Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Stručné zprávy

První miminko roku

1.1.2014

Prvním miminkem letošního roku narozeným v Pardubicích je Pavlík Šlingr. Mamince Babetě se narodil dnes v 15:27. Při váze 2860 gramů měří 46 centimetrů. Gratulujeme!

Omezení pouze na Silvestra

20.12.2013

Úřední hodiny pracovníků Magistrátu města Pardubic budou v závěru roku podle standardních provozních hodin. Například v pondělí 23. 12. tedy můžete vyřídit potřebné záležitosti do 17 hodin, o nový řidičský průkaz nebo o výměnu toho stávajícího pak můžete požádat dokonce až do 18 hodin. K omezení dojde pouze poslední den v roce. V úterý 31. 12. budou uzavřené všechny pokladny magistrátu, úřední hodiny pak na Silvestra končí ve 12 hodin.

Vánoční trhy na Pernštýnském náměstí prodlouženy!

16.12.2013

Pernštýnské náměstí žilo v uplynulém týdnu ruchem velkého vánočního trhu s bohatým kulturním programem. Protože se akce setkala s velkým zájmem ze strany návštěvníků i řemeslníků a prodejců, rozhodl se Magistrát města Pardubic akci prodloužit až do čtvrté adventní neděle 22. 12. 2013. Po celý příští týden ještě můžete nakupovat a prožívat předvánoční radovánky na Pernštýnském náměstí v Pardubicích vždy od 10.00 do 18.00 hodin. Více informací se dočtete zde: http://1url.cz/Opu2

Filharmonici zvou na Českou mši vánoční

12.12.2013

V neděli 15. prosince pořádá Komorní filharmonie Pardubice tradiční Vánoční koncert, v jehož první polovině uvede společně se známým vokálním souborem Linha Singers vánoční program včetně známých pastorel a koled. V druhé půli pak zazní Česká mše vánoční Jakuba Jana Ryby. Spoluúčinkovat bude čtveřice sólistů a Vysokoškolský umělecký soubor společně se Smíšeným sborem Jitro. Dirigovat bude Tomáš Židek.

Hokejisté opět podpoří nábor nových dárců krve

11.12.2013

„Daruj krev s pardubickými hokejisty“ – to je název akce, jejímž hlavním cílem je nábor nových dárců krve. Uskuteční se ve čtvrtek 12. 12. a v pátek 13. 12. 2013 vždy od 7 do 11 hodin na transfuzním oddělení Pardubické krajské nemocnice a koná se s podporou extraligového klubu HC ČSOB Pojišťovna Pardubice. Vloni měla tato akce premiéru. V průběhu dvou dnů přišlo nejcennější tekutinu darovat celkem 150 lidí, z toho 39 úplných nováčků. „Budeme rádi, když navážeme na tyto počty dárců a zejména prvodárců,“ řekla Jitka Horská, primářka transfuzního oddělení. Podobně jako při loňské premiéře se pardubický hokejový klub rozhodl veřejnost motivovat k účasti na této akci. Všichni prvodárci od něho obdrží dvě vstupenky k sezení na jedno domácí extraligové utkání. A každý dárce si odnese klubový suvenýr jako symbolické poděkování lidem za to, že se rozhodli podpořit ušlechtilou myšlenku.

Současné Pardubice na fotografiích

10.12.2013

S další knihou o Pardubicích přichází nakladatelství Helios. Její autor Jiří Razskazov se tentokrát rozhodl vydat cestou živých fotografií mapujících život a dění ve městě. Vedle snímků zachycujících kulturní i společenské dění v kulisách města je kniha Pardubice ve 21. století opatřena zajímavými leteckými snímky, pořízenými i v okrajových částech Pardubic.

Konsolidace HC

9.12.2013

Pardubické zastupitelstvo dnes schválilo soubor opatření, která by měla přispět ke stabilizaci HC ČSOB Pojišťovna Pardubice a.s. Ten se v minulé sezoně dostal do zhruba dvacetimilionové ztráty. Návrh vznikl jako kompromis mezi představami majoritního vlastníka klubu Romana Šmidberského a města, které drží 34,8 procenta akcií klubu. Nová akcionářská smlouva počítá například s pětimilionovým navýšením základního kapitálu klubu všemi akcionáři, snížením nájemného za hokejovou halu a další finanční podporou města, ale také posílením pozice města v dozorčí radě společnosti.

Přihlásit se do E-aukce můžete také v sobotu

5.12.2013

Až do středy 11. prosince se můžete přihlásit do E-aukce energií, kterou pro své občany připravilo město Pardubice, ve spolupráci se společností A-TENDER. Přihlásit se můžete na kontaktním místě, které najdete na Třídě Míru 450. V pátek je otevřeno tradičně od 8 do 16 a další pracovní dny pak od 8 do 18. Vzhledem k velkému zájmu občanů bude mimořádně otevřeno také tuto sobotu od 9 do 14 hodin. Více informací k E-aukci naleznete zde http://1url.cz/4B5A.

Medaili města získaly tři osobnosti

2.12.2013

Medaile města Pardubic letos převezmou tři výrazné osobnosti. Ocenění za svoji celoživotní práci obdrží zakladatelka a sbormistryně dětského pěveckého sboru Carmina Ivana Bednářová, ikona pardubické kanoistiky Stanislav Prokop a lékař-mamolog Karel Šťastný. O udělení medailí rozhodli zastupitelé na svém listopadovém jednání. Slavnostně budou předány 8. prosince ve Východočeském divadle v Pardubicích u příležitosti premiéry hry Umberta Eca a Clause J. Frankla Jméno růže. Už nyní můžete navrhnout osobnosti pro příští rok, do konce března 2014 pište na adresu Katerina.Snopkova@mmp.cz

Sbírka šatstva pro potřeby sociálně slabých

28.11.2013

Sbírka pořádaná Oblastní charitou Pardubice ve spolupráci s Diakonií Broumov se uskuteční 29. – 30. 11. mezi 9 – 17 hodinou na 1. prodlouženém nástupišti Hlavního nádraží v Pardubicích. Více informací na www.pardubice.charita.cz.

1 10 18 21 22 23 24 25 26 27 35