Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

hala Tyršáky

Likvidace torza haly začne v lednu

8.1.2014

Před podpisem je smlouva s firmou, která zlikviduje torzo haly v Tyršových sadech. Uzavřena by měla být ještě v tomto týdnu. S demolicí chce vítěz výběrového řízení začít bezprostředně po podpisu smlouvy. Město na demolici „vydělá“ více než 100 tisíc korun.

letiste.jpg

Zájem o pardubické letiště stoupá, padl další rekord

6.1.2014

Pardubické letiště odbavilo oproti roku 2012, kdy z Pardubic odlétlo nebo zde přistálo zhruba 125 tisíc cestujících, loni již 184 tisíc pasažérů. Padl tak další rekord. Stávající terminál již není schopen odbavit všechny lety a vedení letiště je proto musí odmítat. Napřesrok by měl stát terminál nový, díky kterému bude moci rozvoj pardubického letiště pokračovat.

primatorka-stepanka-frankova-s-pavlikem-provnim-ditetem-narozenym-v-roce-2014-v-pardubicke-nemocnici-a-jeho-maminkou.jpg

Primátorka popřála dětem z přelomu roku

2.1.2014

První dítě narozené v Pardubicích v roce 2014 a jedno z posledních, narozených v roce loňském, navštívila dnes v krajské nemocnici primátorka Pardubic Štěpánka Fraňková. První pardubické dítě roku 2014 Pavlík, ani holčička Ria, odložená poslední den roku 2013 do babyboxu, si tuto událost zcela určitě pamatovat nebudou. Zlaté přívěsky, které od primátorky dostali, jim snad přinesou štěstí na celý život.

CreArt logo

Projekt CreArt pokračuje i v roce 2014

2.1.2014

Mezinárodnímu projektu CreArt nedochází dech ani v roce 2014. Všichni umělci, kteří chtějí poznat umění a podmínky v této oblasti i v jiných evropských městech, se mohou těšit na další workshopy a otevřené výzvy.

Michal Koláček

Pardubice změnily formu nákupu energií. Energetická burza je efektivnějším řešením

20.12.2013

Pardubice změnily systém nákupu energií. Dva roky užívanou elektronickou aukci letos nahradil nákup elektřiny a zemního plynu na energetické burze. Město začátkem prosince pořídilo na trhu Českomoravské komoditní burzy Kladno dodávky na příští rok a zaznamenalo snížení nákladů u elektřiny o pětinu a mírný růst nákladů na zemní plyn.

Mag cedule

E-aukce energií ušetřila lidem osm milionů korun

19.12.2013

Elektronická aukce silové elektřiny a zemního plynu se setkala s úspěchem. Ačkoliv bylo na přípravu a sběr přihlášek pouze několik málo týdnů, přihlásili lidé celkem 1568 odběrných míst. Během aukce se podařilo ceny elektřiny a plynu snížit o 27 resp. 25 procent a ušetřit tak lidem více než osm milionů korun.

Logo

Pardubice jdou do roku 2014 s vyrovnaným rozpočtem

18.12.2013

Pardubičtí zastupitelé na svém posledním zasedání v letošním roce schválili rozpočet města pro příští rok. Ten bude, stejně jako v minulých letech, vyrovnaný, se zapojením části očekávaného přebytku letošního roku především na investiční akce spolufinancované z evropských dotací.

vánoční strom 2013

Pardubice se chystají na patnáctou štědrovečerní procházku

11.12.2013

Obyvatelé Pardubic se letos již po patnácté vydají po vánoční nadílce do města, aby zde společně s přáteli strávili zbytek Štědré noci. Centrum města během sváteční noci ožije nebývalým ruchem a stovky rodin vyrazí do slavnostně vyzdobených ulic provoněných svařeným vínem a punčem, aby si rozbalili „dárky“, které pro ně připravilo město a subjekty v něm sídlící.

hokejový zápas

Zastupitelé schválili stabilizační program pro hokejový klub

10.12.2013

Pardubické zastupitelstvo schválilo soubor opatření, která by měla přispět ke stabilizaci HC ČSOB Pojišťovna Pardubice a.s. Klub se v minulé sezoně dostal do zhruba dvacetimilionové ztráty. Návrh vznikl jako kompromis mezi představami majoritního vlastníka klubu Romana Šmidberského a města, které drží 34,8 procenta akcií klubu.

Vánoční trhy

Vánoční trhy oživují Pernštýnské náměstí

10.12.2013

Pernštýnské náměstí nabízí v předvánočním čase velký řemeslný jarmark i pestrý kulturní program – koncerty, pohádky, betlém, koledy a hlavně zábavu pro děti. Ve druhém adventním týdnu ožívá Pernštýnské náměstí čilým ruchem řemeslného trhu.

1 63 117 118 119 120 121 122 123 124 186 247