Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Stručné zprávy

Polské partnerské město Bełchatow oslovilo Pardubice s nabídkou fotografické soutěže

7.3.2013

Polské partnerské město Bełchatow oslovilo Pardubice s nabídkou fotografické soutěže. Hlavní idea je co nejoriginálnější ztvárnění fráze Bełchatow, I love it. Fotografie může být vytvořena kdekoliv na světě. Bude se hodnotit samotná originalita fotografie, místo, kde byla pořízena, a také snaha o to, aby byla fotografie viditelná, pokud možno, co nejvíce lidmi. Vítěz soutěže vyhraje dovolenou pro 2 osoby v hodnotě 18500 korun. Podmínky soutěže a další informace má k dispozici Tomáš Cabrnoch Tomas.Cabrnoch@mmp.cz

Zápisy do prvních tříd základních škol budou 13. a 14. února.

11.2.2013

Zápisy do prvních tříd základních škol budou 13. a 14. února. Pro více než tisíc budoucích prvňáčků se otevřou dveře ve všech 17 školách v Pardubicích. Každoročně dostane z různých důvodů zhruba 10 procent dětí odklad.

Dopravní podnik města Pardubic a.s. spustil 1. února 2013 novou službu pro cestující MHD

7.2.2013

Dopravní podnik města Pardubic a.s. spustil 1. února 2013 novou službu pro cestující MHD v Pardubicích – cestování pomocí SMS jízdenky. Dva typy jízdného v sobě zahrnují možnost přestupní časové jízdenky, a to na 45 min. v pracovní dny/ 60 minut v SO, NE a ve svátcích za 25,- nebo 24hodinovou časovou jízdenku za 65,-. SMS jízdenka by cestujícímu měla přijít do dvou minut od objednání. Text jízdenek, telefonní čísla a další potřebné informace jsou na www.dpmp.cz.

Ve čtvrtek 24. 1. od 18 hodin proběhne v…

24.1.2013

Ve čtvrtek 24. 1. od 18 hodin proběhne v Kulturním domě Hronovická slavnostní vyhlášení nejúspěšnějších sportovců Pardubicka za rok 2012. Vyhlášeni budou jednotlivci v kategorii dospělí a kategorii mládež, družstva dospělých i mládeže, trenéři, zdravotně handicapovaní sportovci, kategorie masters, mimořádný sportovní výkon a síň slávy - mimořádné zásluhy o tělovýchovu a sport. Akci, nad kterou převzala záštitu primátorka města Štěpánka Fraňková, pořádá statutární město Pardubice, Pardubická sportovní organizace ČSTV a agentura ČOK – CZ. V bohatém kulturním programu vystoupí např. zpěvačka Olga Lounová, role moderátora se ujme Michal Škorpil. Na akci je zvána široká pardubická veřejnost.

Ve čtvrtek 17. ledna proběhl orientační…

19.1.2013

Ve čtvrtek 17. ledna proběhl orientační pyrotechnický průzkum kvůli připravovaným zemním pracím, které budou probíhat v lokalitě U Trojice. Příští týden dojde k vybudování přístupové cesty, skrývce ornice, k ručnímu vykopání sondy pro upřesnění inženýrských sítí a dokončení přípravných prací. Od 28.1. začne vlastní hloubení šachtic za stálé přítomnosti pyrotechnika.

Dětský parlament, který pracuje při magistrátu…

9.1.2013

Dětský parlament, který pracuje při magistrátu města Pardubic, se na svém lednovém zasedání vydá k hasičům. V sídle Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje se děti 18. ledna seznámí se zázemím i prací záchranářů. Minulé setkání zástupců pardubických základních škol bylo věnováno ochraně obyvatel v krizových situacích. Témata si školáci vybrali v návaznosti na připravované výkopové práce v okolí Parama a s nimi související riziko nálezu nevybuchlé munice.

V pátek 11. ledna se na pardubické radnici poprvé…

8.1.2013

V pátek 11. ledna se na pardubické radnici poprvé sejde porota, která bude posuzovat soutěžní návrhy na sochu aviatika Jana Kašpara. Veřejnou jednokolovou výtvarnou a architektonickou soutěž na sochu slavného pardubického rodáka vypíše město Pardubice v nejbližší době, nejzdařilejší návrh pak vybere devítičlenná porota, jejíž členy navrhlo město a Česká komora architektů.

Výkopové práce při sanaci starých ekologických…

6.1.2013

Výkopové práce při sanaci starých ekologických zátěží z Parama, při nichž by mohla být nalezena nevybuchlá munice z druhé světové války, začnou v pondělí 21. ledna. Magistrát o tom informovala společnost GEOtest, která bude sanační práce v okolí rafinerie provádět.

Již po patnácté je pro Pardubáky přichystána…

13.12.2012

Již po patnácté je pro Pardubáky přichystána Štědrá noc. Od 21:00 bude otevřen například slavnostně vyzdobený zámek i mnoho restaurací, vináren či kaváren. Ve 23:00 začne na Pernštýnském náměstí Česká mše vánoční od Jana Jakuba Ryby. Celou noc završí koncert Štědrovečerní vánoční zpívání ve Východočeském divadle, pro věřící pak půlnoční bohoslužba v kostele sv. Bartoloměje.

Ve čtvrtek 20. prosince od 14:00 do 17:00 se…

12.12.2012

Ve čtvrtek 20. prosince od 14:00 do 17:00 se může veřejnost podívat, jak změnila Machoňovu pasáž rozsáhlá rekonstrukce. Rozvojový fond pasáž, která má ambice být znovu chloubou Pardubic, na jedno odpoledne výjimečně zpřístupní veřejnosti. Definitivně otevřena bude pasáž na jaře příštího roku.

1 9 17 23 24 25 26 27 28 29 32