Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Stručné zprávy

Kultura ve mlýně

31.5.2013

Organizátoři a tvůrci pardubické kultury se 5 června sejdou, aby diskutovali o rozvoji kultury ve městě. Tentokrát si dali dostaveníčko v Automatických mlýnech, kde se budou moci seznámit také s průběhem projektu Mapování pardubické kultury a dalšími kroky vedoucími k vytvoření Strategie pro rozvoj kultury a umění v Pardubicích. Začátek setkání byl oproti původně avizované 17. hodině posunut na 18:00.

Místo nízkoprahového centra vznikne klub pro handicapované

27.5.2013

Často diskutované nízkoprahové centrum v Bělehradské ulici se na podzim přestěhuje do ulice Jana Palacha. Jeho současné prostory město přestaví na klub pro lidi s tělesným handicapem, pro které zde bude i možnost sportovního vyžití. „Nízkoprahové centrum pro osoby bez přístřeší má být od podzimu v objektu bývalého stavebního podniku. Je to bezesporu vhodnější umístění, než hustě obydlená jako největší pardubické sídliště,“ uvedl náměstek primátorky Jindřich Tauber. Přesídlení centra, které provozuje SKP Centrum, bude město dotovat 1,5 miliony korun. Na místě současného denního centra pro bezdomovce má po jeho přestěhování vzniknout klub pro handicapované. Pro ty by zde měla být i možnost sportovního vyžití formou stolního tenisu a podobných her přizpůsobených pro tělesně postižené.

Zastupitelé okusí situaci postižených

7.5.2013

Zastupitelé se dnes mohou na vlastní kůži přesvědčit o úskalích života handicapovaných. Před jednáním zastupitelstva budou moci usednout na invalidní vozík, nebo se ponořit do naprosté tmy a pokusit se dostat z foyer na své místo ve společenském sále. Akci pro ně připravila komise pro bezbariérovost ve spolupráci s Českou abilympijskou asociací a Tyflocentrem.

Výkopové práce u Parama

26.4.2013

Výkopové práce u Parama, prováděné kvůli možnému nálezu nevybuchlé munice z 2. Světové války pod dozorem pyrotechniků, by podle informací společnosti GEOtest měly skončit do 15. května. Po tomto datu bude firma v místě likvidací ekologických zátěží z blízké rafinerie provádět povrchové úpravy terénu, včetně vozovky. Veškeré práce by měly být hotovy do 7. června.

Stížnosti na hnojení

25.4.2013

V současné době zemědělci hnojí pole prasečí kejdou. Ta sice poměrně zapáchá a stoupá množství lidí, kteří si na to stěžují, ale především přírodní hnojiva zlepšuje úrodnost půdy a tedy i zvyšují produkci. Dodržování zákonů a vyhlášek během rozvážení a zaorávání kejdy kontroluje Odbor životního prostředí MmP a zatím se zemědělci nedopustili žádného přestupku či porušení zákona.

Svoz odpadu přes svátky nebude přerušen

23.4.2013

Ani o nadcházejících svátcích se Pardubice ve smetí neutopí. Po oba dva dny, tedy 1. a 8. května budou zachovány standardní svozové harmonogramy pro všechny druhy odpadů ve městě. Otevřeny budou i sběrné dvory. Dražkovický od 7 do 15 hodin, separační dvory v Nemošicích, Rosicích, Ohrazenicích a Svítkově budou lidem k dispozici od 13 do 17 hodin.

Sanační práce mají zpoždění

19.4.2013

Výkopové práce při sanaci starých ekologických zátěží z Parama, při nichž by mohla být nalezena nevybuchlá munice z druhé světové války, mají zpoždění. Společnost GEOtest, která sanaci provádí, radnici informovala o tom, že lze předpokládat mírné protažení termínu samotných výkopových prací za přítomnosti pyrotechnika do části května. Podle původního harmonogramu měly práce pod dohledem pytrotechnika, které začaly v lednu, skončit koncem dubna. Veškeré práce na sanaci území mají být ukončeny začátkem června.

Beseda primátorky se seniory

16.4.2013

O referendu a uspořádání města bude ve čtvrtek 18. dubna diskutovat s pardubickými seniory primátorka Pardubic Štěpánka Fraňková. Setkání je otevřeno pro všechny, které budoucnost města zajímá. Začíná ve 14:00 ve společenském sále radnice.

ZŠ Svítkov dostane pět tun kompostu

15.4.2013

Manželé Křemenákovi se stali tisícími účastníky svozu bioodpadu v Pardubicích a dostali od města pět tun kompostu z dražkovické kompostárny. Otázku „kam s ním“ vyřešili příkladně, kompost věnovali svítkovské základní škole, která si jej převezme 18. dubna.

Do příprav nového územního plánu se zapojí veřejnost

10.4.2013

Město Pardubice pokračuje v přípravách nového územního plánu. V měsíci dubnu a květnu se proto v zasedací místnosti ve Štrossově ulici uskuteční čtyři workshopy nad urbanistickou koncepcí nového Územního plánu města Pardubic. Nejdříve proběhne dvoudílný interní workshop pro představitele samosprávy a státní správy. Ve dnech 30. dubna a 23. května se pak vždy od 17 hodin uskuteční otevřený dvoudílný workshop pro odbornou veřejnost. V první části workshopu zpracovatel plánu představí urbanistickou koncepci a její průmět do variantního řešení návrhu. V druhé části proběhne diskuse nad představenou koncepcí a dalšími připomínkami účastníků workshopů.

1 9 18 23 24 25 26 27 28 29 34