Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Stručné zprávy

Propojka

16.4.2018

Ve středu 18. dubna v 16:00 se ve společenském sále pardubické radnice na Pernštýnském náměstí uskuteční veřejné projednávání XIX. změn územního plánu. Změna územního plánu města Pardubic by v budoucnu měla umožnit propojení Pardubiček s Višňovkou, resp. ulic Pod Břízkami a Kyjevská.

Uzavírky spojené s konáním Pardubického vinařského půlmaratonu

12.4.2018

V sobotu 14. dubna se v ulicích Pardubic uskuteční další ročník běžeckého závodu Pardubický vinařský půlmaraton. Celý sportovní program si vyžádá značné dopravní omezení pro soukromá vozidla i spoje městské hromadné dopravy v částech města, kudy povede trasa závodu. Od 7 do 17 hodin bude uzavřeno náměstí Republiky, kde se koná start všech závodů. Masarykovo náměstí a dále pravý dvojpruh ulice Hradecké ve směru na Stavařov až po ulici Studentskou bude uzavřen od 9 do 16 hodin. Zcela uzavřena bude městská část Cihelna a Stavařov, a to od 10:30 do 16 hodin. Od 8 do 16 hodin budou uzavřeny také ulice Jáhnova, Bubeníkova, Štrossova, Dašická, Kotkova, dále Pospíšilovo náměstí, ulice Sezemická, Bezdíčkova, Husova, Mezi Mosty, Labská, U Stadionu a Sukova třída. Po celý sobotní den bude uzavřeno Pernštýnské náměstí. Objízdné trasy městské hromadné dopravy jsou uveřejněny na stránkách dopravního podniku www.dpmp.cz. Další informace jsou k dispozici na www.pardubickyvinarskypulmaraton.cz.

LIKVIDACE ODPADU O VELIKONOCÍCH

26.3.2018

Velikonoce harmonogram svozu odpadů nenaruší. Svoz komunálních odpadů budou Služby města Pardubic na Velký pátek 30. března zajišťovat stejně, jako v běžný pracovní den. Také svoz bioodpadu z hnědých popelnic a přistavování velkoobjemových kontejnerů bude zajištěno stejně jako jiné pátky. I na Velikonoční pondělí 2.dubna 2018 bude svoz komunálního i tříděného odpadu a přistavování velkoobjemových kontejnerů probíhat jako v běžný pracovní den. Sběrné dvory budou na Velký pátek a v sobotu 31. dubna otevřeny stejně jako v pracovní dny, pokud na tento den připadá jejich běžná otevírací dobu. Na Velikonoční pondělí zůstanou sběrné dvory zavřené.

Na radnici znovu zavlaje Vlajka pro Tibet

5.3.2018

Radnice už po šestnácté vyvěsí tibetskou vlajku. Znovu se tak připojí k mezinárodní kampani připomínající boj Tibeťanů za svobodu. Vlajka pro Tibet bude na radnici vlát v sobotu 10. března u příležitosti Mezinárodního dne Tibetu. K této solidární akci, která poukazuje na dlouhodobé porušování lidských práv, se připojují stovky měst, obcí a institucí v České republice od roku 1996, Pardubice od roku 2003. Kampaň Vlajka pro Tibet vznikla v polovině 90. let v západní Evropě. Připomíná povstání proti čínské správě, při němž v roce 1959 zemřelo 80.000 Tibeťanů.

Pardubice hledají 25 ředitelů

16.2.2018

Pardubice vyhlásily konkurz na obsazení míst ředitelů 25 školských zařízení zřizovaných městem. Dosavadním ředitelkám a ředitelům veřejných škol totiž končí k poslednímu červenci šestileté funkční období dané zákonem. Rada města proto odvolala ředitele sedmi základních a 14 mateřských škol, ředitelky čtyř mateřinek na své funkce rezignovaly z důvodu odchodu do důchodu. Přihlášky do konkurzních řízení přijímá magistrát do 2. března 2018.

Změna počtu radních a nový zastupitel

25.1.2018

Pardubice mají méně radních a jednoho nového zastupitele. Vítězslav Novohradský byl z funkce člena rady města odvolán 23. listopadu 2017 v souvislosti s událostmi ve společnosti Služby města Pardubic. Jan Řehounek na post radního rezignoval poté, co se stal poslancem ČR, a zároveň se vzdal mandátu zastupitele města Pardubic. Náhradníkem za hnutí ANO, který po složení slibu 24. ledna 2018 získal mandát zastupitele města Pardubic, se stal Jan Procházka. Konečný počet radních tak je devět, počet zastupitelů zůstává stejný.

