Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Stručné zprávy

Opravy na Masarykově náměstí

8.7.2019

Ve čtvrtek 11. července začnou stavební práce při nichž bude dokončen povrch chodníku na Masarykově náměstí v úseku od budovy Magnum po ČSOB. Práce potrvají zhruba dva měsíce, v září tak již bude sjednocen vzhled povrchů chodníku od Sukovy třídy, přes Masarykovo náměstí až na třídu Míru a ulici 17. listopadu. Během oprav bude pro chodce uzavřena část chodníku od budovy Magnum po budovu ČSOB. Uzavírku bude možno obejít buď po chodníku kolem OC Atrium Palac na protější straně ulice, nebo průchodem mezi budovami Magnum a České pojišťovny.

Sladkovského opět průjezdná

24.6.2019

Sladkovského opět průjezdná. Služby města Pardubic dokončí v pondělí odpoledne opravu dlažby ve Sladkovského ulici. Od rána 25. června bude Sladkovského ulice opět normálně průjezdná.

Za odpadnutou omítkou z nadjezdu stojí povětrnostní vlivy

21.6.2019

Během včerejšího dne došlo k odpadnutí uvolněné izolační omítky z nosníku nadjezdu v ulici Kyjevská v části u vjezdu do bývalého autobazaru. Část omítky z pláště odpadla v důsledku povětrnostních vlivů, mostní konstrukce však nijak ohrožena není. Nadjezd následně čeká vizuální kontrola, kterou provedou Služby města Pardubic ve spolupráci s pardubickým magistrátem.

Uzavření Sladkovského

6.6.2019

Od 15. června do 13. července 2019 bude kvůli opravám zcela uzavřena Sladkovského ulice v úseku od Sukovy třídy po třídu Míru. Do druhé (jednosměrné) části Sladkovského ulice bude po dobu oprav možno vjet přes Pernerovu ulici, vlevo na třídu Míru a následně pak vpravo do ulice Sladkovského.

Zastupitelé budou od května dočasně zasedat v ABC Klubu

28.5.2019

Další jednání zastupitelstva se blíží a přinese s sebou změnu místa konání. Z důvodu rekonstrukce vzduchotechniky společenského sálu radnice se zastupitelé v následujících měsících budou scházet v prostorách ABC Klubu Na Olšinkách. Začátek čtvrtečního jednání přitom zůstává stejný, tedy od 15:00 hodin, přičemž v 18:00 hodin bude vyhrazen čas pro diskuzi. Zájemci mohou zasedání sledovat také prostřednictvím živého vysílání, odkaz na online přenos bude uveřejněn před zahájením jednání na úvodní stránce městského webu.

Uzavření odbočovacího pruhu I/37 MUK Doubravice

16.5.2019

Upozorňujeme, že při cestě po silnici I/36 od Lázní Bohdaneč na Pardubice nebude od pondělí 20. května možné odbočit doprava ve směru na Holice a Chrudim (silnice I/37 ). Uzavírka potrvá do 20. prosince.

Požár v areálu SemtinZone

6.5.2019

Dnes, zhruba v 8:21 hodin, došlo v areálu SemtinZone k požáru střechy výrobního objektu barev RY63. Při požáru došlo k viditelnému vývinu zplodin hoření, které však žádným způsobem neohrozily občany města a sousedních obcí. Proto nebylo nutno přijímat žádná preventivní opatření. Požár byl již v 8:42 hodin zlikvidován a zásah jednotky Hasičského záchranného sboru společnosti Synthesia, a.s. byl ukončen. Vedení města bylo o vývoji průběžně informováno.

Zkoušky Synthesia

12.4.2019

Společnost Synthesia dokončuje rekonstrukci stávajícího uhelného kotle na kotel s fluidním spalováním. Od 17. dubna budou po dobu přibližně jednoho měsíce probíhat komplexní zkoušky tohoto kotle. Během nich může dojít ke zvýšené hlukové zátěži či viditelným emisím prachových částic. Společnost Synthesia se předem omlouvá za možné komplikace a negativní doprovodné jevy.

Zastupitelstvo - diskuze a vstup do Společenského sálu

27.3.2019

Zítra je na programu v tomto roce již třetí jednání Zastupitelstva města Pardubic. Zasedání bude zahájeno v 15:00 hodin ve Společenském sále radnice a v 18:00 hodin by měl být vyhrazen čas pro diskuzi. „Na základě podnětu zastupitelů České pirátské strany budu při schvalování programu navrhovat, aby bod Diskuze, ve kterém mohou vystoupit s podněty a připomínkami obyvatelé města, byl zařazen na 18. hodinu. Věřím, že program bude takto schválen a zájemci z řad veřejnosti nebudou muset čekat na Diskuzi do pozdních večerních hodin,“ vysvětluje primátor Martin Charvát s tím, že jednání březnového zastupitelstva bude možné jako vždy sledovat i online. Odkaz na živé vysílání bude zveřejněn na úvodní stránce městského webu. Vzhledem k probíhající rekonstrukci zadního traktu radnice bude navíc vstup do sálu tentokrát možný pouze z Pernštýnského náměstí přes Galerii Mázhaus (Pernštýnské náměstí 3), nikoliv z Wernerova nábřeží.

Lesy- omezení

11.3.2019

Vzhledem k větrné víkendové kalamitě odkládá město kácení kůrovcového oka v Dubinském lese. Lesní správci se nyní prioritně zaměřují na odstranění nebezpečných stromů (vývratů, zlomů) a zpřístupnění lesních cest. Zároveň žádají občany z důvodu vlastní bezpečnosti o omezení vstupu do městských lesů.

1 3 4 5 6 7 8 9 10 18 27 35