Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Stručné zprávy

Dotace bazén

11.8.2017

Město Pardubice požádá Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy o dotaci na přístavbu 25m bazénu ve svém aquacentru. Zastupitelstvo města Pardubic schválilo jak podání žádosti o dotaci, tak dofinancování stavby z rozpočtu města.Ta by dle projektové dokumentace měla stát téměř 51 milionů korun.

Nový ředitel SmP

11.8.2017

Služby města Pardubic mají nového ředitele. Na základě výběrového řízení se jím stal Aleš Kopecký, který byl v březnu, po odvolání ředitelky Lei Tomkové, pověřen vedením společnosti. Kopecký byl výběrovou komisí vyhodnocen jako nejlepší z jedenácti uchazečů, rada města výběr komise potvrdila a schválila Aleše Kopeského jako vítězného uchazeče na pozici člena představenstva pověřeného řízením a.s. Služby města Pardubic.

Sakařova ulice otevřená

1.8.2017

Sakařova ulice je po půlroce znovu otevřená. Rekonstrukce kanalizace uzavřela důležitou komunikaci ve městě letos v únoru, opravy a následné úpravy povrchu komunikace skončily 31. července.

Sukova je hůře průjezdná

25.7.2017

Na náměstí Republiky a Sukově třídě v centru Pardubic začala v pondělí 24. července oprava vozovky. Komunikace je průjezdná, doprava je tu však svedena do jednoho pruhu. Proto je třeba počítat, zejména v době dopravní špičky, s možným zdržením. Práce potrvají do 1. srpna.

CityFest 2017

23.6.2017

Zítra od 14 hodin hodin startuje u pardubické Tipsport areny městský open air festival taneční hudby s názvem CityFest 2017. Upozorňujeme, že městská vyhláška povoluje konání této akce, na které vystoupí přední zahraniční umělci, do sobotní půlnoci.

Zrušení dotace

7.6.2017

Město Pardubice obdrželo od Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy informaci o dotaci na výstavbu pětadvacetimetrového bazénu v Aquacentru Pardubice. MŠMT rozhodlo o zrušení programu Podpora materiálně technické základny sportu, vyhlášeného v rámci státní podpory sportu pro rok 2017. Program je zrušen bez náhrady, včetně již vybraných investičních akcí, které měly být financovány ze státního rozpočtu, tedy i dotace pro pardubický bazén. Nový investiční program by měl být podle ministerstva vyhlášen v průběhu června.

Dočasné vypnutí světelné křižovatky

29.5.2017

Upozorňujeme, že od 3. června od 8:00 hodin do 4. června do 19:00 hodin bude dočasně vypnuta světelná křižovatka SSZ K7 Palackého – Hlaváčova, a to z důvodu rekonstrukce světelné signalizace. Výměna bude probíhat za vypnutého stavu. Po dobu vypnutí bude světelná signalizace řízena svislým a vodorovným dopravním značením. Po dobu výměny návěstidel dojde k minimálnímu záboru komunikace montážní plošinou na dobu nezbytně nutnou pro výměnu vložek semaforů.

Hasiči na Pardubicku vylepšují své vybavení

25.5.2017

Necelých 400 tisíc korun v těchto dnech vyplácí radnice Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska – Sborům dobrovolných hasičů působícím na Pardubicku na vylepšení potřebného vybavení pro zajištění pomoci občanům v krizových situacích, ale i pro celoroční práci související s výchovou mladé generace hasičů. „Musím ocenit práci Sborů dobrovolných hasičů v Pardubicích. Již druhým rokem podporujeme jejich činnost systémově prostřednictvím nového dotačního titulu Prevence požární ochrany. Z finančních prostředků si sbory pořídí například plovoucí čerpadla, požární hadice, proudnice, vakuové dlahy s taškou, ale i lana, žebříky, terče nebo časomíry využívané při pořádání hasičských soutěží,“ shrnul využití finančních prostředků náměstek primátora Jakub Rychtecký, do jehož gesce patří Program podpory prevence kriminality a zvyšování bezpečnosti.

Noční lety

19.5.2017

Centrum leteckého výcviku LOM Praha využije od pondělí 22. do čtvrtka 25. května pardubické letiště při nácviku nočních letů. Vrtulníky Mi-2 tak budou z pardubického letiště startovat nejdéle do 22:00 hodin, přistávat do 23:00 hodin. Důvodem je aktuální potřeba splnit požadavky AČR na výcvik pilotů na vrtulnících Mi-2 v noci a zároveň zkracující se doba využitelná pro noční výcvik.

Doprava na Palackého ulici bude omezena

16.5.2017

Vzhledem k postupu stavebních prací spojených s realizací stavby Multimodální uzel veřejné dopravy v Pardubicích bude od pátku 19. května od 20 hodin do neděle 21. května do 17 hodin silniční doprava na Palackého ulici v úseku před vlakovým nádražím svedená do zúženého šířkového profilu silnice I/36. Důvodem tohoto omezení je provádění nového vrchního souvrství a krytu silnice I/36 v uvedeném úseku na polovině jejího šířkového profilu.

1 2 3 4