Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

aquacentrum

Milióntou návštěvnicí aquacentra je studentka pardubické univerzity

12.8.2014

Milióntou návštěvnicí Aquacentra Pardubice se dnes krátce před desátou hodinou stala rodačka z Chebu, 25letá studentka Univerzity Pardubice Hana Moulisová. Sympatická studentka systémového inženýrství byla slavnostním přivítáním viditelně příjemně překvapena.

Pernštýnské náměstí

Prima jede do Pardubic!

8.8.2014

Pro jednu ze svých roadshow si televize Prima vybrala i Pardubice. O víkendu 16. a 17. srpna bude na Pernštýnském náměstí pro návštěvníky připravena řada atrakcí, setkat se budou moci s tvářemi Primy i s dalšími známými osobnostmi a ozdobit si perníkové srdce nebo otevřít to své vlastní postiženým.

aquacentrum

Pardubické aquacentrum vyhlíží miliontého návštěvníka

6.8.2014

Dva roky a dva měsíce je pardubické Aquacentrum v provozu a co nevidět se dočká milióntého návštěvníka! Podle propočtů provozovatele areálu a předpovědi počasí by se slavit mohlo v druhém srpnovém týdnu, nejpřesnější odhady hovoří zhruba o čase po sobotě 9. srpna. V aquacentru tedy netrpělivě sledují sčítače, aby milióntého návštěvníka řádně odměnili.

Mag cedule

Do komunálních voleb v Pardubicích se přihlásilo 17 subjektů

6.8.2014

O hlas pardubických voličů chce v podzimních komunálních volbách bojovat 17 politických stran, hnutí, sdružení, koalic či nezávislých kandidátů. Nyní speciálně vyškolení úředníci kontrolují kandidátní listiny, až 23. srpna bude jasné, zda všech 17 subjektů půjde v Pardubicích do voleb.

Kelti

Na radnici dnes zavítali keltští kupci

31.7.2014

Z Kunětic do Nasavrk dnes vyrazila kupecká keltská karavana oslavit jeden z keltských svátků, Lughnasad. Na své cestě se zastavila také v Pardubicích, kde kupce v pravé poledne přivítala primátorka města Štěpánka Fraňková.

Pardubice znak

Lidé mají o strategický plán zájem, své podněty mohou stále podávat

29.7.2014

Na prezentaci nového strategického plánu města přišla do společenského sálu radnice zhruba stovka lidí. Veřejnost mohla své podněty do akčního plánu na rok 2015 uvést přímo na radnici, do 11. srpna je lidé mohou také posílat e-mailem nebo doručit v písemné podobě na podatelnu magistrátu.

mag-cedule.jpg

Město zpřístupní internet svým klientům

25.7.2014

Pardubice umožní v budovách, kam nejčastěji chodí lidé vyřizovat své záležitosti, bezplatný přístup k internetu. Veřejnou bezdrátovou síť v budovách magistrátu na náměstí Republiky, v ulici U divadla a v Černé za Bory chce zřídit v příštím roce.

ITI  pa+Hradec

Východočeské metropole se shodly na stěžejních projektech

23.7.2014

Chytrá, vzdělaná a udržitelná -představitelé Pardubic a Hradce Králové se dnes shodli na prioritách a věcném zaměření takzvané Integrované územní investice (ITI). Jejím prostřednictvím by aglomerace obou měst měla v následujících letech získat téměř šest miliard korun z Evropské unie.

budova radnice

Společné evropské projekty dostávají jasné obrysy

22.7.2014

Společné čerpání evropských dotací, na které se připravují města Pardubice a Hradec Králové, dostává konkrétní obrysy. Města v současné době připravují společné projekty, na něž chtějí čerpat prostředky z EU prostřednictvím tzv. Integrované územní investice (ITI). O těch budou jednat tento týden.

Kontejner na bioodpad

Bioodpad končí v dražkovické kompostárně už deset let

21.7.2014

Stále více obyvatel Pardubic bydlících v zástavbě rodinných domů třídí bioodpad. V polovině letošního roku bylo již 1777 majitelů hnědých popelnic. Nejen od nich, ale i od dalších producentů se sváží zelený odpad do kompostárny v Dražkovicích, která letos slaví desáté narozeniny.

1 6 7 8 9 10 11 12 13 17 22