Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Stručné zprávy

Svoz odpadu přes svátky nebude přerušen

23.4.2013

Ani o nadcházejících svátcích se Pardubice ve smetí neutopí. Po oba dva dny, tedy 1. a 8. května budou zachovány standardní svozové harmonogramy pro všechny druhy odpadů ve městě. Otevřeny budou i sběrné dvory. Dražkovický od 7 do 15 hodin, separační dvory v Nemošicích, Rosicích, Ohrazenicích a Svítkově budou lidem k dispozici od 13 do 17 hodin.

Sanační práce mají zpoždění

19.4.2013

Výkopové práce při sanaci starých ekologických zátěží z Parama, při nichž by mohla být nalezena nevybuchlá munice z druhé světové války, mají zpoždění. Společnost GEOtest, která sanaci provádí, radnici informovala o tom, že lze předpokládat mírné protažení termínu samotných výkopových prací za přítomnosti pyrotechnika do části května. Podle původního harmonogramu měly práce pod dohledem pytrotechnika, které začaly v lednu, skončit koncem dubna. Veškeré práce na sanaci území mají být ukončeny začátkem června.

Beseda primátorky se seniory

16.4.2013

O referendu a uspořádání města bude ve čtvrtek 18. dubna diskutovat s pardubickými seniory primátorka Pardubic Štěpánka Fraňková. Setkání je otevřeno pro všechny, které budoucnost města zajímá. Začíná ve 14:00 ve společenském sále radnice.

ZŠ Svítkov dostane pět tun kompostu

15.4.2013

Manželé Křemenákovi se stali tisícími účastníky svozu bioodpadu v Pardubicích a dostali od města pět tun kompostu z dražkovické kompostárny. Otázku „kam s ním“ vyřešili příkladně, kompost věnovali svítkovské základní škole, která si jej převezme 18. dubna.

Do příprav nového územního plánu se zapojí veřejnost

10.4.2013

Město Pardubice pokračuje v přípravách nového územního plánu. V měsíci dubnu a květnu se proto v zasedací místnosti ve Štrossově ulici uskuteční čtyři workshopy nad urbanistickou koncepcí nového Územního plánu města Pardubic. Nejdříve proběhne dvoudílný interní workshop pro představitele samosprávy a státní správy. Ve dnech 30. dubna a 23. května se pak vždy od 17 hodin uskuteční otevřený dvoudílný workshop pro odbornou veřejnost. V první části workshopu zpracovatel plánu představí urbanistickou koncepci a její průmět do variantního řešení návrhu. V druhé části proběhne diskuse nad představenou koncepcí a dalšími připomínkami účastníků workshopů.

Pardubice čeká prezentace ve Švédsku

9.4.2013

Švédské partnerské město Skellefteå oslovilo Pardubice s pozvánkou na Festival vyprávěčů. Festival se bude konat v týdnu od 22. dubna do 28. dubna a bude nabitý různými vystoupeními. Program slibuje nevšední zážitky, které si budou moci hosté vychutnat, hlavně díky četnému zahraničnímu zastoupení. K vidění budou různorodé formy vyprávěčství, hudební vystoupení, soutěže a jiné. V letošním roce se bude jednat již o pátý ročník festivalu, ale pozvánka pro představitele Pardubic přišla tento rok poprvé. Festivalu se zúčastní dva zástupci města a povídkářka, která bude mít v průběhu festivalu vlastní vystoupení před publikem.

Registr vozidel bude otevřen mimořádně i v pátek

4.4.2013

Vzhledem k pondělnímu svátku a v souvislosti s plánovanou úterní a středeční odstávkou Centrálního registru vozidel bude oddělení registru vozidel pro občany v provozu mimořádně i v pátek 4. dubna od 8:00 do 12:00.

Polské partnerské město Bełchatow oslovilo Pardubice s nabídkou fotografické soutěže

7.3.2013

Polské partnerské město Bełchatow oslovilo Pardubice s nabídkou fotografické soutěže. Hlavní idea je co nejoriginálnější ztvárnění fráze Bełchatow, I love it. Fotografie může být vytvořena kdekoliv na světě. Bude se hodnotit samotná originalita fotografie, místo, kde byla pořízena, a také snaha o to, aby byla fotografie viditelná, pokud možno, co nejvíce lidmi. Vítěz soutěže vyhraje dovolenou pro 2 osoby v hodnotě 18500 korun. Podmínky soutěže a další informace má k dispozici Tomáš Cabrnoch Tomas.Cabrnoch@mmp.cz

Zápisy do prvních tříd základních škol budou 13. a 14. února.

11.2.2013

Zápisy do prvních tříd základních škol budou 13. a 14. února. Pro více než tisíc budoucích prvňáčků se otevřou dveře ve všech 17 školách v Pardubicích. Každoročně dostane z různých důvodů zhruba 10 procent dětí odklad.

Dopravní podnik města Pardubic a.s. spustil 1. února 2013 novou službu pro cestující MHD

7.2.2013

Dopravní podnik města Pardubic a.s. spustil 1. února 2013 novou službu pro cestující MHD v Pardubicích – cestování pomocí SMS jízdenky. Dva typy jízdného v sobě zahrnují možnost přestupní časové jízdenky, a to na 45 min. v pracovní dny/ 60 minut v SO, NE a ve svátcích za 25,- nebo 24hodinovou časovou jízdenku za 65,-. SMS jízdenka by cestujícímu měla přijít do dvou minut od objednání. Text jízdenek, telefonní čísla a další potřebné informace jsou na www.dpmp.cz.

1 9 16 21 22 23 24 25 26 27 31