Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Stručné zprávy

Provoz úřadu na Silvestra

20.12.2019

Magistrát města Pardubic bude v závěru roku otevřen podle standardních provozních hodin. K omezení dojde pouze poslední den v roce, tedy v úterý 31. prosince, kdy bude úřad, včetně pokladen, otevřen do 12 hodin.

Cyklověž

26.11.2019

Cyklisté, kteří využívají k uložení svých kol cyklověž u nádraží, si nyní mohou snadno ověřit, jaká je momentálně obsazenost této automatizované úschovny kol. Informace, které se aktualizují každé dvě minuty, najdou na webu města (pardubice.eu/biketower).

Kácení železnice

15.11.2019

V tomto týdnu započalo kácení rizikových stromů podél železniční trati Pardubice – Chrudim, v blízkosti železniční zastávky u závodiště. Kácení probíhá na základě výzvy Správy železniční a dopravní cesty, která požaduje po městě, jako vlastníkovi lesního pozemku odstranění stromů, které mohou svou výškou a případným pádem ohrozit bezpečnost železniční dopravy. Ze stejných důvodů budou následně odstraněny topoly přerůstající dubový porost podél železniční trati Pardubice – Česká Třebová u silnice Staročernská.

Školy ve stávce

5.11.2019

Ve středu 6. listopadu budou v Pardubicích kvůli stávce učitelů zcela uzavřeny základní školy v ulicích Štefánikova, Prodloužená, Družstevní, ZŠ a MŠ Artura Krause a MŠ Kytička v Gebauerově ulici. V omezeném provozu bude kvůli stávce ZŠ Závodu míru, kde nebude probíhat výuka, ale škola zajistí dozor nad dětmi, které do školy přijdou, ZŠ Staňkova, na níž mohou děti z 1. stupně strávit den v družině a žáci 2. stupně mají volno. Podobně bude přerušena výuka na ZŠ na Dubině, kde se školní družina postará o děti z prvních až třetích ročníků.

Omezení provozu Štrossova

22.10.2019

Ve středu 30. října bude z technických důvodů po celý den uzavřena budova magistrátu ve Štrossově ulici 44. Stavební úřad, odbor životního prostředí, útvar hlavního architekta a další agendy sídlící na této adrese budou opět v provozu ve čtvrtek 31. října 2019.

Mimořádná zpráva

16.10.2019

Na území městského obvodu Pardubice 2, v ulici Družstevní a ulici Kosmonautů, a na území městského obvodu Pardubice 1, v ulici Hlaváčova, bylo nalezeno větší množství otrávených návnad. Věnujte prosím zvýšenou pozornost zejména svým psům a také malým dětem, které by mohly návnadu sebrat. V případě nálezu se obraťte na Policii ČR (158) nebo na městskou policii Pardubice (156).

Omezení provozu

15.10.2019

Odbor sociálních věcí pardubického magistrátu, sídlící ve druhém patře budovy v ulici U divadla 828, bude z technických důvodů od dnešního dne do konce týdne fungovat v náhradních prostorách. Až do 21. října odbor nebude vydávat průkazy na Senior taxi. Agenda veřejného opatrovnictví se provizorně přestěhovala do čtvrtého patra, kancelář 402, sociální pracovníci do kanceláře 418. Oddělení ekonomické a rozvojových koncepcí sídlí provizorně v zasedací místnosti ve třetím patře.

Kácení

5.9.2019

Na úterý 10. září je správcem městských lesů naplánována těžba souší a dalších rizikových stromů ve studáneckém lese, v lokalitě Lesní ulice zhruba v úseku vymezeném ulicemi U Zábran a Divišova. Město v této souvislosti žádá majitele vozů, parkujících v této lokalitě, aby své vozy po dobu kácení odstavili jinde. O plánované těžbě s prosbou o přeparkování vozidel byli, a ještě den předem budou, motoristé upozorněni lístky, které jim za stěrači nechají strážníci.

Pohotovost

15.8.2019

Ve čtvrtek 15. a pátek 16. srpna bude kvůli onemocnění službu konajícího lékaře mimo provoz lékařská pohotovost pro dospělé, sídlící v ulici Erno Košťála 1014. Pacienti se mohou v akutních případech obracet na příslušná oddělení pardubické nemocnice, která jsou o situaci informována.

Oprava silnice Mas. náměstí

5.8.2019

Průjezd přes Masarykovo náměstí bude o dvou srpnových víkendech omezen. Opravovat se budou betonové povrchy vozovek v obou směrech. V sobotu 17. a v neděli 18. srpna bude zcela uzavřena silnice na straně pojišťovny ČSOB (od třídy Míru po Sukovu třídu), o týden později 24.a 25. srpna oba jízdní pruhy v protisměru, tedy od Polabin, v úseku od Sukovy třídy po Palackého. Objízdná trasa bude v obou etapách oprav vedena po Palackého, ulicemi Kpt. Bartoše, Bělehradská do Hradecké ulice.

1 2 3