Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Stručné zprávy

HC Dynamo Pardubice

16.1.2017

Statutární město Pardubice dnes čekalo klíčové jednání o vedení HOCKEY CLUB DYNAMO PARDUBICE, a. s. Generálním manažerem klubu se stal bývalý hokejový brankář Dušan Salfický, který od dnešního dne zároveň zastává funkci předsedy představenstva klubu. Mezi nově zvolené členy představenstva dále patří Jaroslav Šuda a Tomáš Pelcman. Pavla Rohlíka na postu hlavního trenéra mužstva vystřídal Miloš Holaň. Novými asistenty jsou Pavel Marek, který bude nově též sportovním manažerem, a Otakar Janecký. Prioritou klubu je záchrana extraligové sezony a vyhnutí se baráži.

Změny u přednádraží

3.1.2017

Pěší provoz u přednádraží se v průběhu ledna změní. V pondělí 9. ledna v 9:00 hodin dojde k přestavbě oplocení a následovat bude demolice chodníku vedoucího od náhradní zastávky MHD u Hypermarketu Albert ke koridoru pro veřejnost. Z důvodů výstavby základů pro nové trolejbusové vedení a vzhledem k bezpečnosti veřejnosti tak budou ti, kteří na této provizorní zastávce MHD vystoupí, nuceni přejít na druhý chodník k občerstvení McDonald's a dojít tak až ke stávajícímu koridoru určenému veřejnosti. Více informací včetně mapy naleznete v sekci Rekonstrukce přednádraží.

Nová radní města

20.12.2016

Na posledním jednání pardubického zastupitelstva (15. 12. 2016) byla novou členkou rady zvolena Ivana Dolečková (ANO), ve funkci tak vystřídala svého kolegu z téhož sdružení Jaroslava Menšíka.

Poslední zastupitelstvo v roce 2016

14.12.2016

Ve čtvrtek 15. prosince v 15:00 se sejdou zastupitelé města Pardubic na posledním zasedání v tomto roce. Ve Společenském sále radnice budou jednat budou mimo jiné o rozpočtu města na rok 2017. Program jednání zastupitelstva je zveřejněn na webu města.

Od středy 5. října startuje bezplatná právní pomoc

3.10.2016

Služba je určena obyvatelům Pardubického kraje a zaměřena bude zejména na oblasti práva občanského, rodinného, trestního či insolvenčního. Poskytování takzvané drobné právní pomoci v Pardubicích bude zajišťovat Česká advokátní komora (ČAK), město jí pro tyto účely poskytne kanceláře ve třetím patře budovy magistrátu ve Štrossově ulici. Tato služba by však měla představovat jen základní orientační poučení o právech a povinnostech subjektu, nebude se tedy jednat o komplexní právní službu v podobě prostudování spisu, sepsání návrhu či smlouvy, zastupování před soudy a podobně. Právní pomoc by navíc neměla přesahovat 15 až 20 minut v rámci jedné návštěvy. Poradna bude otevřena každou středu v době od 13 do 15 hodin a vést ji budou vždy dva zástupci z řad advokacie Pardubického kraje.

Křižovatka u Parama bude otevřena v pondělí

31.8.2016

Dopravní informace týkající se rekonstrukce křižovatky u Parama: Z důvodu zpožděných stavebních prací bude křižovatka otevřena od pondělí 5. září. Dle informace ŘSD může být, v případě ideálních podmínek, provoz částečně obnoven již během neděle 4. září. Po dvou měsících tak bude opět možno z výpadovky na Chrudim odbočit směrem na Duklu a Přelouč.

Wonkův most

17.6.2016

Dopravní informace související s rekonstrukcí Wonkova mostu: O víkendu 17. až19. června 2016 bude provoz na Wonkově mostě v Pardubicích veden všemi jízdními pruhy. Stěžejní komunikace v krajském městě, po níž denně projede až dvacet tisíc aut, prochází rekonstrukcí chodníků i vozovky. Silničáři prosí řidiče o trpělivost a ohleduplnost. V týdnu od 20. června 2016 začnou stavbaři na Wonkově mostě v Pardubicích s obnovou vnitřních jízdních pruhů a mostního dilatačního závěru. Oprava vozovky bude bohužel znamenat zásah do plynulosti dopravy na Wonkově mostě. Silničáři se za vzniklé dopravní komplikace omlouvají a žádají řidiče o trpělivost a ohleduplnost.

Postřik v lesoparku

25.5.2016

Po loňské revitalizaci lesoparku na Dukle se s jarem začínají hlásit o své „místo na slunci“ plevelné podrosty černého bezu, ostružin a malin. Ty po odstranění nadzemních částí vyrážejí nové odnože a lesopark opět zarůstá. V rámci údržby lesa proto byl porost v jižní části lesoparku ošetřen herbicidem, který tyto vitální křoviny zlikviduje. Jedná se o schválený prostředek a postřik není pro návštěvníky lesoparku ani jejich čtyřnohé mazlíčky nebezpečný.

Pozor - v neděli 15. května končí přihlašování dobrovolníků do Olympijského parku Pardubice 2016!

13.5.2016

V neděli 15. května končí přihlašování dobrovolníků, kteří se chtějí zapojit do Olympijského parku Pardubice 2016. Elektronická přihláška bude dostupná do nedělní půlnoci. Případní vážní zájemci už poté mohou pouze psát na e-mailovou adresu: dobrovolnici@mmp.cz.

výbušné zařízení

10.5.2016

Z důvodu anonymní výhrůžky výbuchu bomby v budově magistrátu byl dnes, v úterý 10. 5. celý magistrát a všechny jeho agendy uzavřen. Policie budovy magistrátu prohledala, žádný výbušný systém nenalezla.

1 6 7 8 9 10 11 12 16 24 31