Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Stručné zprávy

Co se stane v případě, že během zemních prací v…

13.9.2012

Co se stane v případě, že během zemních prací v okolí Parama bude nalezena nevybuchlá munice z 2. světové války? Jak budou nebezpečné nálezy likvidovány a jak je připravena ochrana obyvatel? Jak se o tom lidé dozvědí a jak se mají zachovat? Na tyto a další otázky dostane veřejnost odpovědi během veřejné besedy, která se uskuteční ve středu 24. října. od 17:00 v ABC klubu na Olšinkách.

Galerie města Pardubic na Příhrádku o víkendu…

5.9.2012

Galerie města Pardubic na Příhrádku o víkendu vystaví ztracenou a před čtyřmi lety znovunalezenou kroniku města z konce 19. a počátku 20. století. Zároveň budou vystaveny dvě kroniky z doby nedávno minulé.

V období od 17. do 27. září bude v Pardubicích…

5.9.2012

V období od 17. do 27. září bude v Pardubicích probíhat mobilní sběr nebezpečného odpadu. Občané budou o termínu i čase, kdy poblíž jejich bydliště zastaví automobil svážející nebezpečný odpad, informováni prostřednictvím letáků, které dostanou do schránek.

Generální opravou prochází v současné době druhá…

5.9.2012

Generální opravou prochází v současné době druhá pec pardubického krematoria. Práce by měly skončit v polovině října.

Na oddělení registru vozidel končí prodloužené…

9.8.2012

Na oddělení registru vozidel končí prodloužené úřední hodiny. Občané tak budou znovu obsluhováni v běžných časech, tzn. v pondělí a ve středu od 8 do 17 hodin a v úterý a ve čtvrtek od 8 do 13.30 hodin.

Odbor socicální věcí se stěhuje. Od 6. 8. 2012…

7.8.2012

Odbor socicální věcí se stěhuje. Od 6. 8. 2012 sídlí některá z oddělení ve druhém patře budovy U Divadla 828, Pardubice. Jedná se o o oddělení sociálních služeb a prevence, oddělení sociální péče a úsek ekonomický a rozvojových koncepcí.

V sobotu se v Pardubicích uskuteční oslavy u…

20.7.2012

V sobotu se v Pardubicích uskuteční oslavy u příležitosti pětistého výročí předání městských privilegií. Slavnosti zahájí v 18.00 hodin velkolepý průvod, tanečnice, zbrojnoši, čekají vás také rytířská klání, kejklíři a mnoho dalšího. To vše se bude odehrávat na Pernštýnském náměstí a poté i na zámku. Historické slavnosti vyvrcholí na nádvoří zámku ve 22.00 multimediálním divadelním představením „Pernštejnské legendy“.

Tři bronzové medaile, rekord a tři finálová…

17.7.2012

Tři bronzové medaile, rekord a tři finálová umístění vybojovali koncem června na Mistrovství Evropy v holandském Stadtskannalu pro českou reprezentaci členové oddílu tělesně postižených sportovců z Hvězda SKP Pardubice. Jaroslavu Petroušovi patří nový evropský rekord v hodu oštěpem a bronzové medaile v hodu diskem a v hodu oštěpem. Třetí medaili přivezla kuželkářka Vendula Písaříková.

V úterý 26. června se od 14.00 koná ve…

26.6.2012

V úterý 26. června se od 14.00 koná ve Společenském sále pardubické radnice XVIII. řádné zasedání Zastupitelstva města Pardubic. Na programu jednání je například vyhláška o stanovení výše koeficientů pro výpočet sazby daně z nemovitostí, jednání o přípravách revitalizace Tyršových sadech nebo o měření hluku na letišti. Celkem čeká zastupitele osmatřicet bodů. Více k programu na http://www.pardubice.eu/urad/radnice/zastupitelstvo/terminy-a-jednani/pozvanka-xviii.pdf.

Na poslední společnou vyjížďku před letošními…

25.6.2012

Na poslední společnou vyjížďku před letošními prázdninami dnes vyrazí účastníci Pardubic na bruslích. Jízda má tentokrát podtitul In-line games na počest blížících se letních olympijských her v Londýně. Každý se bude moci pokusit o svůj vlastní rychlostní rekord, v rámci doprovodného programu bude měřit městská policie radarem rychlost bruslařů, součástí programu bude také jízda zručnosti. Program na parkovišti U ČEZ Areny začne v 17:00, na trať se peloton vydá v 18:00. Trasa tohoto bruslení měří 10,5 kilometru a vede po Sukově třídě, přes náměstí Republiky, Jahnovou, Husovou, Sakařovou zpět do Jahnovy ulice a ulicí Karla IV a Anenskou na rychlodráhu, k nádraží. Odtud pokračuje do Polabin a ulicemi Kpt. Bartoše, Bělehradská a Hradecká zpět k ČEZ Areně.

1 9 17 24 25 26 27 28 29 30 31 32