Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Stručné zprávy

Výluka

24.3.2021

S úplnou výlukou na trati Pardubice hlavní nádraží - Hradec Králové hlavní nádraží musí počítat cestující od pondělí 29. března do neděle 4. dubna. Všechny vlaky budou po dobu výluky nahrazeny náhradní autobusovou dopravou dle výlukového jízdního řádu. Výluka bude ve stejném období také na trati Hradec Králové hlavní nádraží - Chlumec nad Cidlinou - Velký Osek - Poděbrady, Chlumec nad Cidlinou - Nový Bydžov.

Most M 401

24.3.2021

Most M 401 v ulici Národních hrdinů v Pardubičkách je opět otevřen. Pro motorová vozidla byl most kvůli havarijnímu stavu od roku 2019 uzavřen a prošel celkovou rekonstrukcí. Most přes železniční vlečku je dnes tvořen novou ocelovou příhradovou konstrukcí a opět jej mohou využívat nejen pěší a cyklisté, ale i vozidla, jejichž šíře nepřesahuje dva metry, nebo hmotnost 3,5t tuny.

Dočasné zrušení zastávky

3.3.2021

V návaznosti na uzavírku místní komunikace v podchodu pod ulicí Hlaváčova ("myší díra" mezi ulicemi Sladkovského a Rokycanova) bude od 7. března 2021 zrušena zastávka linkových autobusů a městské hromadné dopravy (linka č. 26) z centra města směrem na Holice. Uzavřena bude do konce září.

Omezení provozu na oddělení vodního hospodářství

25.2.2021

Z důvodu nemoci je uzavřen provoz oddělení vodního hospodářství odboru životního prostředí. Došlé žádosti (např. na stavební povolení studní, kanalizací, vodovodů či čistíren odpadních vod, k odběru vody, schvalování manipulačních či havarijních řádů, o vydání závazného stanoviska pro obecný stavební úřad) budou na podatelně odboru životního prostředí zaevidovány, vyřizovány budou postupně po návratu pracovníků oddělení do práce. Děkujeme za pochopení.

Obnovení provozu na registru vozidel

15.1.2021

Provoz na registru vozidel v Černé za Bory, který byl od 7. ledna 2021 omezen, bude od pondělí 18. ledna opět v plném provozu.

Omezení provozu na registru vozidel

7.1.2021

Od 7. ledna 2021 až do odvolání je omezen provoz na registru vozidel v Černé za Bory, kde je v současné době uzavřeno oddělení techniků registru vozidel. Vzhledem k tomu, že úkony na registru vozidel nejsou již vázány na adresu trvalého bydliště nebo sídla firmy, mohou klienti v akutních případech své záležitosti vyřídit na kterémkoli úřadě obce s rozšířenou působností.