Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Stručné zprávy

Lesy- omezení

11.3.2019

Vzhledem k větrné víkendové kalamitě odkládá město kácení kůrovcového oka v Dubinském lese. Lesní správci se nyní prioritně zaměřují na odstranění nebezpečných stromů (vývratů, zlomů) a zpřístupnění lesních cest. Zároveň žádají občany z důvodu vlastní bezpečnosti o omezení vstupu do městských lesů.

Uzavření registru vozidel

14.2.2019

Koncem příštího týdne bude omezen provoz na registru vozidel v Černé za Bory. Z důvodu rekonstrukce oddělení registru vozidel bude ve čtvrtek 21. února registr otevřen pouze do 13:00 a v pátek 22. února bude po celý den mimo provoz.

Uzavření mostů

22.1.2019

Z důvodu špatného stavu nosné konstrukce je v současné době zcela uzavřen provoz na mostě Červeňák, který spojuje břehy Chrudimky v ulici K Židovskému hřbitovu. Omezení se týkají jak motorové dopravy, tak chodců i cyklistů. Město tento most převzalo od Ministerstva obrany na konci roku 2017, již tehdy byl jeho konstrukce velmi špatný. Omezení platí také na mostu a lávce přes železniční vlečku Pardubičky. Most je z obou stran uzavřen pro motorovou dopravu s tím, že jej i nadále mohou využívat pěší a cyklisté. Lávka, která je součástí mostu, však bude uzavřena pro veškerou dopravu, chodce a kolaře.

Navrhněte nejlepšího sociálního pracovníka

4.1.2019

Statutární město Pardubice – odbor sociálních věcí vyhlašuje výzvu k předkládání návrhu do 2. ročníku ankety „Vyhlášení nejlepších sociálních pracovníků“. Vyzýváme tímto poskytovatele a uživatele sociálních služeb, veřejnost, představitele samospráv a další instituce a organizace, aby odboru sociálních věcí zasílali návrhy kandidátů na ocenění. To je určeno pracovníkům v oblasti sociálních služeb za mimořádnou, kvalitní a obětavou činnost, za kterou zasluhují veřejnou poctu a poděkování. Formulář přihlášek a pravidla k ocenění lze získat na odkazu https://bit.ly/2se0PJY. Adresa pro zasílání vyplněného formuláře „Ocenění nejlepších sociálních pracovníků“ je Statutární město Pardubice, odbor sociálních věcí, Pernštýnské nám. 1, 530 21 Pardubice. Kontakt: Jana Procházková, tel. 466 859 659, e-mail: jana.prochazkova@mmp.cz. Návrh lze podat poštou od 7.1., datovou schránkou ukzbx4z nebo osobně na podatelnu, nám. Republiky 12, 530 21 Pardubice, nejpozději do 18.1.2019 do 12 hodin.