Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Pernštýnské+Zelená brána

Podle nových map za novinkami turistické sezony

15.4.2014

Řada novinek čeká v letošní sezoně návštěvníky Pardubic. Do města a okolí se budou moci vydat podle nových map. Zavedou je například na zámek či na Kunětickou horu, ale i do znovuotevřeného kempu na Cihelně.

Mag cedule

Nehoda vyřadila z provozu semafory

15.4.2014

Kvůli ranní dopravní nehodě jsou na křižovatce ulic Dašická a Na Drážce semafory mimo provoz. Služby města Pardubic ihned začaly s opravami, světelná signalizace však bude mimo provoz zřejmě několik dní. S řízením provozu během největšího provozu bude pomáhat dopravní policie. Vzhledem ke komplikovanosti situace žádáme řidiče, aby věnovali zvýšenou pozornost této mimořádné události a úsekem projížděli opatrně.

radnice

Město nechce politickou agitaci na akcích, které dotuje

8.4.2014

Město zásadně odmítá propagaci jakýchkoliv politických stran na akcích, na které dává peníze. Ve všech smlouvách o poskytnutí dotace, které s organizátory zástupci magistrátu podepisují, je proto klauzule, která takovou reklamu zakazuje.

mag-cedule.jpg

Komuniké

8.4.2014

ze schůze rady konané dne 8. dubna 2014

Ilustrační foto 3

Změny v SMS parkovném

3.4.2014

V rámci změn ohledně placeného parkování se snížil i počet lokalit pro platbu SMS parkovného. V důsledku toho se změnil i tvar zprávy. Aktuální znění naleznete na http://www.dpmp.cz/parkovani-v-pardubicich/, postup pro platbu prostřednictvím SMS je na http://www.dpmp.cz/sms-parkovne/. Starý tvar SMS již není platný. Návod na platbu prostřednictvím SMS a tvar zprávy pro danou lokalitu je uveden také na parkovacích automatech.

Děti ve školce - ilustrační foto

Do školek se hlásí méně dětí než loni

2.4.2014

Březnový zápis do pardubických mateřských škol byl opět ve znamení velkého náporu zájemců, v porovnání s minulým rokem však rodiče přihlásili do předškolních zařízení o 131 dětí méně. Přestože pro všech 1178 přihlášených dětí v městských školkách dostatek míst nebude, ve dvou mateřinkách zůstávají volná místa.

pardubice-logo-1c.jpg

Bez koncese čeká prodejce alkoholu pokuta

2.4.2014

Blíží se termín, kdy budou podnikatelé k prodeji alkoholu potřebovat koncesi. Zatím si pro ni na živnostenském úřadu bylo pouze několik stovek prodejců. Od 17. dubna totiž nesmí podnikatelé prodávat bez koncese alkohol. Za porušení tohoto předpisu jim hrozí až milionová pokuta.

technopark

Nabyvatel TechnoParku získá předkupní právo na pozemky

1.4.2014

Pardubice poskytnou novému majiteli areálu po zkrachovalé společnosti TechnoPark Pardubice jistotu, že bude moci získat pozemky v areálu bývalého vědeckého parku, které patří městu. Zaručí mu to souhlas zastupitelů s rozšířením předkupního práva na zhruba 6000 metrů pozemků uvnitř areálu TechnoParku.

hokejové utkání Pardubice vs. Třinec

Zastupitelé řekli „ano“ pardubickému hokeji

31.3.2014

Zastupitelé schválili dodatek k akcionářské smlouvě, který má vyvést hokejový klub z „červených čísel“. Tato stabilizační opatření vznikla jako kompromis mezi představami majoritního vlastníka klubu Romana Šmidberského a města, které drží 34,8 procenta akcií. HC ČSOB Pojišťovna Pardubice se v minulé sezoně dostal do zhruba dvacetimilionové ztráty.

koupaliště Cihelna

Autocamp u koupaliště má být v provozu již v létě

28.3.2014

Jediný pardubický autocamp by měl být do léta v provozu. Projekt počítá s obnovou infrastruktury a instalací nových sociálních zařízení včetně přípojek, čímž se vyřeší problém s hygienou v autocampu u koupaliště Cihelna.

1 64 118 119 120 121 122 123 124 128 191 254