Zasedání Zastupitelstva města

22.1.2018

Vzhledem k tomu, že ve Společenském sále budovy radnice budou od čtvrtka 25. ledna probíhat přípravy na druhé kolo prezidentských voleb, uskuteční se XXXVIII. zasedání Zastupitelstva města Pardubic výjimečně ve středu 24. ledna. Zahájeno bude tradičně v 16:00 hodin a k dispozici bude také online přenos na webu http://ps2.publicstream.cz/pardubice/. Vstup do Společenského sálu je z Wernerova nábřeží (zadní trakt budovy radnice).

Drobná právní pomoc

19.1.2018

Upozorňujeme, že drobná právní pomoc se stěhuje, a to ze Štrossovy ulice do budovy Evropského spolkového domu na Pernštýnském náměstí č.p. 54, Pardubice. Poradna se nachází v kanceláři č. 26 ve 3. patře budovy a pro zájemce je otevřena každou středu od 13:00 do 17:00 hodin. Více informací o službě naleznete na odkazech www.pardubice.eu/urad/radnice/pro-media/tiskove-zpravy/od-rijna-muzete-vyuzit-bezplatnou-pravni-pomoc nebo na www.pardubice.eu/urad/radnice/pro-media/tiskove-zpravy/pravni-poradnu-jiz-navstivily-stovky-obcanu.

Svoz odpadu v období svátků v roce 2017

19.12.2017

V době vánočních svátků, které letos připadají na pracovní dny pondělí 25. a úterý 26. prosince 2017, bude zachován standardní harmonogram svozu komunálního odpadu i separovaných složek odpadu pro občany města, firmy i obce. Všechny separační dvory budou v době vánočních svátků v tyto dny uzavřeny. Za pondělní svoz odpadu na Nový rok 1.1.2018 bude probíhat náhradní svoz až v úterý 2.1.2018, stejně tak budou o 1 den svozu posunuty veškeré standardně plánované svozy nádob, tzn. že nádoby, které by se standardně sypaly v úterý, budou svezeny ve středu, středeční svoz bude realizován ve čtvrtek, čtvrteční v pátek a nádoby, které se standardně sváží v pátek, budou na začátku ledna mimořádně svezeny až v sobotu 6.1.2018. Tímto prosíme ty občany a zákazníky, kterých se tato změna dotkne, aby toto brali v potaz a nádoby připravili k výsypu v průběhu 1. kalendářního týdne roku 2018 o den déle, než jsou obvykle zvyklí. Od 2. kalendářního týdne roku 2018 bude již svoz probíhat beze změn a pravidelně, tak jak je nastaven standardní harmonogram svozů nádob. Dále připomínáme, že ti, kteří nemohou dopravit po svátcích vánoční stromeček přímo na separační dvůr, mají možnost odložit živé odstrojené vánoční stromky ke stanovištím kontejnerů. Žádáme, aby stromky byly zbaveny veškerých ozdob, protože jsou poté odvezeny na městskou kompostárnu do Dražkovic, kde se stávají vstupní surovinou na výrobu kompostu. V případě potřeby jakýchkoliv doplňujících informací či dalších dotazů mohou občané kontaktovat pracovníky společnosti Služby města Pardubic na telefonních číslech 466 260 831-33.

Stabilizace mostu

5.12.2017

Stabilizační práce, při nichž byl plášť nadjezdu u pardubické nemocnice zabezpečen proti odpadávání částí betonu, skončily. Služby města Pardubic zde instalovaly ocelové sítě podobné těm, jakými se před odlamováním zabezpečují zvětralé skály. Desky nad koridorem byly zajištěny kotvami. Frekventovaný most, který převádí silniční dopravu mimo jiné přes železniční trať vedoucí z Prahy na Českou Třebovou, čeká rekonstrukce. Stabilizační práce ale musely být provedeny neodkladně poté, co se v září uvolnila betonová deska pláště a spadla z výšky několika metrů na komunikaci. Samotná rekonstrukce by podle náměstka primátora Jiřího Rozinka mohla začít v roce 2019 a její součástí má být i napojení Kyjevské ulice na rychlodráhu. Most byl postaven v roce 1964. Jeho oprava a dostavba bude jednou z nejvýznamnějších dopravních staveb města.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 16 24 31