Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

mag-cedule.jpg

Veřejnost se může seznámit s novou strategií města

17.7.2014

Obyvatelé Pardubic se budou moci seznámit s plánem rozvoje Pardubic na následujících deset let. Nový Strategický plán rozvoje města Pardubic pro období 2014 – 2025 schválili zastupitelé na květnovém zasedání. Představení strategického plánu veřejnosti se uskuteční v pondělí 28. července 2014 v 16:00 hodin ve Společenském sále pardubické radnice.

Ilustrační foto 3

Dukelské arboretum mládne

17.7.2014

Zhruba po půl století prochází arboretum na Dukle omlazovací kúrou. V dendrologické zahradě bude během revitalizace ošetřeno 225 stávajících dřevin, dalších 1268 dřevin bude nově vysazeno. Revitalizace přijde na zhruba 840.000 korun, 80 procent nákladů pokryjí dotace ze Státního fondu životního prostředí a strukturálních fondů Evropské unie.

mag-cedule.jpg

Náměstek Brendl: Pan Seiner se ohledně Tyršových sadů mýlí

15.7.2014

Nepřesné informace a křivé nařčení publikoval včera v médiích pan Miroslav Seiner ze sdružení Chráníme stromy. S financováním revitalizace Tyršových sadů a podzámeckého biotopu to není tak, jak on tvrdí. Navíc, námi poskytované informace jsou pravdivé, vycházejí z vysoutěžené ceny a přidělených dotací a píšeme, zda jsou uvedené částky s nebo bez daně z přidané hodnoty.

pardubice-logo-1c.jpg

Nové smlouvy na energie dostanou lidé poštou

14.7.2014

Smlouvy s novými dodavateli silové energie a zemního plynu přijdou účastníkům e-aukce poštou. Informoval o tom organizátor e-aukce společnost A-TENDER s tím, že o tento způsob doručení projevili účastníci aukce velký zájem.

Tyršovy sady2

Do Tyršových sadů se nastěhují stavbaři

11.7.2014

Do centrálního pardubického parku se v nejbližších dnech nastěhují stavbaři. Město dnes podepsalo smlouvu s vítězem veřejné soutěže na rekonstrukci Tyršových sadů a podzámeckého biotopu. Příští pátek předá společnosti BAK staveniště a práce mohou začít. Podle harmonogramu, který firma při podpisu smlouvy předložila, bude hotovo do konce června příštího roku.

tělocvična Ohrazenice

Na ohrazenické děti čeká tělocvična jako nová

10.7.2014

Téměř celý minulý školní rok se museli žáci z ohrazenické základní školy obejít bez tělocvičny. Nyní na ně čeká rekonstruované, novotou vonící sportoviště, odpovídající současným požadavkům. Město tato rekonstrukce přišla zhruba na 13 milionů korun, dalších miliony míří do Ohrazenické školy v rámci zateplování školních budov.

František Brendl

Náměstek Brendl: Kino z parku zbytečně „nevyháníme“

9.7.2014

Letní kino je v Pardubicích už tradicí, kterou si místní ale i návštěvníci města užívají. Já sám do něj s rodinou rád zajdu, potkávám tam i své kamarády a známé. Jsem rád, že zde letní kino funguje. Uznávám, že v Tyršových sadech má své kouzlo, letos však musí ustoupit stavbařům.

pardubice-1.jpg

Benešovka nezapomíná na mezigenerační solidaritu

4.7.2014

Více než 13 tisíc korun získal darem Domov pro seniory Dubina. Nakoupí za ně rehabilitační pomůcky a další potřeby pro aktivizaci seniorů. Dar má ale ještě přidanou hodnotu. Peníze „vydělali“ žáci Základní školy Benešovo náměstí prodejem vlastnoručních výrobků na vánočním jarmarku a rozhodli se je věnovat právě pardubickým seniorům.

Do práce na kole

Pardubice potvrdily, že jsou Hlavním městem cyklistů

3.7.2014

Téměř 53 tisíce kilometrů našlapali během května pardubičtí účastníci soutěže Do práce na kole. Pomyslně tak po rovníku obkroužili celou zeměkouli a ještě dojeli z Pardubic na fotbalové mistrovství do Brazílie. Udělali něco pro zdraví a životní prostředí ušetřili před tunami škodlivých zplodin.

Arnošt oslava Duka

Dominik Duka vzdal hold Arnoštovi z Pardubic

1.7.2014

Historickou osobnost evropského významu, prvního pražského arcibiskupa Arnošta z Pardubic, si včera celé odpoledne připomínali občané našeho města spolu s hostem z nejvzácnějších – kardinálem Dominikem Dukou, současným pražským arcibiskupem. Od smrti duchovního velikána a přítele Karla IV. včera uplynulo 650 let a Pardubice se rozhodly připomenout tuto osobnost nanejvýš důstojně.

1 6 8 9 10 11 12 13 14 17 22