Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Stručné zprávy

V pátek 30. 12. budou všechny pokladny magistrátu…

28.12.2011

V pátek 30. 12. budou všechny pokladny magistrátu, včetně pracoviště CzechPoint na Komenského náměstí, uzavřeny už v 11 hodin. Ostatní agendy magistrátu budou v mezisvátečním období občanům k dispozici v obvyklých dobách.

K minutě ticha za Václava Havla se připojí i…

23.12.2011

K minutě ticha za Václava Havla se připojí i řidiči Dopravního podniku města Pardubic. Vozy vyčkají po tuto dobu v zastávce a ti, kteří zrovna budou na trase, dojedou do nejbližší zastávky a k minutě ticha se tak připojí o chvíli později.

V budově radnice na Pernštýnském náměstí jsou k…

19.12.2011

V budově radnice na Pernštýnském náměstí jsou k dispozici kondolenční listy. Každý, kdo bude chtít připojit svoji vzpomínku na Václava Havla nebo třeba jen podpis, tak bude moci učinit do konce tohoto týdne.

V pátek 9. prosince bude z technických důvodů…

8.12.2011

V pátek 9. prosince bude z technických důvodů omezen po celý den provoz výtahu v budově magistrátu na Pernštýnském náměstí. Oprava výtahu může zkomplikovat návštěvu úřadu zejména osobám zdravotně postiženým. Pokud nemohou svou návštěvu na radnici odložit na jiný den, mohou si úředníka, s nímž potřebují mluvit, přivolat prostřednictvím zvonku u vchodu z Wernerova nábřeží.

Z technických důvodů nebude magistrát od 15. do…

8.12.2011

Z technických důvodů nebude magistrát od 15. do 30. prosince přijímat žádosti o občanské průkazy a od 20. do 30. prosince ani o cestovní pasy. Fungovat bude pouze výdej těchto dokladů, občanských průkazů do 30. prosince, cestovních pasů s biometrickými údaji do 23. prosince

Pět pardubických základních škol se dnes…

7.12.2011

Pět pardubických základních škol se dnes připojilo k hodinové stávce učitelů. Pouze ve třech z nich však začala výuka s hodinovým zpožděním. V ZŠ ve Štefánikově ulici a na Spořilově odučili za stávkující učitele první hodinu kolegové, kteří se do stávky nezapojili. Zbývajících 12 základních a 30 mateřských škol se k aktivní účasti na stávce pedagogů nepřipojilo.

Primátorka Štěpánka Fraňková předá v pondělí 5.…

1.12.2011

Primátorka Štěpánka Fraňková předá v pondělí 5. prosince ve 14:00 v historickém sále radnice Medaile města Pardubic třem laureátům. Ocenění, které na návrh občanů každoročně uděluje zastupitelstvo města, převezmou Marcella Marboe – Hrabincová, Evžen Erban a Miroslav Motyčka.

V pondělí 5. prosince dopoledne bude slavnostně…

29.11.2011

V pondělí 5. prosince dopoledne bude slavnostně otevřena nová přístavba Domova pro seniory ve Štrossově ulici. Nové oddělení se čtyřiceti lůžky bude součástí domova se zvláštním režimem, který pečuje o uživatele se sníženou soběstačností, způsobenou chronickým duševním onemocněním.

V sobotu 26. listopadu začínají na Pernštýnském…

18.11.2011

V sobotu 26. listopadu začínají na Pernštýnském náměstí Mikulášské slavnosti, v neděli v 16:15 se před radnicí poprvé rozzáří vánoční strom. Součástí dvoudenních slavností bude dobový jarmark i bohatý předvánoční program pro malé i velké.

V pondělí 21. listopadu navštíví Pardubice…

18.11.2011

V pondělí 21. listopadu navštíví Pardubice velvyslanec Indie Venkatesan Ashok Na radnici se dopoledne setká s představiteli města, na odpoledne je pro něj připravena prohlídka města.

1 2