Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Stručné zprávy

Na oddělení registru vozidel končí prodloužené…

9.8.2012

Na oddělení registru vozidel končí prodloužené úřední hodiny. Občané tak budou znovu obsluhováni v běžných časech, tzn. v pondělí a ve středu od 8 do 17 hodin a v úterý a ve čtvrtek od 8 do 13.30 hodin.

Odbor socicální věcí se stěhuje. Od 6. 8. 2012…

7.8.2012

Odbor socicální věcí se stěhuje. Od 6. 8. 2012 sídlí některá z oddělení ve druhém patře budovy U Divadla 828, Pardubice. Jedná se o o oddělení sociálních služeb a prevence, oddělení sociální péče a úsek ekonomický a rozvojových koncepcí.

V sobotu se v Pardubicích uskuteční oslavy u…

20.7.2012

V sobotu se v Pardubicích uskuteční oslavy u příležitosti pětistého výročí předání městských privilegií. Slavnosti zahájí v 18.00 hodin velkolepý průvod, tanečnice, zbrojnoši, čekají vás také rytířská klání, kejklíři a mnoho dalšího. To vše se bude odehrávat na Pernštýnském náměstí a poté i na zámku. Historické slavnosti vyvrcholí na nádvoří zámku ve 22.00 multimediálním divadelním představením „Pernštejnské legendy“.

Tři bronzové medaile, rekord a tři finálová…

17.7.2012

Tři bronzové medaile, rekord a tři finálová umístění vybojovali koncem června na Mistrovství Evropy v holandském Stadtskannalu pro českou reprezentaci členové oddílu tělesně postižených sportovců z Hvězda SKP Pardubice. Jaroslavu Petroušovi patří nový evropský rekord v hodu oštěpem a bronzové medaile v hodu diskem a v hodu oštěpem. Třetí medaili přivezla kuželkářka Vendula Písaříková.

V úterý 26. června se od 14.00 koná ve…

26.6.2012

V úterý 26. června se od 14.00 koná ve Společenském sále pardubické radnice XVIII. řádné zasedání Zastupitelstva města Pardubic. Na programu jednání je například vyhláška o stanovení výše koeficientů pro výpočet sazby daně z nemovitostí, jednání o přípravách revitalizace Tyršových sadech nebo o měření hluku na letišti. Celkem čeká zastupitele osmatřicet bodů. Více k programu na http://www.pardubice.eu/urad/radnice/zastupitelstvo/terminy-a-jednani/pozvanka-xviii.pdf.

Na poslední společnou vyjížďku před letošními…

25.6.2012

Na poslední společnou vyjížďku před letošními prázdninami dnes vyrazí účastníci Pardubic na bruslích. Jízda má tentokrát podtitul In-line games na počest blížících se letních olympijských her v Londýně. Každý se bude moci pokusit o svůj vlastní rychlostní rekord, v rámci doprovodného programu bude měřit městská policie radarem rychlost bruslařů, součástí programu bude také jízda zručnosti. Program na parkovišti U ČEZ Areny začne v 17:00, na trať se peloton vydá v 18:00. Trasa tohoto bruslení měří 10,5 kilometru a vede po Sukově třídě, přes náměstí Republiky, Jahnovou, Husovou, Sakařovou zpět do Jahnovy ulice a ulicí Karla IV a Anenskou na rychlodráhu, k nádraží. Odtud pokračuje do Polabin a ulicemi Kpt. Bartoše, Bělehradská a Hradecká zpět k ČEZ Areně.

Pardubické prvoligové fotbalistky přijala ve…

13.6.2012

Pardubické prvoligové fotbalistky přijala ve středu 13. 6. primátorka Štěpánka Fraňková. Spolu se svými náměstky Františkem Brendlem a Jiřím Rozinkem jim poděkovala za reprezentaci města a pogratulovala k zisku stříbrných medailí v českém poháru.

Mimořádné jednání zastupitelstva, které bylo…

5.6.2012

Mimořádné jednání zastupitelstva, které bylo naplánováno na čtvrtek 7. června, se neuskuteční. Více informací v tiskové zprávě v rubrice Aktuality.

Aquacentrum Pardubice zahájí provoz pro veřejnost…

31.5.2012

Aquacentrum Pardubice zahájí provoz pro veřejnost v pátek 1. června. Už dnes (ve čtvrtek) si zájemci mohou prohlédnout všechny prostory tzv. „nasucho“. Od 8.00 do 18.00 se totiž uskuteční Den otevřených dveří. Zájemci budou provázeni po skupinkách, a to zcela zdarma.

V pátek 1. 6. 2012 nebude možné z důvodu odstávky…

29.5.2012

V pátek 1. 6. 2012 nebude možné z důvodu odstávky informačního systému rejstříku živnostenského podnikání zabezpečit plný provoz obecního živnostenského úřadu. Nebude možné na základě přijatého podání v uvedený den vydat na počkání výpis ze živnostenského rejstříku, případně jiný dokument z tohoto rejstříku.

1 9 16 24 25 26 27 28 29 30 31