Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Stručné zprávy

Beseda primátorky se seniory

16.4.2013

O referendu a uspořádání města bude ve čtvrtek 18. dubna diskutovat s pardubickými seniory primátorka Pardubic Štěpánka Fraňková. Setkání je otevřeno pro všechny, které budoucnost města zajímá. Začíná ve 14:00 ve společenském sále radnice.

ZŠ Svítkov dostane pět tun kompostu

15.4.2013

Manželé Křemenákovi se stali tisícími účastníky svozu bioodpadu v Pardubicích a dostali od města pět tun kompostu z dražkovické kompostárny. Otázku „kam s ním“ vyřešili příkladně, kompost věnovali svítkovské základní škole, která si jej převezme 18. dubna.

Do příprav nového územního plánu se zapojí veřejnost

10.4.2013

Město Pardubice pokračuje v přípravách nového územního plánu. V měsíci dubnu a květnu se proto v zasedací místnosti ve Štrossově ulici uskuteční čtyři workshopy nad urbanistickou koncepcí nového Územního plánu města Pardubic. Nejdříve proběhne dvoudílný interní workshop pro představitele samosprávy a státní správy. Ve dnech 30. dubna a 23. května se pak vždy od 17 hodin uskuteční otevřený dvoudílný workshop pro odbornou veřejnost. V první části workshopu zpracovatel plánu představí urbanistickou koncepci a její průmět do variantního řešení návrhu. V druhé části proběhne diskuse nad představenou koncepcí a dalšími připomínkami účastníků workshopů.

Pardubice čeká prezentace ve Švédsku

9.4.2013

Švédské partnerské město Skellefteå oslovilo Pardubice s pozvánkou na Festival vyprávěčů. Festival se bude konat v týdnu od 22. dubna do 28. dubna a bude nabitý různými vystoupeními. Program slibuje nevšední zážitky, které si budou moci hosté vychutnat, hlavně díky četnému zahraničnímu zastoupení. K vidění budou různorodé formy vyprávěčství, hudební vystoupení, soutěže a jiné. V letošním roce se bude jednat již o pátý ročník festivalu, ale pozvánka pro představitele Pardubic přišla tento rok poprvé. Festivalu se zúčastní dva zástupci města a povídkářka, která bude mít v průběhu festivalu vlastní vystoupení před publikem.

Registr vozidel bude otevřen mimořádně i v pátek

4.4.2013

Vzhledem k pondělnímu svátku a v souvislosti s plánovanou úterní a středeční odstávkou Centrálního registru vozidel bude oddělení registru vozidel pro občany v provozu mimořádně i v pátek 4. dubna od 8:00 do 12:00.

Polské partnerské město Bełchatow oslovilo Pardubice s nabídkou fotografické soutěže

7.3.2013

Polské partnerské město Bełchatow oslovilo Pardubice s nabídkou fotografické soutěže. Hlavní idea je co nejoriginálnější ztvárnění fráze Bełchatow, I love it. Fotografie může být vytvořena kdekoliv na světě. Bude se hodnotit samotná originalita fotografie, místo, kde byla pořízena, a také snaha o to, aby byla fotografie viditelná, pokud možno, co nejvíce lidmi. Vítěz soutěže vyhraje dovolenou pro 2 osoby v hodnotě 18500 korun. Podmínky soutěže a další informace má k dispozici Tomáš Cabrnoch Tomas.Cabrnoch@mmp.cz

Zápisy do prvních tříd základních škol budou 13. a 14. února.

11.2.2013

Zápisy do prvních tříd základních škol budou 13. a 14. února. Pro více než tisíc budoucích prvňáčků se otevřou dveře ve všech 17 školách v Pardubicích. Každoročně dostane z různých důvodů zhruba 10 procent dětí odklad.

Dopravní podnik města Pardubic a.s. spustil 1. února 2013 novou službu pro cestující MHD

7.2.2013

Dopravní podnik města Pardubic a.s. spustil 1. února 2013 novou službu pro cestující MHD v Pardubicích – cestování pomocí SMS jízdenky. Dva typy jízdného v sobě zahrnují možnost přestupní časové jízdenky, a to na 45 min. v pracovní dny/ 60 minut v SO, NE a ve svátcích za 25,- nebo 24hodinovou časovou jízdenku za 65,-. SMS jízdenka by cestujícímu měla přijít do dvou minut od objednání. Text jízdenek, telefonní čísla a další potřebné informace jsou na www.dpmp.cz.

Ve čtvrtek 24. 1. od 18 hodin proběhne v…

24.1.2013

Ve čtvrtek 24. 1. od 18 hodin proběhne v Kulturním domě Hronovická slavnostní vyhlášení nejúspěšnějších sportovců Pardubicka za rok 2012. Vyhlášeni budou jednotlivci v kategorii dospělí a kategorii mládež, družstva dospělých i mládeže, trenéři, zdravotně handicapovaní sportovci, kategorie masters, mimořádný sportovní výkon a síň slávy - mimořádné zásluhy o tělovýchovu a sport. Akci, nad kterou převzala záštitu primátorka města Štěpánka Fraňková, pořádá statutární město Pardubice, Pardubická sportovní organizace ČSTV a agentura ČOK – CZ. V bohatém kulturním programu vystoupí např. zpěvačka Olga Lounová, role moderátora se ujme Michal Škorpil. Na akci je zvána široká pardubická veřejnost.

Ve čtvrtek 17. ledna proběhl orientační…

19.1.2013

Ve čtvrtek 17. ledna proběhl orientační pyrotechnický průzkum kvůli připravovaným zemním pracím, které budou probíhat v lokalitě U Trojice. Příští týden dojde k vybudování přístupové cesty, skrývce ornice, k ručnímu vykopání sondy pro upřesnění inženýrských sítí a dokončení přípravných prací. Od 28.1. začne vlastní hloubení šachtic za stálé přítomnosti pyrotechnika.

1 9 17 22 23 24 25 26 27 28 32