Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

J. John hrob

Město připravuje opravu hrobu Jaromíra Johna

1.4.2019

Již dva roky pečuje město Pardubice o opuštěné hroby významných osobností. Ve své péči má i místo posledního odpočinku Bohumila Markalouse, spisovatele a novináře známého pod pseudonymem Jaromír John. Právě hrob rodiny Markalousovy na hřbitově v Pardubičkách čeká, jako první z hrobů v péči města, velká oprava.

divadlo osvětlení

Pardubice v sobotu na hodinu pohasnou

25.3.2019

Pardubice se letos připojí k celosvětové akci zaměřené na ochranu klimatu Hodina Země. V sobotu 30. března symbolicky na hodinu zhasnou zemní svítidla na třídě Míru a venkovní scénické osvětlení dominanty náměstí Republiky – městského divadla.

Titul Město pro byznys 2018

Pardubice obhájily titul Město pro byznys

25.3.2019

Velký podíl malých a středních firem, vysoká likvidita a kvalitní podnikatelské prostředí. Nejen tyto zmíněné atributy dokázaly Pardubicím zajistit prvenství v krajském kole srovnávacího výzkumu Město pro byznys, který každoročně pořádá týdeník Ekonom. V Pardubickém kraji bylo hodnoceno celkem patnáct obcí s rozšířenou působností, druhou příčku obsadilo Hlinsko, na třetím stupni vítězů se pro změnu umístila sousední Přelouč.

zápisy 2013-1

Zápisy klepou na dveře, radnice očekává tisícovku dětí

20.3.2019

Zápisy se opět blíží, letos bude sedmnáct pardubických základních škol své budoucí žáky vyhlížet 3. a 4. dubna v čase od 13 do 18 hodin. Podle odhadů radnice by k zápisu, určenému primárně dětem narozeným od 1. září 2012 do 31. srpna 2013 a těm, které loni dostaly odklad, měla dorazit zhruba tisícovka dětí.

Přednádraží

Parkování u vlakového nádraží bude plynulejší

19.3.2019

Od konce března letošního roku bude parkování u vlakového nádraží fungovat plynuleji. Stávající parkovací režim K + R (Kiss and Ride), který u bývalého bytového domu na náměstí Jana Pernera platí od otevření zrekonstruovaného přednádraží, bude upraven, tak aby zde automobily nebyly odstavovány na dobu delší, než značka umožňuje.

hasici-hostovice-2.jpg

Město opět podpoří své dobrovolné hasiče

18.3.2019

Dobrovolní hasiči z Pardubic dostanou od města 400 tisíc korun. Rada města rozhodla o přidělení dotací 11 projektům, pro něž žádaly podporu jednotlivé Sbory dobrovolných hasičů i okresní sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska. Prostředky využijí jak na nákup potřebného vybavení, tak pro výchovu nové generace hasičů či preventivní akce.

jaro narcisy

Svoz bioodpadu již tento týden

18.3.2019

Město reaguje na časný nástup jara a přidává oproti původnímu harmonogramu jeden svoz bioodpadu navíc. Služby města Pardubic budou hnědé kontejnery na biologicky rozložitelný odpad vyvážet již tento týden.

Radnice ilustrační foto

V MŠ přibydou místa pro handicapované děti

15.3.2019

Pardubice požádají kraj o navýšení kapacity v mateřské škole v ulici Artura Krause. Školka, sloužící dětem s handicapem, by od září měla mít, namísto jedné, dvě třídy po deseti dětech. Město zřízením nové „speciální“ třídy reaguje na zvýšenou potřebu míst pro děti předškolního věku s mentálním postižením, poruchou autistického spektra nebo s kombinovaným postižením.

MŠ Pardubice, K Polabinám

Mateřinky jsou před radonem neustále hlídány

15.3.2019

Pardubice mají ve svých mateřinkách radon pod kontrolou, a to nejen díky speciálním zařízením, ale i pravidelným kontrolám, díky nimž má město k dispozici aktuální data. Mateřské školy již od roku 2017 začaly postupně získávat speciální označení Školka bez radonu, logo, které vydává Státní ústav radiační ochrany a které si letos vylepily i zbývající MŠ K Polabinám a MŠ Raisova.

J. Stříteský

Zemřel Jiří Stříteský

11.3.2019

V neděli 10. března zemřel bývalý primátor Pardubic Jiří Stříteský.

1 5 8 9 10 11 12 13 14 15