Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Stručné zprávy

Stížnosti na hnojení

25.4.2013

V současné době zemědělci hnojí pole prasečí kejdou. Ta sice poměrně zapáchá a stoupá množství lidí, kteří si na to stěžují, ale především přírodní hnojiva zlepšuje úrodnost půdy a tedy i zvyšují produkci. Dodržování zákonů a vyhlášek během rozvážení a zaorávání kejdy kontroluje Odbor životního prostředí MmP a zatím se zemědělci nedopustili žádného přestupku či porušení zákona.

Svoz odpadu přes svátky nebude přerušen

23.4.2013

Ani o nadcházejících svátcích se Pardubice ve smetí neutopí. Po oba dva dny, tedy 1. a 8. května budou zachovány standardní svozové harmonogramy pro všechny druhy odpadů ve městě. Otevřeny budou i sběrné dvory. Dražkovický od 7 do 15 hodin, separační dvory v Nemošicích, Rosicích, Ohrazenicích a Svítkově budou lidem k dispozici od 13 do 17 hodin.

Sanační práce mají zpoždění

19.4.2013

Výkopové práce při sanaci starých ekologických zátěží z Parama, při nichž by mohla být nalezena nevybuchlá munice z druhé světové války, mají zpoždění. Společnost GEOtest, která sanaci provádí, radnici informovala o tom, že lze předpokládat mírné protažení termínu samotných výkopových prací za přítomnosti pyrotechnika do části května. Podle původního harmonogramu měly práce pod dohledem pytrotechnika, které začaly v lednu, skončit koncem dubna. Veškeré práce na sanaci území mají být ukončeny začátkem června.

Beseda primátorky se seniory

16.4.2013

O referendu a uspořádání města bude ve čtvrtek 18. dubna diskutovat s pardubickými seniory primátorka Pardubic Štěpánka Fraňková. Setkání je otevřeno pro všechny, které budoucnost města zajímá. Začíná ve 14:00 ve společenském sále radnice.

ZŠ Svítkov dostane pět tun kompostu

15.4.2013

Manželé Křemenákovi se stali tisícími účastníky svozu bioodpadu v Pardubicích a dostali od města pět tun kompostu z dražkovické kompostárny. Otázku „kam s ním“ vyřešili příkladně, kompost věnovali svítkovské základní škole, která si jej převezme 18. dubna.

Do příprav nového územního plánu se zapojí veřejnost

10.4.2013

Město Pardubice pokračuje v přípravách nového územního plánu. V měsíci dubnu a květnu se proto v zasedací místnosti ve Štrossově ulici uskuteční čtyři workshopy nad urbanistickou koncepcí nového Územního plánu města Pardubic. Nejdříve proběhne dvoudílný interní workshop pro představitele samosprávy a státní správy. Ve dnech 30. dubna a 23. května se pak vždy od 17 hodin uskuteční otevřený dvoudílný workshop pro odbornou veřejnost. V první části workshopu zpracovatel plánu představí urbanistickou koncepci a její průmět do variantního řešení návrhu. V druhé části proběhne diskuse nad představenou koncepcí a dalšími připomínkami účastníků workshopů.

Pardubice čeká prezentace ve Švédsku

9.4.2013

Švédské partnerské město Skellefteå oslovilo Pardubice s pozvánkou na Festival vyprávěčů. Festival se bude konat v týdnu od 22. dubna do 28. dubna a bude nabitý různými vystoupeními. Program slibuje nevšední zážitky, které si budou moci hosté vychutnat, hlavně díky četnému zahraničnímu zastoupení. K vidění budou různorodé formy vyprávěčství, hudební vystoupení, soutěže a jiné. V letošním roce se bude jednat již o pátý ročník festivalu, ale pozvánka pro představitele Pardubic přišla tento rok poprvé. Festivalu se zúčastní dva zástupci města a povídkářka, která bude mít v průběhu festivalu vlastní vystoupení před publikem.

Registr vozidel bude otevřen mimořádně i v pátek

4.4.2013

Vzhledem k pondělnímu svátku a v souvislosti s plánovanou úterní a středeční odstávkou Centrálního registru vozidel bude oddělení registru vozidel pro občany v provozu mimořádně i v pátek 4. dubna od 8:00 do 12:00.

Polské partnerské město Bełchatow oslovilo Pardubice s nabídkou fotografické soutěže

7.3.2013

Polské partnerské město Bełchatow oslovilo Pardubice s nabídkou fotografické soutěže. Hlavní idea je co nejoriginálnější ztvárnění fráze Bełchatow, I love it. Fotografie může být vytvořena kdekoliv na světě. Bude se hodnotit samotná originalita fotografie, místo, kde byla pořízena, a také snaha o to, aby byla fotografie viditelná, pokud možno, co nejvíce lidmi. Vítěz soutěže vyhraje dovolenou pro 2 osoby v hodnotě 18500 korun. Podmínky soutěže a další informace má k dispozici Tomáš Cabrnoch Tomas.Cabrnoch@mmp.cz

Zápisy do prvních tříd základních škol budou 13. a 14. února.

11.2.2013

Zápisy do prvních tříd základních škol budou 13. a 14. února. Pro více než tisíc budoucích prvňáčků se otevřou dveře ve všech 17 školách v Pardubicích. Každoročně dostane z různých důvodů zhruba 10 procent dětí odklad.

1 10 18 25 26 27 28 29 30 31 35