Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Stručné zprávy

Provoz Silvestr

27.12.2021

Magistrát města Pardubic bude v pracovních dnech v období vánočních a novoročních svátků pro klienty otevřen stejně jako v průběhu celého roku. K omezení dojde pouze poslední den v roce, tedy v pátek 31. prosince, kdy bude úřad, včetně pokladny, otevřen jen do 12 hodin.

Preventivní prohlídka IŘD

14.12.2021

Informace pro účastníky provozu: Na níže uvedených křižovatkách buďte prosím v následujících dvou dnech obezřetní, jelikož zde budou probíhat preventivní prohlídky inteligentního řízení dopravy. Každá lokalita bude mimo provoz zhruba 1 hodinu. STŘEDA 15. PROSINCE: Poděbradská-II/3239; Hradecká - Bělehradská; Masarykovo nám. – Sukova; Masarykovo nám. – Palackého; Jahnova - Karla IV.; Kpt. Jaroše – Anenská; Kpt. Jaroše - Hlaváčova; Na Drážce – Blahoutova. ČTVRTEK 16. PROSINCE: Dašická - Na Drážce; Palacha – Teplého; Chrudimská - Pod Břízkami; Rosice nad Labem - přejezd mostu; Pražská - Žižkova

Havárie vodovodního řadu

1.12.2021

Informace zejména pro obyvatele centra města - pitná voda v těchto domácnostech může být nyní mírně zakalena. Důvodem je havárie vodovodního řadu v ulici Sukova u Střední průmyslové školy potravinářství a služeb Pardubice. Lokální zákaly budou průběžně odstraňovány pracovníky VaK Pardubice a.s. Děkujeme za pochopení.

Ulicí 17. listopadu bezpečněji - pozvánka na debatu

24.11.2021

Pardubická radnice zve širokou veřejnost na debatu s dopravními odborníky na téma zamýšlené úpravy organizace dopravy na jedné z tepen města, ulice 17. listopadu. Akce, která se bude konat 25. listopadu od 17:00 hodin ve Společenském sále pardubické radnice na Pernštýnském náměstí, se zúčastní náměstek primátora pro dopravu Petr Kvaš, dopravní projektant Zbyněk Sperat a proděkanka Dopravní fakulty Jana Pernera Univerzity Pardubice Michaela Ledvinová. Co vše by mohly plánované úpravy přinést? Bezpečnější přechody pro chodce, lepší vyjíždění vozidel ze zastávek MHD, bezpečný průjezd cyklistů a plynulejší dopravu. Záměr vyvolává mezi obyvateli této lokality i jejími pravidelnými uživateli otazníky a právě veřejná debata by měla zamýšlené změny podrobněji vysvětlit. Debata se bude konat v souladu s platnými hygienickými opatřeními (prokázání bezinfekčnosti – ukončené očkování, nebo potvrzení o prodělání onemocnění covid 19 ne starší 180 dnů). Více na https://www.pardubice.eu/urad/radnice/pro-media/tiskove-zpravy/ulici-17-listopadu-bezpecneji/.

Volby - doklady

7.10.2021

Dnešek je posledním dnem před konáním voleb do Poslanecké sněmovny, kdy si může volič, jehož občanský průkaz neplatí, opatřit průkaz nový. Od srpna 2021 totiž platí nový zákon o občanských průkazech, který neumožnuje vydávat takzvané dočasné volební občanské průkazy na počkání. Může ale požádat o vydání občanského průkazu ve zkrácené lhůtě 24 hodin. Požádat o něj musí nejpozději dnes, tedy 7. října 2021 kdekoli v České republice, ale vyzvednout si ho bude moci pouze na pracovišti ministerstva vnitra, Na Pankráci 1623/72, Praha 4. Na tomto pracovišti budou v pátek 8. října 2021 prodlouženy úřední hodiny do 18 hodin. Cena takového průkazu je 1 000 Kč. Pokud volič zjistí, že jeho občanský průkaz již neplatí až v den voleb, může se volební komisi prokázat platným cestovním pasem.

Omezení provozu stavebního úřadu

23.9.2021

Upozorňujeme, že ve středu 6. a čtvrtek 7. října 2021 bude stavební úřad pardubického magistrátu z důvodu konání porady stavebních úřadů Pardubického kraje uzavřen. Děkujeme za pochopení.

Záznam z veřejné debaty o způsobech obnovy Zelené brány

21.9.2021

V pondělí 20. září se v Kulturním domě Hronovická konala veřejná prezentace možných způsobů rekonstrukce Zelené brány, které se zúčastnili Ing. Petr Rohlíček ze společnosti pro rekonstrukci památek INRECO, dále doc. Jakub Ďoubal, vedoucí ateliéru restaurování kamene a Ing. Karol Bayer, vedoucí katedry chemické technologie Fakulty restaurování Univerzity Pardubice. Odpolednem provázel Oldřich Tamáš, moderátor televize V1. Pokud jste se debaty nemohli zúčastnit osobně, podívejte se na její záznam, který je k dispozici na odkazu https://www.youtube.com/watch?v=0FP0QWHHECk.

Úprava břehů Chrudimky

14.9.2021

Povodí Labe se v těchto dnech pustilo do úpravy břehů v okolí Chrudimky v úseku od Prokopova mostu po železniční most přes Chrudimku. Na základě dendrologického posudku se zásah dotkne celkem 80 stromů s tím, že pokáceny budou ty stromy, které spadají do 2 stupně naléhavosti. Oznámení kácení bylo odboru životního prostředí Magistrátu města Pardubic jako orgánu ochrany přírody oznámeno v souladu s § 8 odst. 2 zákona č. 114/1992 Sb., na ochranu přírody a krajiny a doloženo bylo znaleckým posudkem renomovaného dendrologa Ing. Kolaříka a záznamem z místního šetření, kterého se zúčastnili zástupci ochrany přírody krajského úřadu a Magistrátu města Pardubice.

OSPOD dočasně přestěhován

10.9.2021

V souvislosti s rekonstrukcí 4. patra budovy Magistrátu města Pardubic U Divadla 828 bude oddělení sociálně právní ochrany fungovat zhruba do poloviny listopadu v náhradních prostorách – částečně v budově U Divadla 828 a částečně v budově Štrossova ul., 4. patro. V případě potřeby doporučujeme předem volat na tel. čísla 466 859 632 (Bc. Dana Hnízdová) nebo 466 859 323 (Bc. Aneta Růžičková).

Pozvánka na veřejnou prezentaci k rekonstrukci Zelené brány

6.9.2021

V pondělí 20. září proběhne od 17:30 hodin v Kulturním domě Hronovická veřejná prezentace možných způsobů rekonstrukce Zelené brány. Prezentace se zúčastní Ing. Petr Rohlíček ze společnosti pro rekonstrukci památek INRECO, dále doc. Jakub Ďoubal, vedoucí ateliéru restaurování kamene a Ing. Karol Bayer, vedoucí katedry chemické technologie Fakulty restaurování Univerzity Pardubice. Moderuje Oldřich Tamáš, moderátor televize V1. Vstup zdarma. Prosíme o dodržování platných hygienických opatření.

1 2 3