memorandum o spolupráci s představiteli Oblastní rady Krajské hospodářské komory Pardubického kraje. Obě strany tak stvrdily svůj zájem – společně Pardubice rozvíjet tak, aby neztratily svou dobrou pozici mezi městy, kde se dobře žije.

1 69 118 119 120 121 122 123 124 138 206 274