Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Stručné zprávy

Dopravní podnik města Pardubic a.s. spustil 1. února 2013 novou službu pro cestující MHD

7.2.2013

Dopravní podnik města Pardubic a.s. spustil 1. února 2013 novou službu pro cestující MHD v Pardubicích – cestování pomocí SMS jízdenky. Dva typy jízdného v sobě zahrnují možnost přestupní časové jízdenky, a to na 45 min. v pracovní dny/ 60 minut v SO, NE a ve svátcích za 25,- nebo 24hodinovou časovou jízdenku za 65,-. SMS jízdenka by cestujícímu měla přijít do dvou minut od objednání. Text jízdenek, telefonní čísla a další potřebné informace jsou na www.dpmp.cz.

Ve čtvrtek 24. 1. od 18 hodin proběhne v…

24.1.2013

Ve čtvrtek 24. 1. od 18 hodin proběhne v Kulturním domě Hronovická slavnostní vyhlášení nejúspěšnějších sportovců Pardubicka za rok 2012. Vyhlášeni budou jednotlivci v kategorii dospělí a kategorii mládež, družstva dospělých i mládeže, trenéři, zdravotně handicapovaní sportovci, kategorie masters, mimořádný sportovní výkon a síň slávy - mimořádné zásluhy o tělovýchovu a sport. Akci, nad kterou převzala záštitu primátorka města Štěpánka Fraňková, pořádá statutární město Pardubice, Pardubická sportovní organizace ČSTV a agentura ČOK – CZ. V bohatém kulturním programu vystoupí např. zpěvačka Olga Lounová, role moderátora se ujme Michal Škorpil. Na akci je zvána široká pardubická veřejnost.

Ve čtvrtek 17. ledna proběhl orientační…

19.1.2013

Ve čtvrtek 17. ledna proběhl orientační pyrotechnický průzkum kvůli připravovaným zemním pracím, které budou probíhat v lokalitě U Trojice. Příští týden dojde k vybudování přístupové cesty, skrývce ornice, k ručnímu vykopání sondy pro upřesnění inženýrských sítí a dokončení přípravných prací. Od 28.1. začne vlastní hloubení šachtic za stálé přítomnosti pyrotechnika.

Dětský parlament, který pracuje při magistrátu…

9.1.2013

Dětský parlament, který pracuje při magistrátu města Pardubic, se na svém lednovém zasedání vydá k hasičům. V sídle Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje se děti 18. ledna seznámí se zázemím i prací záchranářů. Minulé setkání zástupců pardubických základních škol bylo věnováno ochraně obyvatel v krizových situacích. Témata si školáci vybrali v návaznosti na připravované výkopové práce v okolí Parama a s nimi související riziko nálezu nevybuchlé munice.

V pátek 11. ledna se na pardubické radnici poprvé…

8.1.2013

V pátek 11. ledna se na pardubické radnici poprvé sejde porota, která bude posuzovat soutěžní návrhy na sochu aviatika Jana Kašpara. Veřejnou jednokolovou výtvarnou a architektonickou soutěž na sochu slavného pardubického rodáka vypíše město Pardubice v nejbližší době, nejzdařilejší návrh pak vybere devítičlenná porota, jejíž členy navrhlo město a Česká komora architektů.

Výkopové práce při sanaci starých ekologických…

6.1.2013

Výkopové práce při sanaci starých ekologických zátěží z Parama, při nichž by mohla být nalezena nevybuchlá munice z druhé světové války, začnou v pondělí 21. ledna. Magistrát o tom informovala společnost GEOtest, která bude sanační práce v okolí rafinerie provádět.

Již po patnácté je pro Pardubáky přichystána…

13.12.2012

Již po patnácté je pro Pardubáky přichystána Štědrá noc. Od 21:00 bude otevřen například slavnostně vyzdobený zámek i mnoho restaurací, vináren či kaváren. Ve 23:00 začne na Pernštýnském náměstí Česká mše vánoční od Jana Jakuba Ryby. Celou noc završí koncert Štědrovečerní vánoční zpívání ve Východočeském divadle, pro věřící pak půlnoční bohoslužba v kostele sv. Bartoloměje.

Ve čtvrtek 20. prosince od 14:00 do 17:00 se…

12.12.2012

Ve čtvrtek 20. prosince od 14:00 do 17:00 se může veřejnost podívat, jak změnila Machoňovu pasáž rozsáhlá rekonstrukce. Rozvojový fond pasáž, která má ambice být znovu chloubou Pardubic, na jedno odpoledne výjimečně zpřístupní veřejnosti. Definitivně otevřena bude pasáž na jaře příštího roku.

Ulice Pardubic v době Vánoc nebudou zahrnuty…

5.12.2012

Ulice Pardubic v době Vánoc nebudou zahrnuty odpadky. Služby města Pardubic (SmP) ani během tří vánočních svátků neomezí svoz smíšeného ani tříděného odpadu. Separační dvory však budou v těchto dnech uzavřeny. Od 27. prosince až do Silvestra včetně SmP žádné omezení nechystá. Na Nový rok budou mít pracovníci SmP volno. Harmonogram svozu odpadu se proto od 2. Ledna posune, první pracovní týden roku 2013 tedy skončí pro popeláře až v sobotu 5. ledna.

Město Pardubice už dvacet let spolupracuje s…

30.11.2012

Město Pardubice už dvacet let spolupracuje s nizozemským Doetinchemem. Výročí spolupráce těchto partnerských měst vrcholí v těchto dnech. Už ve čtvrtek doputovalo na pardubickou radnici deset kilogramů holandského vánočního cukroví, které bude k dostání během víkendových Mikulášských adventních trhů. Cukroví bude možné ochutnat ve výstavních prostorách Mázhauzu, v Galerii města Pardubic a v Informačním centru Pardubice. Opačnou cestou do nizozemského Doetinchemu putovalo recipročně deset kilogramů pardubického vánočního cukroví. Pardubice poslaly do svého partnerského města také sto lampionů, které budou rozsvícené během lampionového průvodu 24. 12. 2012.

1 10 18 26 27 28 29 30 31 32 35