Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Stručné zprávy

Oslava výročí osvobození 8.5.

3.5.2017

8. května 2017, v Den osvobození od fašismu, si připomeneme 72. výročí od konce 2. světové války, za který se z pohledu historických pramenů považuje kapitulace německých vojsk. Oslava Dne vítězství se uskuteční i v Pardubicích, a to v pondělí 8. května v 11:00 u pomníku Obětem 1. a 2. světové války na Zborovském náměstí v Pardubicích. Slavnostní akt je pořádán Statutárním městem Pardubice. Program: 11.00 zahájení oslavy 11.00 - 11.20 položení věnců 11.20 - 11.45 proslovy 11.45 - 11.55 státní hymny 11.55 - 12.00 ukončení oslavy, čestná salva

Uzavírka Pardubická devítka

24.4.2017

Ve středu 26. dubna se koná další běh ulicemi města „Pardubická devítka“. V této souvislosti dojde k uzavírce ulice Sv. Anežky České, ulice Pernštýnská, Pernštýnského náměstí, ulice Zámecká, Pod Zámkem a U Mlýnů. Uzavírky jsou povoleny od 10:00 hodin, podle informací organizátora však k úplným uzavírkám bude docházet až v odpoledních hodinách, ulice Labská by měla být uzavřena až od 15:30 hodin. Provoz bude obnoven v 19 hodin.

Frézování ulice Palackého

20.4.2017

Vzhledem k postupu stavebních prací spojených s realizací stavby Multimodální uzel veřejné dopravy v Pardubicích bude od pátku 21. dubna od 20:00 hodin do neděle 23. dubna do 17:00 hodin silniční doprava na Palackého ulici v úseku před vlakovým nádražím svedena do zúženého šířkového profilu silnice I/36. Pracovat se bude po celý víkend, a to i v nočních hodinách. V pátek se začne frézovat vozovka, následně bude připraveno podloží a v průběhu soboty budou pokládány jednotlivé asfaltové vrstvy. Poslední krytová vrstva pak bude pokládána v neděli ráno. Provoz v tomto úseku bude omezen, v každém směru však bude zachován jeden jízdní pruh.

Omezení dopravy u lihovaru

12.4.2017

Dopravní situaci u nádraží v úterý zkomplikovala kaverna, kterou silničáři při opravě silnice odhalili pod vozovkou v zastávkovém zálivu u lihovaru. Dutinu, způsobenou zřejmě vadnou kanalizací, v nejbližší době zaměstnanci společnosti Strabag vyplní betonem. V současné době je v tomto úseku automobilový provoz směrem z centra sveden do jednoho jízdního pruhu.

Frézování ulice Palackého

17.3.2017

Upozorňujeme, že tento víkend dojde k frézování vozovky na ulici Palackého. V sobotu a neděli bude provoz v místě zúžen do tří pruhů – omezení bude vždy při jedné straně ulice v šíři 3 metry. Vybudovány zde budou nové odvodnění a žulové obrubníky.

Kácení v areálu bývalých kasáren TGM

15.3.2017

V areálu bývalých kasáren TGM - Zborovského náměstí dojde na základě povolení ke kácení stromů napadených hnilobou a kácení proschlých stromů. Celkem se jedná o 22 stromů a pokáceny budou v době vegetačního klidu do 31. 3. 2017. Za pokácené stromy bude provedena náhradní výsadba na území pardubického Městského obvodu V.

Zákaz návštěv v nemocnici ukončen

10.2.2017

Vzhledem ke zlepšení epidemiologické situaci se ruší zákaz návštěv pacientů v Nemocnici Pardubického kraje. Návštěvy budou opět povoleny od zítřka, tzn. od soboty 10. 2. 2017.

HC Dynamo Pardubice

16.1.2017

Statutární město Pardubice dnes čekalo klíčové jednání o vedení HOCKEY CLUB DYNAMO PARDUBICE, a. s. Generálním manažerem klubu se stal bývalý hokejový brankář Dušan Salfický, který od dnešního dne zároveň zastává funkci předsedy představenstva klubu. Mezi nově zvolené členy představenstva dále patří Jaroslav Šuda a Tomáš Pelcman. Pavla Rohlíka na postu hlavního trenéra mužstva vystřídal Miloš Holaň. Novými asistenty jsou Pavel Marek, který bude nově též sportovním manažerem, a Otakar Janecký. Prioritou klubu je záchrana extraligové sezony a vyhnutí se baráži.

Změny u přednádraží

3.1.2017

Pěší provoz u přednádraží se v průběhu ledna změní. V pondělí 9. ledna v 9:00 hodin dojde k přestavbě oplocení a následovat bude demolice chodníku vedoucího od náhradní zastávky MHD u Hypermarketu Albert ke koridoru pro veřejnost. Z důvodů výstavby základů pro nové trolejbusové vedení a vzhledem k bezpečnosti veřejnosti tak budou ti, kteří na této provizorní zastávce MHD vystoupí, nuceni přejít na druhý chodník k občerstvení McDonald's a dojít tak až ke stávajícímu koridoru určenému veřejnosti. Více informací včetně mapy naleznete v sekci Rekonstrukce přednádraží.

1 2 3 4