Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

mag-cedule.jpg

Reakce náměstka Brendla na vyjádření předsedy sdružení Zelená pro Pardubicko Linharta

25.2.2014

Musím se důrazně ohradit proti vyjádření předsedy sdružení Zelená pro Pardubicko Jana Linharta pro Českou televizi. Tvrzení, že projekt revitalizace Tyršových sadů už nelze realizovat, není podložen reálnými fakty. Jedná se pouze o zbožné přání některých lidí.

pardubice-6.jpg

Hradubicko sahá po miliardách, pro Pardubice je prioritou doprava

25.2.2014

Pardubice, Hradec Králové a některá další sídla z jejich okolí budou v začínajícím plánovacím období čerpat dotace společně, prostřednictvím takzvaných integrovaných územních investic (ITI). V současné době mají seznam projektů, které by mohly být s pomocí evropských dotací naplněny.

Gripen

V příštím týdnu přiletí Gripeny

20.2.2014

V příštím týdnu budou z pardubického letiště vzlétat letouny JAS-39 Gripen. Kvůli technické odstávce se sem na období od 24. února do 3. března přesunou z 21. základny taktického letectva Čáslav.

plesovauprava2012-12.jpg

Pardubický „ples v opeře“ uzavírá společenskou sezonu

19.2.2014

Pardubice čeká v polovině března další „ples v opeře“. Na jeden víkend se městské divadlo promění v nádherný secesní taneční sál. Divadelní bál a Pardubický ples budou jedněmi z posledních plesů letošní společenské sezony v Pardubicích. První bývá setkáním milovníků divadla, druhý městským plesem, který vyhledávají zvláště pardubičtí patrioti.

pardubice-6.jpg

Na nepořádek na soukromých pozemcích upozorněte obvod

19.2.2014

Není ojedinělým případem, kdy odbor životního prostředí magistrátu dostane od obyvatel Pardubic stížnost na nepořádek, zápach a množící se škůdce na sousedních pozemcích. Město má však v takových případech svázané ruce, kompetence i finanční prostředky k řešení těchto případů mají městské obvody.

17.listopadu

Perný rok pardubických řidičů začíná. Odměnou budou nové silnice

19.2.2014

Pardubičtí řidiči se v letošním roce dočkají dalších kvalitnějších silnic v centru města. Nový povrch bude položený v ulicích 17. listopadu a Jana Palacha (silnice č. II/324). Modernizace za 53 milionů korun se rozdělí do tří etap, odstartuje 1. dubna a potrvá až do začátku listopadu. Současně se bude opravovat i třída Míru. Obyvatelé města se tedy musí připravit na komplikace, které uzavírky přinesou. Odměnou jim bude zvýšený komfort v dalších letech.

Komuniké

18.2.2014

ze schůze rady konané dne 18. února 2014

živnostenský úřad

Podnikatelé pro koncese na prodej lihovin nespěchají

14.2.2014

Prodejci a distributoři alkoholu působící na Pardubicku nespěchají se žádostmi o udělení koncese na prodej kvasného lihu, konzumního lihu a lihovin. Většině z nich přitom oprávnění k prodeji lihu a lihovin 17. dubna zanikne. V regionu působí v této oblasti tisíce podnikatelů, o udělení koncese dosud požádalo zhruba 450.

ulice Bělehradská, Polabiny 2

Nájemníci dluží městu přes 15 milionů

12.2.2014

Nájemníci obecních bytů v Pardubicích dluží městu na nájemném více než 15 milionů korun. Město je věřitelem zhruba pětiny nájemníků svých bytů. Dlužníků sice postupně ubývá, neklesá však výše pohledávek.

Kontejner na bioodpad

Oddělený sběr bioodpadu v letošním roce

6.2.2014

Magistrát města ve spolupráci se Službami města Pardubic zabezpečuje již osmým rokem projekt odděleného sběru bioodpadu ze zástavby rodinných domů. Cílem projektu je umožnit občanům odkládat zelený odpad (tráva, listí, ovoce, zelenina apod.) odděleně od komunálního odpadu a tím zamezit ukládání tohoto odpadu na skládky. Odpad, který je ukládán do zapůjčených nádob (compostainerů) a následně odvážen na kompostárnu v Dražkovicích, je zpracováván na kvalitní kompost.

1 63 117 118 119 120 121 122 123 126 188 250