Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Stručné zprávy

Pardubice na bruslích

8.8.2013

V pondělí 19. srpna dojde k částečnému omezení dopravy z důvodu konání akce Pardubice na bruslích. Během vyjížďky bruslařů v ulicích města bude od 18 hodin do 18:45 omezen provoz na trase bruslení. Start (ČEZ Arena) – směrem nám. Republiky – Karla IV. – rychlodráha (Kapitána Jaroše) – Na Drážce - kruhový objezd věznice (u restaurace Steak station) - Husova - Sukova – cíl (ČEZ Arena).

Czech Open 2013

29.7.2013

V Pardubicích se včera uzavřel 24. ročník mezinárodního festivalu šachu a her. Vítězem hlavního velmistrovského turnaje Pardubice Open se stal rumunský velmistr Liviu -Dieter Nisipeanu. "Hrál jsem dobře a měl jsem i potřebnou dávku štěstí, protože bez toho to nejde. Pokud hrajete dobře a kliku nemáte, umístíte se vepředu, ale není možné vyhrát. Myslím, že po tomto vítězství se ze mě stane pravidelný návštěvník festivalu," uvedl Nisipeanu. S celkovým součtem 7,5 bodu z devíti partií předstihl na pomocné hodnocení druhého Ukrajince Oleksijenka. Sedm bodů pak získali Indové Shyam a Lalith i pátý Petr.

Projednávání terminálu

10.7.2013

Ve čtvrtek 11. července se v ABC klubu ve Štolbově ulici na Olšinkách koná veřejné projednávání posudku a dokumentace záměru Přemístění odbavení cestujících do nového Terminálu Jana Kašpara společnosti EAST BOHEMIAN AIRPORT a. s.. Začátek je ve 14:30.

Změny otevíracích hodin ma pokladnách

27.6.2013

Přes prázdniny budou otevírací doby na magistrátních pokladnách upravené. Z důvodu dovolených se zavádí polední pauzy, které budou uzpůsobené tak, aby klienti mohli v případě nutnosti navštívit alespoň jednu pokladnu a nebyly zavřené obě dvě najednou. Ve Štrossově ulici bude polední pauza od 11 do 12 hodin, na nám. Republiky bude pokladna uzavřena od 12 do 13 hodin.

Pardubice budou v Bruselu lákat na perník a medovinu

11.6.2013

Perníkem, pivem, medovinou a dalšími regionálními potravinami se již tento pátek budou Pardubice prezentovat na Czech Street Party 2013 v Bruselu. I přes to, že se tato akce koná již po sedmé, Pardubice tam letos jedou prvně. Dříve totiž účast a tím i prezentaci celého regionu zajišťoval kraj.

Labe - Němčice

3.6.2013

Labe v Němčicích dosáhlo v noci na pondělí 2. stupně povodňové aktivity, kulminaci tu hydrometeorologové očekávají zhruba dnes v poledne. Průtoky na horním toku Labe mají klesající tendenci, pod Hradcem Králové Labe již kulminuje. Vzhledem k počasí lze očekávat táhlou kulminaci.

Kultura ve mlýně

31.5.2013

Organizátoři a tvůrci pardubické kultury se 5 června sejdou, aby diskutovali o rozvoji kultury ve městě. Tentokrát si dali dostaveníčko v Automatických mlýnech, kde se budou moci seznámit také s průběhem projektu Mapování pardubické kultury a dalšími kroky vedoucími k vytvoření Strategie pro rozvoj kultury a umění v Pardubicích. Začátek setkání byl oproti původně avizované 17. hodině posunut na 18:00.

Místo nízkoprahového centra vznikne klub pro handicapované

27.5.2013

Často diskutované nízkoprahové centrum v Bělehradské ulici se na podzim přestěhuje do ulice Jana Palacha. Jeho současné prostory město přestaví na klub pro lidi s tělesným handicapem, pro které zde bude i možnost sportovního vyžití. „Nízkoprahové centrum pro osoby bez přístřeší má být od podzimu v objektu bývalého stavebního podniku. Je to bezesporu vhodnější umístění, než hustě obydlená jako největší pardubické sídliště,“ uvedl náměstek primátorky Jindřich Tauber. Přesídlení centra, které provozuje SKP Centrum, bude město dotovat 1,5 miliony korun. Na místě současného denního centra pro bezdomovce má po jeho přestěhování vzniknout klub pro handicapované. Pro ty by zde měla být i možnost sportovního vyžití formou stolního tenisu a podobných her přizpůsobených pro tělesně postižené.

Zastupitelé okusí situaci postižených

7.5.2013

Zastupitelé se dnes mohou na vlastní kůži přesvědčit o úskalích života handicapovaných. Před jednáním zastupitelstva budou moci usednout na invalidní vozík, nebo se ponořit do naprosté tmy a pokusit se dostat z foyer na své místo ve společenském sále. Akci pro ně připravila komise pro bezbariérovost ve spolupráci s Českou abilympijskou asociací a Tyflocentrem.

Výkopové práce u Parama

26.4.2013

Výkopové práce u Parama, prováděné kvůli možnému nálezu nevybuchlé munice z 2. Světové války pod dozorem pyrotechniků, by podle informací společnosti GEOtest měly skončit do 15. května. Po tomto datu bude firma v místě likvidací ekologických zátěží z blízké rafinerie provádět povrchové úpravy terénu, včetně vozovky. Veškeré práce by měly být hotovy do 7. června.

1 9 18 23 24 25 26 27 28 29 34