Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Stručné zprávy

Topoly u arény musí ustoupit plynu

27.1.2016

V nejbližších dnech budou pokáceny čtyři vzrostlé topoly na Sukově třídě, u parkoviště Tipsport arény. Musí ustoupit rekonstrukci nízkotlakého plynovodu. Rekonstrukci plynovodu, který je v havarijním stavu, provádí RWE. „Stromy jsou v těsné blízkosti plynovodu a při výkopových pracích bude zasaženo do jejich kořenového systému. Tím by byla narušena provozní bezpečnost těchto dřevin, proto musí být odstraněny,“ řekl vedoucí odboru životního prostředí Miroslav Míča. „V případě odstraňování dřevin v ochranném pásmu plynárenské soustavy není třeba ke kácení povolení podle zákona o ochraně přírody a správce plynárenské soustavy je oprávněn podat pouze oznámení o kácení,“ dodal.

Odstraňování nebezpečných dřevin mezi Popkovicemi a Starými Čívicemi se kvůli mrazům odkládá

19.1.2016

Odstraňování nebezpečných stromů nebo větví u hlavní silnice mezi Popkovicemi a Starými Čívicemi, k němuž mělo dojít následující víkend 23. a 24. ledna, se kvůli ohlášeným mrazům odkládá. Město akci zrealizuje v náhradním termínu, až budou příznivější klimatické podmínky.

Revitalizace Pospíšilova náměstí

8.1.2016

Město získalo od Státního fondu životního prostředí příslib dotace na revitalizaci Pospíšilova náměstí. Projekt městského obvodu I může získat podporu až 400.000 korun, realizován musí být do konce letošního roku.

1 2 3