Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Stručné zprávy

Most v ulici Kyjevská

6.9.2017

Most v ulici Kyjevská, který zde stojí již od roku 1964, čeká v nejbližších dnech oprava, a to z důvodu odpadnutí kapotážní římsy, ke kterému došlo v pátek 1. září. Odbor dopravy MmP se ještě tentýž den spojil s projektantem, jenž tuto stavbu a její rekonstrukci prezentoval zastupitelům v měsíci červnu, a také s ČVUT Praha. Oba tyto subjekty se během víkendu dostavily na místo, kde si prohlédly ulomený prefabrikát, včetně jeho ukotvení, a začaly hledat postup, jak situaci co nejdříve a nejefektivněji vyřešit. Odbor dopravy obdržel v pondělí 4. září návrh řešení, podle kterého je nutné aplikovat ochranu proti odpadnutí jednotlivých říms pomocí ocelových lan a sítí. Uvedené řešení bude po domluvě se Službami města Pardubic a.s. realizováno v co nejkratší době, v návaznosti na domluvě s Českými drahami, Správou železniční dopravní cesty a Ředitelstvím silnic a dálnic. Statika mostu však ohrožena není a doprava po mostě omezena nebude.

Uzavírky v rámci Pardubického triatlonu

21.8.2017

Již tuto sobotu 26. srpna se v Pardubicích poběží Pardubický triatlon. V souvislosti s konáním akce budou zcela uzavřeny tyto místní komunikace - Husova ulice po křižovatku s ulicí Štrossova, Mezi Mosty, U Mlýnů, Winternitzova, Na Ležánkách a Do Nového. Uzavírka potrvá od ranních 8:00 do odpoledních 16:00 hodin. Objízdná trasa povede ulicemi Bubeníkova, Štrossova, Dašická a po silnici I. třídy I/36 Na Drážce.

Odlet Gripenů

18.8.2017

Po dvou měsících opustí počátkem příštího týdne pardubické vojenské letiště stroje i personál 21. základny taktického letectva Čáslav. Pardubické letiště využívaly letouny L-39 Albatros, L-159 ALCA a JAS-39 Gripen po dobu rekonstrukce domovské čáslavské základy, na níž bude obnoven letecký provoz v pondělí 21. srpna.

Uzavírka nadjezdu

11.8.2017

Upozorňujeme, že v sobotu 19. srpna v době od 8:00 do 22:00 hodin bude uzavřen nadjezd z Polabin do Rosic. V obou směrech nebude možný průjezd mezi Bělehradskou ulicí na rychlodráhou ve směru na Hradec Králové, naopak od Rosic z ulice generála Svobody zůstane otevřen sjezd kolem nádraží Rosice. Důvodem je konání sportovně-kulturní akce s názvem Slide Czech. V době uzavírky nebudou do Rosic zajíždět spoje MHD linky č. 9.

Dotace bazén

11.8.2017

Město Pardubice požádá Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy o dotaci na přístavbu 25m bazénu ve svém aquacentru. Zastupitelstvo města Pardubic schválilo jak podání žádosti o dotaci, tak dofinancování stavby z rozpočtu města.Ta by dle projektové dokumentace měla stát téměř 51 milionů korun.

Nový ředitel SmP

11.8.2017

Služby města Pardubic mají nového ředitele. Na základě výběrového řízení se jím stal Aleš Kopecký, který byl v březnu, po odvolání ředitelky Lei Tomkové, pověřen vedením společnosti. Kopecký byl výběrovou komisí vyhodnocen jako nejlepší z jedenácti uchazečů, rada města výběr komise potvrdila a schválila Aleše Kopeského jako vítězného uchazeče na pozici člena představenstva pověřeného řízením a.s. Služby města Pardubic.

Sakařova ulice otevřená

1.8.2017

Sakařova ulice je po půlroce znovu otevřená. Rekonstrukce kanalizace uzavřela důležitou komunikaci ve městě letos v únoru, opravy a následné úpravy povrchu komunikace skončily 31. července.

Sukova je hůře průjezdná

25.7.2017

Na náměstí Republiky a Sukově třídě v centru Pardubic začala v pondělí 24. července oprava vozovky. Komunikace je průjezdná, doprava je tu však svedena do jednoho pruhu. Proto je třeba počítat, zejména v době dopravní špičky, s možným zdržením. Práce potrvají do 1. srpna.

CityFest 2017

23.6.2017

Zítra od 14 hodin hodin startuje u pardubické Tipsport areny městský open air festival taneční hudby s názvem CityFest 2017. Upozorňujeme, že městská vyhláška povoluje konání této akce, na které vystoupí přední zahraniční umělci, do sobotní půlnoci.

Zrušení dotace

7.6.2017

Město Pardubice obdrželo od Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy informaci o dotaci na výstavbu pětadvacetimetrového bazénu v Aquacentru Pardubice. MŠMT rozhodlo o zrušení programu Podpora materiálně technické základny sportu, vyhlášeného v rámci státní podpory sportu pro rok 2017. Program je zrušen bez náhrady, včetně již vybraných investičních akcí, které měly být financovány ze státního rozpočtu, tedy i dotace pro pardubický bazén. Nový investiční program by měl být podle ministerstva vyhlášen v průběhu června.

1 4 5 6 7 8 9 10 16 24 31