Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

jaro narcisy

Svoz bioodpadu již tento týden

18.3.2019

Město reaguje na časný nástup jara a přidává oproti původnímu harmonogramu jeden svoz bioodpadu navíc. Služby města Pardubic budou hnědé kontejnery na biologicky rozložitelný odpad vyvážet již tento týden.

Radnice ilustrační foto

V MŠ přibydou místa pro handicapované děti

15.3.2019

Pardubice požádají kraj o navýšení kapacity v mateřské škole v ulici Artura Krause. Školka, sloužící dětem s handicapem, by od září měla mít, namísto jedné, dvě třídy po deseti dětech. Město zřízením nové „speciální“ třídy reaguje na zvýšenou potřebu míst pro děti předškolního věku s mentálním postižením, poruchou autistického spektra nebo s kombinovaným postižením.

MŠ Pardubice, K Polabinám

Mateřinky jsou před radonem neustále hlídány

15.3.2019

Pardubice mají ve svých mateřinkách radon pod kontrolou, a to nejen díky speciálním zařízením, ale i pravidelným kontrolám, díky nimž má město k dispozici aktuální data. Mateřské školy již od roku 2017 začaly postupně získávat speciální označení Školka bez radonu, logo, které vydává Státní ústav radiační ochrany a které si letos vylepily i zbývající MŠ K Polabinám a MŠ Raisova.

J. Stříteský

Zemřel Jiří Stříteský

11.3.2019

V neděli 10. března zemřel bývalý primátor Pardubic Jiří Stříteský.

logo Pardubic

Parkovací karty budou pouze pro rezidenty

6.3.2019

Pardubice zpřísní podmínky výdeje parkovacích karet pro zóny placeného stání. Jejich cena 1200 korun ročně zůstane stejná, nebudou však platit žádné výjimky z pravidla, že karta může být vydána pouze fyzické osobě, která má v příslušné zóně místo trvalého pobytu nebo je tu vlastníkem nemovitosti, či zde má jako právnická nebo podnikající fyzická osoba sídlo nebo provozovnu. Parkovacích karet, na rozdíl od parkovacích míst, ve městě totiž stále přibývá.

8 - Svítkovský les

Těžaři uzavřou část dubinského lesa

6.3.2019

V březnu bude omezen vstup do lesa na Dubině. Zhruba od 11. do 31. března zde bude prováděna těžba dřeva, převážně smrků napadených kůrovcem. Zákaz vstupu se bude týkat části lesa za Bartoňovou ulicí.

vlajka-tibet-2.jpg

Pardubice i letos vyvěsí tibetskou vlajku

5.3.2019

Již od roku 2003 vyvěšuje pardubická radnice 10. března tibetskou vlajku jako připomínku povstání Tibeťanů proti čínské správě a jako symbol podpory jejich boje za svobodu. Letos, kdy si připomínáme 60. výročí povstání ve Lhase, se k mezinárodní kampani Vlajka pro Tibet připojí Pardubice již po sedmnácté.

Mlýny 3

Město již má klíče od Automatických mlýnů

5.3.2019

Jednání o koupi části areálu Automatických mlýnů došla ke zdárnému konci. Dnes si město od dosavadních majitelů manželů Smetanových slavnostně převzalo klíče od objektu bývalého skladu balené mouky. Budova a pozemky potřebné pro výstavbu Centrálních polytechnických dílen (CPD) a Galerie města Pardubic (GAMPA) tak již patří městu a oba projekty se mohou posunout do další fáze – k získání územního a stavebního povolení. Stavba bude z velké části usilovat o financování prostřednictvím dotace z ITI Hradecko-pardubické aglomerace a zahájena by měla být na začátku příštího roku.

Radnice ilustrační foto

Síť sociálních služeb „podrží“ dvouleté financování

4.3.2019

Pardubice zvolily při podpoře sociálních a zdravotních služeb víceleté financování. 84 projektů, které získaly dotaci města na rok 2019, tak má jistou podporu ve stejné výši i pro rok 2020.

ples města

Reprezentační ples města bude i letos v divadle

28.2.2019

Plesová sezona je v plném proudu a jedním z jejích vrcholů je bezesporu Reprezentační ples města Pardubic. Konat se bude v sobotu 2. března od 19 hodin ve Východočeském divadle v Pardubicích a nabídne hvězdné hosty i zajímavý doprovodný program.

1 5 8 9 10 11 12 13 14 15