Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Stručné zprávy

Aquacentrum Pardubice zahájí provoz pro veřejnost…

31.5.2012

Aquacentrum Pardubice zahájí provoz pro veřejnost v pátek 1. června. Už dnes (ve čtvrtek) si zájemci mohou prohlédnout všechny prostory tzv. „nasucho“. Od 8.00 do 18.00 se totiž uskuteční Den otevřených dveří. Zájemci budou provázeni po skupinkách, a to zcela zdarma.

V pátek 1. 6. 2012 nebude možné z důvodu odstávky…

29.5.2012

V pátek 1. 6. 2012 nebude možné z důvodu odstávky informačního systému rejstříku živnostenského podnikání zabezpečit plný provoz obecního živnostenského úřadu. Nebude možné na základě přijatého podání v uvedený den vydat na počkání výpis ze živnostenského rejstříku, případně jiný dokument z tohoto rejstříku.

Pardubice rozšíří kapacitu svých mateřských škol…

23.5.2012

Pardubice rozšíří kapacitu svých mateřských škol o 109 nových míst. Ta budou vytvořena zvýšením kapacity většiny mateřinek, zpravidla na výjimku z počtu dětí. Třídy tak budou naplňovány do počtu 26 dětí. Město na zřízení nových míst vynaloží více než půl milionu korun. V současní domě je v předškolních vzdělávacích zařízeních města 3157 míst - 31 v mateřských školách a 52 v Dětském rehabilitačním centru Lentilka v Polabinách.

Předváděcí tým vzdušných sil Armády České…

22.5.2012

Předváděcí tým vzdušných sil Armády České republiky (Display Team) bude ve středu 30. května nacvičovat nad pardubickým letištěm. Nácvik ukázkového letu stíhaček Jas-39 Gripen se uskuteční v době mezi 13:00 a 15:00 a potrvá přibližně 15 minut.

Skupina představitelů municipalit z Bahrajnu…

16.5.2012

Skupina představitelů municipalit z Bahrajnu navštívila Pardubice. Během dvojdenní návštěvy se setkali s představiteli města i kraje, zúčastnili se jednání městského zastupitelstva, ale prohlédli si i místní památky.

Hostem publicistického pořadu „Ve středu týdne“,…

15.5.2012

Hostem publicistického pořadu „Ve středu týdne“, který vysílá Český rozhlas Pardubice každou středu ve 14 hodin, bude 16. května primátorka Pardubic Štěpánka Fraňková. Oprava třídy Míru, revitalizace Tyršových sadů a budoucnost městských obvodů. To jsou hlavní okruhy problémů, na které se primátorky Fraňkové bude ptát redaktorka Drahomíra Bačkorová. Dotazy mohou položit i obyvatelé Pardubic prostřednictvím mailové adresy redakce.pardubice@rozhlas.cz nebo na telefonním čísle 466 500 618.

Ve středu 16. 5. se v 10.30 uskuteční slavnostní…

14.5.2012

Ve středu 16. 5. se v 10.30 uskuteční slavnostní zahájení plavební sezony výletní lodi Arnošt z Pardubic. Loď prošla během zhruba čtyř měsíců rozsáhlou rekonstrukcí, je například vybavena novou strojovnou i motory, díky přidaným plovákům je vyvážená a stabilnější a má také nový design.

Do Pardubic dnes dorazil Ital Gianluca Ratta,…

23.4.2012

Do Pardubic dnes dorazil Ital Gianluca Ratta, který již téměř 12 let putuje pěšky se svým čtvernohým společníkem, fenkou Shirou, po celé Evropě. Za tu dobu společně „urazili“ více než 43 000 kilometrů a Gianluca prochodil více než 30 párů bot. Na své túře navštěvuje radnice a obecní úřady, kde sbírá potvrzení o tom, že byl v daných místech, aby mu mohl být uznán zápis do Guinessovy knihy rekordů, kde je prý prozatím registrován, za nejdelší pěší túru se psem. Na pardubické radnici ho přijal a potvrzení vystavil náměstek primátorky Jiří Rozinek.

Od začátku května bude spuštěný nový rezervační…

11.4.2012

Od začátku května bude spuštěný nový rezervační systém pro zájemce o vydání nového občanského průkazu nebo cestovního dokladu. Změna ovšem přinese přechodné omezení pro občany, kteří by v tuto chvíli chtěli využít stávající rezervační systém, nebude možné se objednat. „V současné době jsou až do konce dubna obsazené všechny termíny a nové objednávky tak bude přijímat až nový rezervační systém v průběhu května. Ti, kdo mají svůj termín do konce dubna zarezervovaný, samozřejmě řádně odbavíme,“ vysvětluje vedoucí oddělení Blanka Stehnová.

Na magistrátním mikrowebu věnovaném Tyršovým…

22.2.2012

Na magistrátním mikrowebu věnovaném Tyršovým sadům byl umístěný posudek, který k projektu Revitalizace Tyršových sadů zpracovala Zahradnická fakulta Mendelovy univerzity v Brně. Posudek si můžete prostudovat zde http://tyrsovysady.pardubice.eu/proc-revitalizace/znalecky-posudek/posudek-mu.pdf.

1 9 17 25 27 28 29 30 31 32 33