Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Sokol vchod

Rekonstrukce sokolovny začíná. Devadesát let stará budova se změní v moderní sportoviště

24.10.2013

Sokolovna Na Olšinkách se pro následující měsíce promění ve velké staveniště. V nejbližších dnech bude totiž zahájena rozsáhlá rekonstrukce budovy, která už více než devadesát let slouží pardubickým sportovcům.

radnice-13.jpg

Průzkum: Hrdí jsme na Velkou pardubickou a sázíme na odpovědnost

24.10.2013

Obyvatelé Pardubic jsou hrdi na tradici Velké pardubické, za největší bolest města považují dopravu, největší pozitivum vidí v dostupnosti města a ve sportovním a kulturním vyžití, které město nabízí.

hokej

Chceme-li hokeji pomoci, musíme jednat

23.10.2013

Intenzivní jednání čekají po dnešní valné hromadě HC ČSOB Pojišťovna Pardubice dva největší akcionáře klubu – Romana Šmidberského a město Pardubice. Oba věříme v budoucnost klubu. Pokud chceme, aby kvalitní hokej v Pardubicích zůstal, nezbývá, než urychleně hledat východisko ze současné nedobré situace HC, řekla primátorka Štěpánka Fraňková.

Strom instalace

Vánoční strom pro Pardubice roste v Hrobicích

23.10.2013

Služby města Pardubic již mají vybraný strom, který bude o letošním adventu zdobit Pernštýnské náměstí. Ti, kteří se půjdou 1. prosince podívat na slavnostní rozsvěcení vánočního stromu se dočkají i předvánočního překvapení.

K-centrum

K-centru nabídne po rekonstrukci lepší zázemí

22.10.2013

Ve čtvrtek 24. 10. bude slavnostně otevřeno zrekonstruované nízkoprahové zařízení pro uživatele drog K-centrum v Pardubicích. Tříměsíční rekonstrukce přišla na 1,2 milionů korun a ze svého rozpočtu ji hradilo město Pardubice.

Mlýny automatické

Podle dětí by mlýny měly být veřejným prostorem

21.10.2013

Pardubická mládež by chtěla, aby automatické mlýny sloužily veřejnosti. Vyplynulo to z ankety, kterou mezi svými spolužáky prováděli členové Dětského parlamentu. Děti by rozhodně nechtěly, aby se tento areál boural, nepreferují ani jeho využití pro administrativní nebo komerční účely.

senioři 2

Příští týden bude patřit seniorům

18.10.2013

Týden plný aktivit mají před sebou pardubičtí senioři. V pondělí 21. října začíná návštěvou seniorů u hasičů, tedy v sídle hasičského záchranného sboru v ulici Teplého, již sedmý Týden pro seniory s podtitulem Věk není překážkou.

mag-cedule.jpg

Město začíná s prodejem zbytného majetku

17.10.2013

Prodejnu drogerie či second-handu, bývalou provozovnu pečovatelské služby, kterou lze po kolaudaci opět užívat jako byt a nebo skautskou klubovnu budou moci v nejbližší době získat zájemci v dražbě. Prostory prodává město Pardubice na základě rozhodnutí zastupitelstva města.

Kácení

Ve Studáneckém lese se bude na podzim kácet

17.10.2013

Do Studáneckého lesa vyrazí v nejbližších týdnech těžaři. Město Pardubice, které je majitelem lesa, připravuje zásah na třech místech. Prvním je kácení poškozeného borového porostu v lokalitě mezi ulicemi V Zahrádkách a Růženy Vojtěchové.

mag-cedule.jpg

Žádosti o volební průkazy lze posílat už jen do zítřka

17.10.2013

Možnost pořídit si volební průkaz a jít k urnám jinam, než v místě svého bydliště využije v Pardubicích několik set voličů. Zítra, 18. října, je však poslední den, kdy zájemci o průkaz mohou poslat poštou písemnou žádost. Osobní žádosti o volební průkazy budou úřady přijímat do 23. října.

1 62 117 118 119 120 121 122 123 183 243