Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

ZŠ Pardubice - Dubina, Erno Košťála 870

Pardubice letos investují do škol čtvrt miliardy

5.4.2019

Pardubice letos investují do svých škol více než 270 milionů korun. Téměř 97 milionů korun (včetně DPH) investuje město do druhé etapy rekonstrukce odborných učeben. Té se dočkají tři základní školy – na Dubině, Benešově náměstí a v Resslově ulici. Část těchto peněz získají Pardubice v rámci integrované územní investice z evropských fondů.

cyklo3

Cyklověž si našla své klienty

3.4.2019

Cyklověž, vybudovaná v rámci revitalizace pardubického přednádraží, si během prvního roku provozu našla své klienty. Zájem o bezpečné parkování kol výrazně stoupl poté, co město snížilo poplatek za celodenní parkování z deseti na pět korun.

Otevření kavárny Slunečnice

Nové místo i nový název – oblíbenou kavárnu s handicapovanou obsluhou najdete na Dukle

3.4.2019

Mentálně a zdravotně postižení uživatelé služeb Denního stacionáře Slunečnice se dnes po dvouleté pauze znovu stali kavárníky. Hosty nově obsluhují v kavárně s názvem Slunečnice, která navazuje na velmi oblíbenou Apatyku, jež sídlila pět let na Pernštýnském náměstí. Prostory aktivačního projektu Sociálních služeb města Pardubic pro handicapované jsou nově bezbariérové a zvou nejen na kávu na novou adresu – na náměstí na Dukle do Jilemnického ulice 2226.

logo Pardubic

Oprava Dělnické začne ještě letos

1.4.2019

Dělnická ulice, důležitá pro obslužnost průmyslové zóny v Černé za Bory, by se ještě letos měla dočkat rekonstrukce. Město má hotový projekt, rozpočet stavby, stavební povolení i vyčleněné peníze na její realizaci. Připravuje výběrové řízení na zhotovitele a zároveň žádá ministerstvo průmyslu a obchodu o dotaci z národního programu na podporu podnikatelských nemovitostí a infrastruktury.

J. John hrob

Město připravuje opravu hrobu Jaromíra Johna

1.4.2019

Již dva roky pečuje město Pardubice o opuštěné hroby významných osobností. Ve své péči má i místo posledního odpočinku Bohumila Markalouse, spisovatele a novináře známého pod pseudonymem Jaromír John. Právě hrob rodiny Markalousovy na hřbitově v Pardubičkách čeká, jako první z hrobů v péči města, velká oprava.

divadlo osvětlení

Pardubice v sobotu na hodinu pohasnou

25.3.2019

Pardubice se letos připojí k celosvětové akci zaměřené na ochranu klimatu Hodina Země. V sobotu 30. března symbolicky na hodinu zhasnou zemní svítidla na třídě Míru a venkovní scénické osvětlení dominanty náměstí Republiky – městského divadla.

Titul Město pro byznys 2018

Pardubice obhájily titul Město pro byznys

25.3.2019

Velký podíl malých a středních firem, vysoká likvidita a kvalitní podnikatelské prostředí. Nejen tyto zmíněné atributy dokázaly Pardubicím zajistit prvenství v krajském kole srovnávacího výzkumu Město pro byznys, který každoročně pořádá týdeník Ekonom. V Pardubickém kraji bylo hodnoceno celkem patnáct obcí s rozšířenou působností, druhou příčku obsadilo Hlinsko, na třetím stupni vítězů se pro změnu umístila sousední Přelouč.

zápisy 2013-1

Zápisy klepou na dveře, radnice očekává tisícovku dětí

20.3.2019

Zápisy se opět blíží, letos bude sedmnáct pardubických základních škol své budoucí žáky vyhlížet 3. a 4. dubna v čase od 13 do 18 hodin. Podle odhadů radnice by k zápisu, určenému primárně dětem narozeným od 1. září 2012 do 31. srpna 2013 a těm, které loni dostaly odklad, měla dorazit zhruba tisícovka dětí.

Přednádraží

Parkování u vlakového nádraží bude plynulejší

19.3.2019

Od konce března letošního roku bude parkování u vlakového nádraží fungovat plynuleji. Stávající parkovací režim K + R (Kiss and Ride), který u bývalého bytového domu na náměstí Jana Pernera platí od otevření zrekonstruovaného přednádraží, bude upraven, tak aby zde automobily nebyly odstavovány na dobu delší, než značka umožňuje.

hasici-hostovice-2.jpg

Město opět podpoří své dobrovolné hasiče

18.3.2019

Dobrovolní hasiči z Pardubic dostanou od města 400 tisíc korun. Rada města rozhodla o přidělení dotací 11 projektům, pro něž žádaly podporu jednotlivé Sbory dobrovolných hasičů i okresní sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska. Prostředky využijí jak na nákup potřebného vybavení, tak pro výchovu nové generace hasičů či preventivní akce.

1 5 8 9 10 11 12 13 14 15