Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Stručné zprávy

Ocenění studentů

17.10.2013

Představitelé města v pátek 18. října předají ve Společenském sále pardubické radnice ocenění nejlepším studentům pardubických středních škol a žákům základních škol. Město každoročně oceňuje nejen své nejlepší pedagogy, ale také jejich svěřence, kteří Pardubice dobře reprezentují v nejrůznějších vědomostních a uměleckých soutěžích doma i v zahraničí.

26.9.2013

Přípravy na sportovní přehlídku na Pernštýnském náměstí vrcholí! Včera už byl nainstalovaný sportovní povrch a postavené stánky, které budou využívat kluby a dnes ráno vyrostlo zastřešené pódium. V těchto chvílích probíhá instalace umělého osvětlení. ČVRTEK 26.9. Program přehlídky sportovních organizací na Pernštýnském náměstí: 14.10–15.00 DDM Delta Pardubice (mix sportu–tanec, florbal, zumba) 15.00–15.30 TJ Sokol Polabiny – oddíl badmintonu (ukázkový trénink dětí a mládeže) 15.30–16.30 TJ Sokol Pardubice (sportovní gymnastika, moderní karate, gymnastika, florbal, všestrannost) 16.30–18.30 Zlatá přilba (prezentace slavného plochodrážního závodu, autogramiáda závodníku, oficiální vyhlášení startovní listiny) 16.50–17.30 Krajská asociace Sport pro všechny (teamgym na akrobatické dráze airfloor, break-dance a hip-hop) 17.50–18.20 Studio Edita fitness (ukázka zumby, bosu, body mind) 18.20–19.40 ŠK Bohemia Pardubice (simultánka pro 10 příchozích) 18.30–19.40 HC CSOB Pojišťovna Pardubice (ukázka tréninku mládeže, autogramiáda hráčů extraligového A–týmu, soutěže pro veřejnost) 19.45–20.30 „Všichni za Pardubice“ – slavnostní křest projektu 20.00–20.30 PM Stars Pardubice - vystoupení cheerleaders

Výpadek online přenosu zastupitelstva

18.9.2013

Během včerejšího jednání zastupitelstva došlo k výpadku online přenosu. Podle externí společnosti, která pro magistrát tyto přenosy zajišťuje, si přenos v jednu chvíli pustilo přes 1200 uživatelů a v důsledku toho došlo k pádu jejich serveru. Tato situace je pro nás nepřijatelná, budeme po externí společnosti vymáhat sankce a zajištění, aby se podobná situace již neopakovala. Za způsobené problémy se omlouváme. O vývoji situaci kolem hokejového klubu vás budeme průběžně informovat prostrřednictvím našich internetových stránek, facebooku a médií.

Národní cyklokonference v Pardubicích

14.9.2013

V pardubické univerzitní aule se 15. a 16. září uskuteční cyklistická událost roku. Na Národní cyklokonferenci, která má letos podtitul „VIZE 25 – řešení pro města“, vystoupí experti v oblasti městského plánování z Nizozemí, Rakouska, Maďarska a samozřejmě z České republiky. Řeč bude o budoucnosti městské dopravy. Základní otázkou, na kterou si budou snažit odpovědět zástupci měst z celé ČR je jak zmenšit objemy automobilové dopravy ve městech a přiblížit se tak cíli VIZE 25. Tím je dosažení rovnováhy a vyrovnaného podílu mezi pěší, cyklistickou, veřejnou a automobilovou dopravou.

Pondělní odpoledne bude ve znamení bruslařů

13.9.2013

V pondělí 16. září 2013 dojde k částečnému omezení dopravy z důvodu konání akce Pardubice na bruslích. Během vyjížďky bruslařů v ulicích města bude od 18 hodin do 18:45 omezen provoz na trase bruslení. Start trasy je u OC Albert Pardubice směrem kpt. Bartoše - kruhový objezd u Kauflandu - Bělehradská - Hradecká - Masarykovo náměstí - třída Míru - náměstí Republiky - Jahnova - Bubeníkova - Štrossova - Dašická - kpt. Jaroše - Hlaváčova - nám. J. Pernera - cíl (OC Albert Pardubice). Další informace podá Tomáš Cabrnoch na e-mailu Tomas.Cabrnoch@mmp.cz

„Íčko“ se představí v novém hávu

9.9.2013

Turistické informační centrum v Pardubicích procházelo během letních prázdnin celkovou rekonstrukcí. Už v pátek 13. září je ale plánováno představení jeho nové podoby veřejnosti. To slibuje návštěvníkům příjemnější zázemí i rozšíření svých služeb. Od září si zde budete moci v klidu nad kávou prostudovat propagační materiály, v interiéru budou naistalovány obrazovky k využití prezentace kulturních a sportovních akcí, rovněž bude k dispozici větší množství počítačů s internetem. Postupně se rozšíří sortiment suvenýrů i prodej tradičních výrobků z Pardubicka.

Živnostenský úřad on-line

4.9.2013

Komfortnější odbavení klientů nabízí klientům obecní živnostenský úřad. Vyvolávací systém je po vyzvednutí lístku „zařadí do fronty“ a vyvolá, když na ně přijde řada. Objednávkový systém pak klientům umožňuje objednat s k jednání na určitý den a hodinu přes internetovou adresu http://www.pardubice.eu/urad/radnice/on-line-rezervace/

EIA terminál

3.9.2013

Stanovisko k posouzení vlivů na životní prostředí projektu „Přemístění odbavení cestujících do nového Terminálu Jana Kašpara“ je od 4. do 19. září 2013 k nahlédnutí na odboru životního prostředí pardubického magistrátu ve Štrossově ulici. Do stanoviska lze nahlédnout v pondělí a ve středu od 8:00 do 17:00 a v ostatní pracovní dny od 8:00 do 14:00.

Katalog pro volný čas dětí a mládeže

30.8.2013

Se začátkem školního roku by se rodičům mohl hodit Katalog pro volný čas dětí a mládeže. Je zveřejněn na webových stránkách města (http://www.pardubice.eu/o-pardubicich/katalog-pro-volny-cas-deti-a-mladeze/). Katalog nabízí přehled sportovních, tanečních, hudebních, výtvarných, jazykových a dalších kroužků, které jsou pardubickými organizacemi realizovány pro děti a mládež během školního roku. Je členěn do jednotlivých sekcí dle druhu činnosti a poskytuje základní informace o nabízených kroužcích. Organizace, které dosud v katalogu nejsou zařazeny, mohou zasílat informace ke zveřejnění o svých volnočasových aktivitách na adresu martina.myslilova@mmp.cz.

Pardubická juniorka 2013

13.8.2013

Ve dnech 11.-16. srpna se v areálu tenisového klubu LTC Pardubice koná 86. ročník Pardubické juniorky – Mistrovství ČR jednotlivců v kategorii staršího dorostu v tenisu. Pardubická juniorka je nejstarším juniorským turnajem v Evropě a každoročně zde startuje absolutní špička českého tenisového dorostu. O titul, který v minulosti vyhráli velcí hráči a hráčky jako např. Jan Kodeš, Martina Navrátilová, Ivan Lendl, bude bojovat 48 chlapců a stejný počet dívek. Finále Pardubické juniorky se uskuteční v pátek 16. srpna. Od 11 hod hrají své finále dívky a od 13 hod nastupují chlapci. Dlouhodobým partnerem Pardubické juniorky je město Pardubice.

1 10 18 23 24 25 26 27 28 29 35