Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Stručné zprávy

Obnovení provozu na registru vozidel

15.1.2021

Provoz na registru vozidel v Černé za Bory, který byl od 7. ledna 2021 omezen, bude od pondělí 18. ledna opět v plném provozu.

Omezení provozu na registru vozidel

7.1.2021

Od 7. ledna 2021 až do odvolání je omezen provoz na registru vozidel v Černé za Bory, kde je v současné době uzavřeno oddělení techniků registru vozidel. Vzhledem k tomu, že úkony na registru vozidel nejsou již vázány na adresu trvalého bydliště nebo sídla firmy, mohou klienti v akutních případech své záležitosti vyřídit na kterémkoli úřadě obce s rozšířenou působností.

Provoz úřadu na Silvestra

22.12.2020

Magistrát města Pardubic bude v závěru roku otevřen dle úředních hodin, které jsou v souladu s nařízením vlády spojeným s koronavirovou pandemií. K omezení dojde poslední den v roce, tedy ve čtvrtek 31. prosince, kdy bude úřad, včetně pokladen, otevřen do 12 hodin.

Výběrové řízení na revitalizaci letního stadionu

3.12.2020

Ve čtvrtek 3. prosince hodnotící komise otevřela obálky s nabídkami uchazečů o revitalizaci letního stadionu. „Město obdrželo celkem dvě nabídky, u kterých hodnotící komise bude nyní posuzovat, zda splňují všechny parametry uvedené v zadávací dokumentaci. Vzhledem k tomu, že z procesního hlediska bude výběrové řízení ukončeno až rozhodnutím Rady města Pardubice, respektive zastupitelstva, není možné sdělovat další podrobnosti,“ podotýká náměstek primátora zodpovědný za oblast rozvoje a strategie Jan Nadrchal.

Odpady Vánoce

27.11.2020

Služby města Pardubic budou v období Vánoc svážet komunální i separovaný odpad podle standardního harmonogramu, tedy i během vánočních svátků. V první den nového roku naopak svoz odpadu fungovat nebude, služby ale výsyp v plném rozsahu nahradí 2. ledna. Všechny separační dvory budou v době vánočních svátků i na Nový rok uzavřeny.

Parkování

27.11.2020

Na pardubických parkovištích se postupně objevují nové parkovací automaty, které umožní úhradu parkovného i bezkontaktním způsobem. Nahradí automaty původní, v nichž je možno platit pouze hotově. Do doby, než bude výměna dokončena se parkovné platí prostřednictvím původních automatů, nebo prostřednictvím sms či mobilní aplikace.

Výměna světelného signalizačního zařízení

12.10.2020

Modernizace světelného signalizačního zařízení, která je součástí projektu Inteligentní řízení dopravy v Pardubicích, pokračuje výměnou semaforů na dalších dvou místech ve městě. Od 12. do 23. října je z důvodu této výměny vypnuta světelná signalizace na křižovatce ulic Jahnova a Karla IV., od 12. do 15. října pak jsou mimo provoz semafory na přechodu pro chodce u Zelené brány. Na bezpečnost přitom na obou místech dohlížejí zástupci z řad Policie ČR a Městské policie Pardubice.

Zrušení výběrového řízení na zhotovitele rekonstrukce letního stadionu

7.10.2020

Rada města Pardubic na svém pondělním jednání přijala usnesení, kterým zrušila výběrové řízení na zhotovitele rekonstrukce fotbalového stadionu v centru města. Zadávací řízení bylo vypsáno v červnu letošního roku, na základě připomínek podaných ze strany zájemců domnívajících se, že jim je na základě stanovených podmínek znemožněno podat do zadávacího řízení řádnou a reálně konkurenceschopnou nabídku, radnice prověří zadávací podmínky včetně příloh a následně přistoupí k vypsání nového tendru.

Platba kartou v budově U Divadla

23.9.2020

Pokladna v 1. patře budovy U Divadla 828, která je určena pouze pro platby související s nájmem bytů a nebytových prostor města, nebude od 1.10.2020 přijímat hotovost. Od tohoto data zde bude možné platit POUZE bezhotovostně - platební kartou. V nutných případech lze platby hotově uhradit v pokladně umístěné v budově na Náměstí Republiky 12.

Omezení provozu magistrátu v ulici Štrossova

5.8.2020

Upozorňujeme obyvatele města a případné klienty, že v úterý 18. srpna bude z technických důvodů pro veřejnost uzavřena budova Magistrátu města Pardubic ve Štrossově ulici č.p. 44. Úřad bude opět v provozu od středy 19. srpna. Děkujeme za pochopení.

1 2 3 4 5 6 10 19 27 36